תכנון מקדים להגשת טפסים לויזה לארה"ב הוא חשוב מאד. במידה ואתם מתכננים נסיעה לארצות הברית, מומלץ להיערך לכך בהקדם ולהוציא ויזה מספיק זמן לפני על מנת שלא תהיו בלחץ לפני הנסיעה. זמני ההמתנה לראיון בקונסוליות משתנה כל יום ולכל קונסוליה- ירושלים/ תל אביב יש זמני המתנה שונים. בדרך כלל זמני ההמתנה לראיון עורכים 10 ימי עסקים, אך במקרים מסוימים יכולים להגיע לשלושה שבועות, חודש ואפילו חודש וחצי. לאחר שתיגשו לראיון תצטרכו להשאיר את הדרכון בשגרירות. הדרכון יוחזר אליכם הביתה באמצעות דואר שליחים לאחר חמישה עד 10 ימים עסקים. אז, בחישוב מהיר זמן הנפקה לויזה עורך בממוצע כ -20 יום.

 

זמני המתנה לויזה בארה"ב

זמני המתנה לויזה בארה"ב בעברית

 

לפני מילוי הטפסים  לויזה כדאי לבדוק שהדרכון שלכם בתוקף. תוקף הדרכון צריך להיות כחצי שנה מעבר לזמן שאתם רוצים לחזור ארצה. אם גילתם שהדרכון לא תקף בזמנים אלה עליכם לחדש או להאריך דרכון. פרוצדורה זאת נעשית מול משרד הפנים ואורכת כ- 10 ימים.

קונסוליות תל אביב וירושלים עובדות בימים שני עד שישי מהשעה 7:00 בבוקר עד השעה 13:00

מה ההבדל בזמני ההמתנה במקרה של חידוש ויזה?

אם אתם מוציאים ויזה לראשונה או אם אתם רוצים לחדש ויזה לארצות הברית וזקוקים לראיון אין הבדלי בזמני ההמתנה ותיאלצו לחכות לראיון כמו כולם. במידה ואתם מחדשים את הויזה שלכם לארצות הברית ואתם עומדים בקטגוריות להגשה ללא הצורך בראיון, אזי יש לשלוח את טפסי הבקשה בדואר . מרגע השליחה ועד חזרתם אליכם הביתה התהליך יכול לארוך עד כשלושה שבועות.

לסיכום- ברגע שאתם מתכננים נסיעה לארצות הברית מומלץ לא להתמהמה ולהתחיל מיד בהכנות. יהיה עליכם לוודא שהדרכון שלכם בתוקף, לאחר מכן תצטרכו למלא את טפסי הבקשה לויזה, לשלם את אגרת הויזה ולתאם ראיון בשגרירות.

 

צוות VISA USA | ויזה לארה"ב בעברית בקלות