ויזה לקנדה תאפשר לכם להנות מנופים מרהיבים שלווה והזדמנויות כלכליות – בקנדה יש הכל

קנדה היא המדינה השנייה בגודלה בעולם. התרבות הקנדית מתחלקת באופן גס לאזור דומיננטי בריטי, ומיעוט צרפתי החי בעיקר באזור קוויבק. בין שני חלקי המדינה קיימת מידה לא מבוטלת של חשדנות,  כאשר החצי הצרפתי שואף שנים רבות להקמת מדינה עצמאית. קנדה היא מהמדינות הפתוחות הליברליות ביותר בעולם, והיא מושכת מהגרים מכל רחבי העולם השואפים לחוות ולהנות מהחופש שהיא מציעה. הערים הקנדיות כדוגמת טורונטו ונקובר מונטריאול צומחות בקצב מסחרר, ומושכות משקיעים גדולים וקטנים. ההזדמנויות הכלכליות בקנדה אינן מסתכמות רק בערים הגדולות. למדינה על עתודות הקרקע העצומות שלה שלל מחצבים פרויקטים עתידיים בתחום הכרייה התיירות ועוד. נופים בקנדה הם היפים ביותר בעולם, ומושכים מטיילים וחוקרי טבע. המדינה היא בית גידול לשלל מינים בסכנת הכחדה, והריה הנישאים המיוערים הם מחזה שלא ניתן לראות בשום מקום אחר בעולם. בקיצור, הוצאת ויזה לקנדה לעבודה או לבילוי היא תמיד החלטה נבונה, שלא תתאכזבו ממנה לעולם.

ויזה לקנדה

 

מתי צריך להוציא ויזה קנדית

ביקור בקנדה דורש מאיתנו להוציא ויזה רשמית מודבקת בדרכון שלנו, או ETA, electronic Travel Authorization. ויזה לקנדה ETA או אישור כניסה על סמך תושבות קנדית רשמית, יאפשרו לכם להיכנס ולחוות את המדינה המדהימה הזו ממקור ראשון. הסיבה שקנדה דורשת פיקוח כה הדוק על הנכנסים בשעריה היא ראשית כדי למנוע ממהגרי עבודה לנצל את עושרה ולגנוב משרות ממקומיים בעבודה לא חוקית, ושנית כדי למנוע כניסה ממפגעים וטרוריסטים. יש להוציא ויזה לקנדה במספר מקרים :

 • ויזה לקנדה למטרת טיול במדינה: במידה ואתם מתכננים לטייל בקנדה, עליכם להוציא ויזה או ETA מראש. הוויזה שלכם תאפשר לכם להיכנס לקנדה, ולשהות בה בדרך כלל כחצי שנה. זמן השהייה המאושר לכם ייקבע באופן סופי על ידי פקיד במעבר הגבול או שדה התעופה דרכו נכנסתם. במידה ותרצו להאריך את זמן השהות שלכם, תוכלו להגיש בקשת הארכה, אך שהייה מעבר לזמן המותר לכם עשויה לגרום לקנסות ובמקרים חריגים לסילוק מהמדינה למספר שנים.
 • האם צריך ויזה לקנדה בקונקשיין? אם אתם מתכננים קונקשיין בקנדה ואתם רוצים את האפשרות לרדת מהמטוס ולטייל עד הטיסה הבאה, עדיין תהיו חייבים להוציא אישור רשמי אחרת לא תוכלו לצאת משטח שדה התעופה.
 • עבודה או לימודים: ויזה לקנדה לעבודה או לימודים ניתנת להשגה באופן פשוט יותר מארצות הברית. עם זאת, חשוב מאוד לנהל את הבקשה בצורה מסודרת, ולהימנע מניסיון לנצל את האישור שניתן לכם לעבודה לא חוקית.

חשוב להבין שהצורך בויזה לקנדה משתנה על פי מספר קריטריונים. קריטריונים אלו כוללים בין השאר את האזרחות והדרכון עמו מוגשת הבקשה, אופן הכניסה לקנדה, המדינה בה מוגשת הבקשה ועוד. ניתן להיכנס לאתר האינטרנט של השגרירות הקנדית בישראל על מנת לברר פרטים נוספים, ולהיות בטוחים שאתם עוברים את התהליך אותו אתם אמורים.

 

סיבות לסירוב לבקשת ויזות לקנדה

לעיתים, גם אם השקענו ומילאנו טופס בקשת ויזה לקנדה בצורה מושלמת, אנו עלולים להיתקל בסירוב. בדיקת ויזה לקנדה היא עניין רציני, בעלי תפקידים בשגרירות במעבר הגבול עצמו משקיעים זמן רב כדי להבטיח שהתייר הנכנס בשערי המדינה יעזוב בתום תקופת השהות שלו, ולא ינצל אותה לצרכים אחרים. הסיבות לסירוב לבקשת ויזה לקנדה הן רבות, כוללות בין השאר:

