אם אתם עובדים כאנשי צוות במטוס או בספינה ובקרוב אתם צפויים להגיע לארצות הברית במסגרת התפקיד שלכם, אתם נדרשים להוציא ויזת אנשי צוות – C1/D.
ויזת אנשי צוות מיועדת לכל איש מקצוע שהוא הכרחי לצורך תפעול תקין או תיקון של המטוס או כלי השייט, כגון: טייסים או דיילים בטיסה מסחרית, ספונאים, מהנדסים, איש צוות טכני או רב חובל של ספינה, מתלמד שעובד במטוס או בספינה, מלצר, מציל, שף וכל איש שירות שעובד על ספינת תענוגות (קרוז).

ויזת אנשי צוות

ויזה אנשי צוות תאפשר לכם להיכנס לגבולותיה של ארצות הברית ולשהות בה לתקופה של עד 29 ימים ברציפות, בין הנחיתה להמראה, או לעגינה ולהפלגה. לצד 50 המדינות של ארצות הברית, הויזה מאפשרת לשהות גם בשטחים שבשליטת ארצות הברית: איי הבתולה, גוואם, פורטו ריקו והוואי.

כאשר הספינה שבה אתם עובדים תעגון בנמל זר, תסתיים ספירת 29 הימים. אם תהיו מעוניינים להישאר על אדמת ארצות הברית מעבר לזמן זה, יהיה עליכם להגיש בקשה לויזת תייר B1/B2 ולהוכיח שאין בכוונתכם להגר לארצות הברית.

 

כיצד מוציאים ויזת אנשי צוות C1/D?

תהליך הוצאת ויזת אנשי צוות דומה לתהליך הכרוך בהוצאת ויזת תייר לארצות הברית. עליכם למלא טופס בקשה רשמי באתר של שגרירות ארצות הברית (טופס DS160), הכולל את הפרטים האישיים שלכם. הקפידו למלא את הטופס נכון משום שמידע כוזב עלול להוביל לסירוב הבקשה. לאחר מכן, תידרשו לשלם אגרת ויזה על סך 160 דולר.

לאחר תשלום האגרה, יהיה עליכם לתאם ראיון בשגרירות ארצות הברית הממוקמת בתל אביב או בירושלים. קחו בחשבון שבשל נגיף הקורונה קשה מאוד לקבוע ראיון וכמעט ואין תורים פנויים. מומלץ להיכנס בכל יום לאתר השגרירות ולבדוק האם בוטלו תורים ויתפנו תורים חדשים. במידה ואתם זקוקים לשירות של חידוש ויזה, ייתכן ותהיו פטורים מהצורך בראיון. מומלץ לבדוק זאת מול השגרירות.

במסגרת הריאיון בשגרירות ארה”ב, הנציג בקונסוליה ישאל אתכם לגבי סיבת הנסיעה שלכם לארצות הברית. יהיה עליכם להציג מסמכים שונים המוכיחים את הזיקה שלכם לישראל, כמו חשבון בנק או דירה הרשומה על שמכם.

יש להציג אישור מטעם מקום העבודה שלכם על הנסיעה הצפויה לארצות הברית, כולל התאריכים של הנסיעה, על התפקיד שלכם, ועל משך תקופת העבודה שלכם בחברת התעופה או בחברת הספנות. בנוסף, יש להביא עמכם אישור טופס DS160 מודפס, אישור על תשלום האגרה, דרכון בתוקף לחצי שנה לפחות ותמונת פספורט העונה על הדרישות של השגרירות. אם גרתם בעבר בארצות הברית, יהיה עליכם להציג מסמכים שיוכיחו זאת.

עם סיום הריאיון בשגרירות, תתבשרו האם אתם זכאים לקבלת הויזה. במידה וכן, תידרשו להשאיר את הדרכון שלכם על מנת שהשגרירות תוכל להנפיק לכם ויזה. הדרכון הכולל את הויזה תישלח לביתכם בין 7 עד 14 ימים ממועד קיום הראיון. שימו לב שתוקף הויזה של אנשי צוות הוא לחמש שנים.

קיימים מצבים בהם השגרירות מבקשת לקבל מסמכים נוספים לצורך קבלת הויזה. במקרה כזה, אתם תקבלו את הדרכון ותידרשו לחזור לשגרירות עם המסמכים המבוקשים.

השגרירות עלולה לסרב לבקשתכם להנפקת ויזה, בשל סיבות שונות כמו עבירה על חוקי ההגירה של ארצות הברית, או חוסר זיקה למדינת ישראל. בדרך כלל, כל עוד אין לכם עבר פלילי ואתם מסוגלים להוכיח שבכוונתכם לשוב לישראל, בקשתכם תאושר.

 

מהי ויזת מעבר?

חשוב לדעת שאנשי צוות שנוסעים לארצות הברית כדי לצאת ממנה בספינה, נדרשים להוציא שתי ויזות: ויזת אנשי צוות C1/D וכן ויזת מעבר. תוכלו להגיע לראיון אחד עבור שתי הבקשות לויזות הללו.

אין תגובות - להיות הראשון

כתיבת תגובה