ארצות הברית היא ללא ספק אחת המדינות האהובות ביותר בעולם. אינספור אנשים מתדפקים על דלתותיה מדי יום, ואין זה מפתיע שעל מנת לקבל את אישור הכניסה המיוחל (גם אם מדובר בזמן קצוב) יש לעבור הליך בירוקרטי לא פשוט, אך גם לא מורכב, שמטרתו להוכיח לגורמים האחראיים שאינכם מחפשים להפוך לשוהים בלתי חוקיים במדינה זו שגם ככה סובלת מכך שנמצאים בה אנשים רבים שלא אמורים להישאר יותר משלושה חודשים.

הוצאת ויזה לארה"ב בקלות

הוצאת ויזה לארה"ב

הקשיים הבסיסיים בקבלת ויזה לארה"ב

כל הליך בירוקרטי מעורר לא מעט חששות, ופעמים רבות – לשווא. כדי לקבל את המסמך הרצוי, יש למלא את הטופס DS160 בצורה מדויקת ובשפה אנגלית תקנית. מדובר באחד האתגרים הגדולים ביותר עבור אנשים רבים שלא תמיד מסוגלים לענות על השאלות הנמצאות בטופס בשפה האנגלית בקלות. מדובר בשאלות שונות ומגוונות בדבר העבר של מבקש הויזה, מצבו הכלכלי, המשפחתי והתעסוקתי. במידה ושאלות אישיות כאלה מעוררות חוסר נעימות, הדבר עשוי לגרום לבעיה במהלך הריאיון, כך שיש להתכונן לכך באופן מרכז. שלב חשוב נוסף בתהליך, אך שאינו דורש עבודה מיוחדת – זה תשלום אגרת החובה בגין בקשת הויזה. האגרה הינה על סך 160$ עבור ויזת תייר פשוטה, וניתן לשלם באמצעות האתר של השגרירות ובכרטיס אשראי.

האם הארכת ויזה לארה"ב פשוטה יותר?

אין ספק שלאחר שכבר קיבלתם את הויזה פעם אחת – הרבה יותר קל לקבל הארכה. התהליך שונה מהוצאת הויזה הראשונית בעיקר בכך שאין צורך להגיע לשגרירות לביצוע הריאיון. היתרון הזה הופיע בשנת 2015 כאשר השגרירות אישרה ביצוע בקשת הארכת ויזה ללא ביקור בשגרירות, אלא באמצעות שליחת הבקשה וכל המסמכים הרלוונטיים בדואר רשום. כך שניתן לומר שלבצע הארכה הרבה יותר קל מהוצאת הויזה בפעם הראשונה. אך חשוב מאוד לעשות זאת מבעוד מועד, לפני שהויזה הראשונית פוקעת!

כללי אצבע בהוצאת ויזה בקלות ובמהירות

בין אם אתם מעוניינים להוציא ויזה לארה"ב בפעם האחרונה, או זקוקים להארכה – חשוב מאוד לספק את כל המסמכים הרלוונטיים וכן תמונות פספורט העומדות בדרישות הקיימות בתחום: גודל מתאים, רקע בהיר, זווית של הראש המאפשרת ליישר מבט למצלמה וכך שהראש תופס את רוב השטח על גבי התמונה. בנוסף, חשוב מאוד להגיע לשגרירות ללא חפצים מסוכנים, ללא טלפונים, אך ורק עם המסמכים הדרושים, הדרכון והתמונות – ומומלץ בשקית שקופה על מנת לעבור מהר במבדק בשגרירות. ושוב, במידה ומדובר בביצוע הארכת ויזה לארה"ב, כל הדרוש הוא לשלוח את המסמכים בדואר רשום לשגרירות ולחכות לתשובה (שסביר להניח שתהיה חיובית אם הנסיבות שלכם לא השתנו בצורה דרסטית).