טסים לארה"ב? זקוקים לויזה? לא בטוחים מה נדרש לשם הוצאת הויזה? לארצות הברית מערכת תקנות וחוקים ענפה המתייחסת להוצאת ויזה לאזרחים זרים, ומגוון דרישות שונות עבור המבקשים ויזה. טרם רכישת כרטיסים לארה"ב כדאי להכין את כל הדרוש להגשת הבקשה.

תהליך הוצאת ויזה לארה"ב

תהליך הוצאת ויזה לארה"ב

לפני הכול – סיבה לנסוע לארה"ב

ויזות לארה"ב מונפקות בהתאם למטרת נסיעתו של המבקש. למה הכוונה? לכל מטרת כניסה לארה"ב יש סוג שונה של ויזה בעלת תנאים שונים ותוקף שונה, לדוגמא: כאשר מטרת הנסיעה היא טיול, נופש או ביקור קרובים סוג הויזה שנבקש הוא ויזת תייר, לרוב תוקפה הוא 6 חודשים, חל איסור לעבוד בארה"ב עם ויזה זו.

דרכון בתוקף

יש לוודא כי הדרכון שלכם אכן בתוקף, מומלץ של 3 חודשים לפחות שכן תהליך הוצאת הויזה עשוי לקחת בין מספר שבועות למספר חודשים (בשל עונה עמוסה, תקלות בלתי צפויות וכו'). יש לציין כי ניתן להמשיך להשתמש בויזה שקיבלתם ולהיכנס לארצות הברית גם אם הויזה נמצאת בדרכון שפג תוקפו (במקרה כזה נוסעים עם שני דרכונים).

הגשת בקשה לקבלת ויזה

על מנת להגיש בקשה לקבלת ויזה יש למלא את הטפסים הרלוונטיים ולהגישם לשגרירות ארה"ב (הטפסים באנגלית). את הטפסים יש למלא בדיוק רב, ללא טעויות כתיב ושפה, באופן כן וכמובן – מתאים לסוג הויזה שאתם מבקשים. מילוי הטפסים לויזה לארה"ב כולל העלאת תמונה עדכנית מחצי השנה האחרונה. לאחר מילוי הטפסים ותשלום האגרה יש לקבוע ראיון בשגרירות ארה"ב בישראל.

לחצו כאן למילוי טופס בעברית

ראיון בשגרירות

הריאיון הוא השלב האחרון לפני הנפקת הויזה. הוצאת ויזה לארה"ב ללא ראיון אפשרית רק עבור בני פחות מ-14 שנים ומעל 79 שנים (עדיין יש להגיש טפסים). לראיון יש להביא תמונות פספורט, דרכון בתוקף ודרכונים קודמים ומסמכים התומכים בבקשה שלכם (עבור תייר למשל יש להוכיח כי אין כוונה להשתקע – אפשר להביא אישור לימודים לסטודנט, להוכיח בעלות על דירה, מכתב העסקה ותלושי משכורת, חוזה שכירות וכד'). במידה ובקשתכם אושרה, את דרכונכם עם הויזה החדשה תקבלו בדואר שליחים (UPS).

להבהרה, האתר פועל עצמאית ואינו פועל מטעם שגרירות ארה"ב.

צוות VISA★USA ויזה לארה"ב

אין תגובות - להיות הראשון

    כתיבת תגובה