לבד או בעזרת חברה מקצועית? הוצאת הוויזה לארצות הברית נראית פעמים רבות כמו תהליך שלא נגמר. גם אם הרזומה שלנו חלק לחלוטין, וגם אם כוונותינו בשהותנו בארצות הברית טהורות לחלוטין, עלינו לעמוד בפני מסכת ייסורים של בירוקרטיה לא נגמרת עד קבלת אישור הביקור המיוחל.

ויזה לארצות הברית בשירות עצמי

 

הסיבה לתהליך הארוך והמתיש היא כמובן רצונה של ארצות הברית למנוע מעבר של גורמי טרור, כמו גם של עובדים לא חוקיים אל תוך שטחה. למרות עוצמתה הכלכלית האדירה, בארצות הברית ישנם אזורים מוכי אבטלה ועוני, אשר זקוקים למשרות כמו לאוויר לנשימה. ישראלים רבים אחרי צבא מנצלים את הוויזה שקיבלו על מנת לעבוד בארצות הברית באופן לא חוקי, להרוויח רווחי עתק ובכך לנשל את המקומיים מהמשרות להם הם כל כך זקוקים.

זו אחת הסיבות לכך שממשלת ארצות הברית לא מעניקה לאזרחי מדינת ישראל ויזה באופן אוטומטי, ומחייבת אותם בתהליך אישור ארוך ומייגע. ישנן שתי אפשרויות להוצאת ויזה לארצות הברית. אפשרות אחת היא סיוע של חברה מקצועית להוצאת ויזה לארה"ב.

ישנו מגוון עצום של חברות הפועלות בתחום אשר לכל אחת מהן נקודות חוזק וחולשה. אפשרות שניה היא לנסות להוציא ויזה לארה"ב בשירות עצמי. ניסיון זה דורש אומץ לקראת התמודדות בירוקרטית לא פשוטה, ומחייב אותנו לשקול היטב את היתרונות והחסרונות הגלומים בו.

 

 

מה היתרונות בהוצאת ויזה בשירות עצמי

כאמור, הוצאת ויזה לארצות הברית בשירות עצמי היא דרך אפשרית בהחלט, אך מלווה באתגרים לא פשוטים. ישנו מגוון של יתרונות בהוצאת ויזה בשירות עצמי והם כוללים בין השאר:

  • פיתוח של יכולת עצמאית: רווח זה יהיה בידע שתצברו על הדרכים הנכונות להתנהל מול הבירוקרטיה האמריקאית. שימוש בשירותי חברה להוצאת ויזה לארצות הברית יוכל אמנם לקדם אתכם ולסייע בתווך הקצר, אך ימנע מכם לרכוש את הידע על מנת שתוכלו לעשות זאת לבד בעתיד. אם אתם מתכננים מסעות עסקיים רבים לארץ האפשרויות הבלתי נגמרות, כדאי מאוד לשקול להוציא ויזה בשירות עצמי.

 

  • חיסכון בכסף: המערך הבירוקרטי האמריקאי אינו דורש מכם לעשות שימוש בשירותי חברה חיצונית. פעמים רבות חברות מנסות להשיג מכם תשלום על פעולות פשוטות למדי שתוכלו לעשות גם באופן עצמאי. בחירה באפשרות של לעשות הכל בעצמכם תוביל פעמים רבות לחיסכון כלכלי משמעותי, ובמקרים של שימוש בשירותי חברה לא אמינה גם עשויה להתברר כלא גוזלת זמן רב בצורה משמעותית. לכן במידה ואתם בוחרים בכל זאת לעשות את התהליך אצל חברה חשוב לבחור אותה בקפידה. קרא כאן עוד על מחיר הוצאת ויזה לארה"ב.

 

  • אחראיות אישית: כאשר אנחנו מוציאים ויזה לארצות הברית אנחנו נדרשים למלא מגוון רחב של טפסים ותצהירים. חשוב לזכור שהמערך הבירוקרטי האמריקאי הוא מסודר למדי, ושהאמינות שלכם כאנשי עסקים עלולה להיפגע באופן אנוש אם תגישו תצהיר שימצא כלא נכון. עבודה עצמאית למול הבירוקרטיה האמריקאית מבטיחה לכם שאתם מכירים כל מסמך על בוריו, ומפחיתה משמעותית את הסיכון שבמסירה של תצהיר שגוי, מצב אפשרי לחלוטין כאשר מסתייעים בחברה לא מקצועית להוצאת ויזה.

 

 

  • יעילות ארגונית: העולם הכלכלי הגלובלי של היום מחייב ארגונים ואנשי עסקים פעמים רבות לקיים קשרים עם שותפים בארצות אחרות. קשה מאוד להשיג את המיומנות הדרושה לתחזוקה שוטפת של קשרים אלו, והאתגרים נוגעים בין השאר לעניין ההבדלים התרבותיים, כמו גם להבדלים בהתנהלות מול מערכים בירוקרטיים זרים. לקיחה של אתגר כמו הוצאת ויזות ואישורים ללא סיוע מגורם חיצוני הוא דרך לאמן את אנשי העסק בהתנהלות מול פקידים ממדינה זרה, ולמעשה מעניק תרגול חשוב לאתגרים הבאים בהתנהלות המשותפת. אי הצלחה בהליך כמו הוצאת ויזה לארצות הברית באופן עצמאי, יכולה בהחלט לנבא אי הצלחה של העובד בפרויקטים עתידיים משותפים אחרים עם שותף אמריקאי.