 • פעילות פלילית: אדם בעל עבר פלילי כמעט לעולם לא יוכל לקבל ויזה לקנדה. הרצון של הקנדים לשמור על השקט והשלווה של מדינתם גורם להם לדחות על הסף כמעט כל אדם שיש לגביו חשש בנושא זה. פעילות פלילית בהקשר זה כוללת כמובן גם נושאי הגירה ושהייה לא חוקית בכל מדינה בעולם.
 • הוכחת קשרים: כמו בבקשת ויזה לארצות הברית, במסגרת בקשת ויזה לקנדה תצטרכו להוכיח לפקידי ההגירה שיש לכם קשרים איתנים עם ישראל. כך, יוכלו הפקידים לקבוע בסבירות גבוהה שלא תנסו להישאר בקנדה. קשרים אלו כוללים בין השאר עסקים פעילים בישראל, עבודה שלא תוכלו לעזוב, לימודים במוסד להשכלה גבוהה, או אפילו קשרים משפחתיים הדוקים.
 • כסף למשך השהייה: אחד מהדברים אשר פקידי ההגירה יבדקו, יהיה כמות הכסף שברשותכם. במידה ואתם מתכננים טיול של חצי שנה, ומבקשים אישור לכך למרות שחשבון הבנק שלכם ריק, סביר בקשתם תידחה. המערכת הקנדית היא אמנם קשוחה, אך בנושא זה לעיתים יש מקום למיקוח אם אתם אמורים לישון חלק מזמן השהייה שלכם אצל חברים או מכרים וכך לחסוך בעלויות.
 • בריאות: חלק מהבדיקות לקבלת ויזה עשויות לכלול בדיקת בריאות כללית. הסיבה לכך היא הרצון של הממשל לוודא שאתם לא מכניסים מחלות מדבקות לשטח, שהטיול יעבור עליכם בצורה בטוחה ככל האפשר.
 • הפרת זכויות אדם: סעיף אשר אינו נוגע לרבים, אך הממשל הקנדי מסרב לבקשת הכניסה של כל אדם החשוד בהפרה של זכויות אדם.

 

מהם היתרונות בהגשת הויזה לקנדה אונליין

ויזת ETA חוללה מהפכה בקלות ובנוחות של הוצאת ויזה לקנדה. לראשונה, אפשר השלטון הקנדי להשלים את מרבית הבירוקרטיה מהנוחות של הבית שלכם, ללא צורך להגיע לשגרירות או להפקיד את הדרכון האישי ממש עד הרגע האחרון. הגשת ויזה אונליין יתרונות רבים, הכוללים בין השאר:

 • מילוי מלא: שונה מהגשת מסמכים בשיטה הישנה, ויזת ETA לקנדה לא תאפשר לכם להגיש את הבקשה אלא אם מולאו כל השדות הדרושים. ללא מילוי מלא, לא יתאפשר מעבר למסך הבא. בנוסף, אם יהיו חסרים פרטים מסוימים, תוכלו לשלוח גם אותם אלקטרונית בלי לבזבז יום עבודה נוסף על ביקור בקונסוליה.
 • מהירות: בקשות אונליין ייענו באופן כללי במהירות גבוהה בהרבה. בנוסף, במידה וידרשו תיקונים מצדכם תוכלו פשוט לעדכן את הבקשה ולשלוח שנית לבדיקה חוזרת.
 • אי תלות בשירותי משלוחים: הגשת הבקשה האלקטרונית איננה דורשת מכם לחכות זמן רב עד הגעת הבקשה שלכם בדואר, או לשלם כסף עבור שירות משלוחים ישיר.
 • סטטוס הבקשה: הגשת בקשת ויזה לקנדה בצורה אלקטרונית מאפשרת לכם לעקוב אחרי תהליך האישור של הבקשה שלכם, ולבדוק את סטטוס ההתקדמות שלה בשרשרת הבירוקרטית. בנוסף, לא תצטרכו להפקיד את הדרכון שלכם ממש עד הרגע האחרון, לאחר אישור הבקשה, בו הוא נדרש בשביל החותמת הסופית.

ניתן לשקול להיעזר בסיוע מקצועי

באופן כללי הגשת ויזה לקנדה היא עניין בירוקרטי פשוט באופן יחסי. רוב רובן של הבקשות מאושרות, ואלא אם אתם מתכננים לבקש ויזת עבודה לקנדה, סביר שתענו בחיוב. למרות זאת, ישנם אנשים אשר מדווחים על קשיים ועיכובים בקבלת הויזה, דבר שעלול לגרום לדחייה פגיעה בתכנון הטיול. אם תרצו לזרז את התהליכים, או לפחות להפחית למינימום את העיסוק הישיר שלכם בנושא, תוכלו בהחלט להיעזר בשירותיו של איש מקצוע או חברה המתמחה בתחום. ישנו מגוון של עורכי דין המתמחים בהגשת בקשות ויזה לקנדה, אשר יוכלו לסייע לכם בעמידה מול הבירוקרטיה המקומית. עורך דין איכותי בתחום יידע איך אמורה להיראות הבקשה שלכם, מה להבליט איך להצניע פרטים אשר עשויים לפגוע בסיכויים. כך, תוכלו להתפנות לתכנון החופשה המושלמת שלכם ללא חשש, בידיעה שהוויזה שלכם כבר בדרך.

אין תגובות - להיות הראשון

כתיבת תגובה