גרין קארד פותח פתח לעולם חדש

ארצות הברית היא הכלכלה הגדולה ביותר בעולם. לבעל עסק בישראל קשה להבין את גודל ההזדמנות של כניסה לשוק האמריקאי. מאות מיליוני אנשים מבוססים אשר מהווים את כוח הקנייה הגדול ביותר בעולם, יכולים לפתות כל עסק. ההזדמנויות העסקיות המרובות, מובילות אנשים רבים לנסות להיכנס ולעבוד בארצות הברית. האפשרות לעבוד בארצות הברית היא מעט סבוכה. כדי למנוע אובדן של משרות מכניסות מעובדים מקומיים לטובת מהגרי עבודה, מטילה ארצות הברית מגבלות רבות על כניסת עובדים. לצד זאת, היא שומרת לעצמה את האפשרות להכניס אנשים בעלי כישורים ויכולות אשר יוכלו לקדם את הכלכלה ולתרום לה. כאן בדיוק נכנסת האפשרות להוציא גרין קארד ולהנות מהתנאים שהוא מביא עימו.

איך להוציא גרין קארד לארה"ב

דרך אחת לעבוד בארצות הברית היא למחזיקי ויזה רלוונטית. ויזות אלו כוללות ויזת יזם, ויזות משקיע ועוד. ויזת סטודנט למשל מאפשרת לעבוד בתחומי הקמפוס, או במקרים חריגים בתחום הלימוד עצמו. דרך שניה, היא על ידי הוצאת גרין קארד. קיימת כמובן גם האפשרות לעבוד בצורה בלתי חוקית כפי שעושים ישראלים רבים, אך אפשרות זאת כוללת סיכון לסילוק מהמדינה ואיסור כניסה לכל החיים.

 

מהן הזכויות של בעל גרין קארד

בעל גרין קארד הינו למעשה בעל זכויות של תושב קבע בארצות הברית. הזכות להתגורר בארצות הברית מקנה לכם את האפשרות להעביר את מרכז חייכם לכל אחת מהערים או המדינות החברות באיחוד.

הזכויות של בעל הגרין קארד כוללות בין השאר:

 • רכישת נדל”ן: בעל הגרין קארד הינו זכאי לרכישות נדל”ן בכל רחבי ארצות הברית, זאת בנוסף כמובן לרכישת בית למטרות מגורים.
 • רישיונות: בעל גרין קארד זכאי להוציא רישיונות נהיגה כמו כל אזרח ותושב אמריקאי. בנוסף הוא זכאי להוצאת רישיונות ואישורים לצרכי העסק שלו.
 • עבודה: בעל גרין קארד יכול לפתוח עסקים בכל רחבי ארצות הברית, ולעבוד בכל עבודה שירצה. פעמים רבות הקבלה של הגרין קארד תלויה ביכולות ובמסלול מקצועי ספציפי, אך לאחר קבלתו ניתן לעשות שינוי מקצועי.

מהם השלבים בדרך להוצאת גרין קארד

כאמור, הוצאת גרין קארד פותחת עבורנו פתח למגורים ועבודה באחת מהמדינות המזמינות ביותר בעולם, ארצות הברית. המרחבים העצומים, מחירי הדיור הזולים באופן יחסי, ושפע ההזדמנויות התעסוקתיות והכלכליות הן יותר ממספיקים לפתות כל אחד. תהליך הוצאת גרין קארד עשוי להיות ארוך ומייגע, אך לאנשים הנחושים להגר לארצות הברית ועומדים בקריטריונים הוא בהחלט אפשרי. השלבים בדרך להוצאת גרין קארד כוללים בין השאר:

 • רישום: בזכות ההתפתחויות הטכנולוגיות שלב זה הפך להיות פשוט באופן יחסי. עליכם להיכנס לאתר של שגרירות ארצות הברית בישראל, ופשוט מאוד למלא את הטפסים הראשוניים לצורך הבקשה שלכם. מסמכים אלו יכללו בין השאר הצהרות בנוגע למצבכם הכלכלי, סיבת הבקשה, וסקירה של הקשרים שלכם אל ארצות הברית ועברכם בישראל.
 • הגעה לשגרירות: אם המסמכים שתמלאו בעת הרישום יעברו את דרישות הסף, תצטרכו להגיע פיזית אל מבנה השגרירות. לאחר המתנה, תצטרכו להפקיד את כל התצהירים המסמכים הרשמיים שתידרשו להביא לצורך עיבוד הבקשה שלכם. מסמכים אלו יכללו אישורי לימודים גבוהים וקבלת תארים, הצהרת הון, אישורים משפטיים רבים.
 • ראיון: לאחר הפקדת המסמכים, תצטרכו להגיע לאחד השלבים האחרונים בשרשרת, שלב הראיון. בשלב זה תצטרכו לשבת מול פקיד ההגירה בשגרירות, אשר ינסה בשיחה אחת להבין מה התרומה שאתם יכולים לתת לחברה ולכלכלה האמריקאית. שימו לב, מדובר בשלב מכריע בתהליך הבקשה, ועליכם להגיע אליו מוכנים. הכנה לראיון כוללת הגעה בלבוש מכובד, ויכולות שיחה באנגלית ברמה גבוהה. ללא הקפדה על כל אלה, סביר להניח בקשתכם תיפסל.

 

מהם המסלולים האפשריים לקבלת גרין קארד

יש מגוון של מסלולים שבאמצעותם ניתן לקבל גרין קארד. מסלולים אלו נבדלים זה מזה בגלל הרקע השונה של המבקשים, והרצון של הממשל האמריקאי לבחור בקפידה את מהגרי העבודה אותם הוא מאשר.

המסלולים האפשריים לקבלת גרין קארד כוללים בין השאר:

 • אשרה על בסיס קשר משפחתי: כמו בישראל, גם בארצות הברית ניתן לקבל אשרת שהייה על בסיס של קשר משפחתי. קשרים משפחתיים מאפשרים לממשל לדעת שהנכנס לתחומי ארצות הברית הוא בעל זיקה מסוימת לפחות למדינה, אשר תקל על שילובו בחברה ועל כניסתו לשוק התעסוקה. האשרות על בסיס קשר משפחתי ניתנות לאחר הגשת בקשה מכל אזרח אמריקאי. הבקשה יכולה לכלול קרובים מדרגה ראשונה הכוללים אחים הורים וילדים, כמו גם בני זוג הנמצאים בקשרי נישואין. הגשת בקשה עבור בני זוג מאורסים היא אפשרית רק בתנאי שהחתונה נקבעת לעד חודש וחצי לאחר הכניסה לארצות הברית. באופן דומה, גם תושב קבע בארצות הברית רשאי להגיש בקשה עבור ילדים ועבור בן או בת זוג.
 • אשרות עבודה: אשרות עבודה ניתנות לאנשים על בסיס כישורים או כיוון מקצועי. ספורטאים למשל אשר משתתפים בליגות הספורט האמריקאיות או במופעי הספורט המקומיים, יוציאו אשרת עבודה המבוססת על כך. אנשים נוספים הזכאים להוצאת ויזת עבודה הם אנשים הנמצאים בתוכנית חילופי עובדים בין שתי חברות שונות, אנשים בעלי כישורים יוצאי דופן בתחומם כמו חוקרים ואקדמאים, או פשוט עובדים אשר עושים רילוקיישן לצרכי החברה.
 • הגרלת הגרין קארד: כחלק מהרצון של הממשל להכניס לארצות הברית עובדים מוכשרים מכל רחבי העולם, מוגרלות בכל שנה כ 50 אלף אשרות גרין קארד. ההגרלה היא אקראית באופן מלא, וכוללת אנשים מכל רחבי העולם, ובכלל זה מהגרים אשר כבר מתגוררים בתחומי ארצות הברית. חשוב להבין זכייה בהגרלה איננה מבטיחה את הגרין קארד באופן אוטומטי, אך היא מקצרת את התהליך ומשפרת את סיכויי הקבלה באופן ניכר. על המשתתפים להגיש את הבקשה בין אוקטובר לדצמבר, כאשר הזוכים עצמם מוכרזים בין אפריל למאי של אותה השנה. חשוב לדעת שלאחר הזכייה יש עדיין את הצורך לעבור תהליך בירוקרטי לקראת קבלה אישור המגורים הסופי.

 

איך ניתן לאבד את הגרין קארד

הגרין קארד דורש עבודה ארוכה ומייגעת, ולכן כדאי מאוד לשמור עליו לאחר שקיבלנו אותו. חשוב להבין שהרשויות האמריקאיות הן בהכללה הרבה פחות גמישות מהרשויות הישראליות. התקנות אשר נקבעות ומוסכמות בעת קבלת הגרין קארד הן מחייבות, וכמעט אין פה מקום למשחקים ולשינויים. יש מספר דרכים בהם אנחנו יכולים לאבד את הגרין קארד שלנו, וחשוב מאוד להכיר אותן באופן מלא כדי להימנע מהן.

הדרכים לאבד גרין קארד כוללות:

 • עבירה על החוק האמריקאי: עבירות על החוק אינן נסבלות במסגרת אשרת המגורים. במידה ועברתם על החוק נמצאתם אשמים, המחוקק והממשל יכולים לבחור לסלק אתכם מגבולות המדינה ולבטל את אשרת המגורים והעבודה שלכם. חשוב מאוד לדעת שהמדובר איננו כולל עבירות מינוריות חד פעמיות כמו עבירות תנועה, אך במידה והן ילכו ויצטברו הסיכון לאבדן הגרין קארד אכן קיים.
 • שהייה מחוץ לגבולות ארצות הברית: אשרת הגרין קארד ניתנת לאנשים אשר מעוניינים שמרכז חייהם יהיה בתוך גבולות ארצות הברית. המשתמע מכך הוא שבניגוד לאזרחים אמריקאים אשר יכולים לעבור לכל מדינה בעולם לתקופה בלתי מוגבלת ולחזור ולהתקבל בברכה, מחזיקי גרין קארד חייבים לנכוח ברובו המוחלט של הזמן באמריקה. יציאה מגבולות ארצות הברית לתקופה אשר עולה על שנה, תגרום לביטול כמעט מידי של אשרת השהייה שלכם. בנוסף, אם חשבתם לנסות לבחון את המערכת ולחזור לשבוע כדי לעצור את הרצף, תזומנו לשיחת בירור עם נחיתתם ולחקירה ממושכת ולא מאוד נעימה של פקיד ההגירה המקומי. במהלך החקירה תיבדק הסיבה להיעדרות שלכם מגבולות ארצות הברית, ובמידת הצורך יתכן ותזומנו למשפט בו תצטרכו להוכיח שמרכז חייכם עדיין נמצא באמריקה.

 

ניתן להיעזר בייעוץ מקצועי

כלל תהליך קבלת גרין קארד הוא ארוך, מתיש, דורש משאבים נפשיים וכלכליים נרחבים. למרות שניתן בהחלט לעבור את כל התהליך באופן עצמאי, חשוב מאוד לדעת שניתן להיעזר בייעוץ מקצועי. כך, תוכלו להיות רגועים יותר ולדעת שתהליך הבקשה שלכם נמצא בעבודה, שלא פספסתם אף פרט בהגשת הטפסים, ובכל מה שקשור אליכם עשיתם את המרב. שירות מקצועי יכול להיות גם בתחום המשפטי, ולסייע לכם במקרים של רצון של הממשל לסיים את תקופת אשרת השהייה שלכם, או ניסיונות להוכיח זכאות לא ממומשת לאשרת שהייה. חשוב לדעת שלצד נותני שירות רציניים ומקצועיים, קיימות חברות רבות מנסות לנצל את חוסר ההבנה של אנשים בנוגע למנגנון הוצאת גרין קארד. תחום ההגרלה למשל הוא תחום פרוץ באופן יחסי, ולכן במידה ואתם רוצים להשתתף בהגרלה תוכלו לעשות זאת באופן עצמאי או להעזר בשירותיה של חברה מוכרת.

אין תגובות - להיות הראשון

כתיבת תגובה