 

מה החסרונות שהוצאת ויזה לארצות הברית בשירות עצמי

לצד היתרונות הברורים, קיימים גם חסרונות רבים להוצאת ויזה לארצות הברית בשירות עצמי. חשוב לשים לב אליהם כדי שתוכלו לקבל את ההחלטה הנכונה ביותר עבורכם. חסרונות אלו כוללים בין השאר:

  • סכנת הסירוב: אנו נוטים לחשוב על הוצאת הוויזה כתהליך בירוקרטי ארוך ומיגע, אך שבסופו תמיד תחכה לנו הוויזה הנחשקת. חשוב מאוד לזכור כי לא תמיד מדובר בעובדה מוגמרת. זכרו כי סירוב לבקשת הוויזה שלכם הוא אפשרי ביותר, ויכול לנבוע ממספר עצום של מניעים אשר חלקם סמויים מן העין ותלויים בדברים שלא תוכלו לשים עליהם את האצבע. שימוש בשירותי חברה מקצועית להוצאת ויזה לארצות הברית ממזער את הסיכון לסירוב הבקשה בצורה משמעותית בשל הידע הרבה של החברה בנוגע לדברים אותם מחפשים פקידים הבירוקרטיה.

 

  • ראש שקט: במקרה ואנחנו מעוניינים במיקוד בתכנון המסע שלנו בארצות הברית, יתכן ותהליך הוצאת הוויזה יפריע לנו בצורה משמעותית. חשוב לזכור כי מדובר בתהליך הדורש מאתנו עיסוק בכמות נכבדת של מסמכים ואישורים, אשר יפריעו לנו לתכנן את הביקור עצמו. יתכן מאוד ולשכור את שירותי חברה מקצועית יהיה משתלם מאחר והוא יאפשר לנו לנצל את זמן השהות שלנו בצורה טובה ביותר, בגלל הראש השקט שהיא תעניק לנו וזמן התכנון הארוך יותר.

 

  • חסכון בימי עבודה: בעל עסק השואף לקיים שגרת פעילות רגילה, חייב לשקול ברצינות להיעזר בשירותי חברה חיצונית להוצאת הוויזה. גם עובדים מיומנים ובעלי קיבולת משימות גדולה יחסית, עלולים להיות פחות יעילים אם חלק מיום העבודה שלהם יתבזבז על מערכים בירוקרטיים שואבי זמן. מדובר למעשה בחיסכון שעשוי להיות הפסד כספי לאורך זמן, מאחר וההורדה של המעמסה הזו מהעובד הממוצע תגרום לו לחוש מוערך יותר, תעניק לנסיעה העסקית חשיבות רבה יותר בעיניו, ותגרום לכך שהתפוקה שתתקבל ממנו תהיה גבוהה בהרבה.

 

 

  • בזבוז זמן: הוצאת ויזה היא תקפה בדרך כלל לעשר שנים קדימה. לכן, הסיכוי שהמערך הבירוקרטי יישאר זהה גם פעם הבאה שנגיש את הבקשה הוא יחסית קטן. לכן, לצבירת הניסיון האישי בהוצאת הוויזה אין יתרון מוחלט, ויתכן מאוד והזמן שנבזבז בהבנה של כל סוג מסמך ופעולה שיש לבצע יהיה פשוטו כמשמעו, זמן מבוזבז. שימוש בשירותי חברה מקצועית יכול לסייע לנו על ידי תזכורת וליווי בתהליך הוצאת הוויזה, ובכך להפוך אותנו למומחי הוצאת ויזה מהרגע הראשון.

 

זכרו שניתן להיעזר בשירות של אנשי מקצוע

בכולנו מקננת שאיפה סמויה לעשות הכל לבד, לסמוך על עצמנו ולהתמודד עם הקשיים ללא סיוע חיצוני.  מדובר בשאיפה נאצלת, אך חשוב לשים אליה לב ולא לתת לה להפריע למהלך החיים התקין והשגרתי שלנו.

חשוב לזכור שהסיוע של חברה מקצועית להוצאת ויזה לארצות הברית הוא לא פחיתות כבוד, ולא הופך אותנו לאנשים פחות יעילים, מסורים או חכמים. מדובר פשוט בדרך לחסוך לנו זמן וכאבי ראש, בדומה לכל שירות יעוץ שהוא, בין אם משפטי או רפואי.

השימוש בשירותי חברה להוצאת ויזה לארצות הברית חייב להיעשות לאחר חשיבה רצינית ובחירה נכונה של החברה המתאימה ביותר לצרכיכם. הקפידו לבחור רק בחברה בעלת ידע וניסיון ארוך שנים בתחום. בחירה בחברה לא רצינית וללא הידע והתשתית המקצועית הנדרשת עשויה להתברר כמפחיתת כוח במקום כמכפילת כוח בהתמודדות שלכם בתהליך הוצאת הויזה.

חברות אלו יסבכו עבורכם הליכים פשוטים וייצרו בעיות תיאום לא נחוצות הנובעות מכך שהן למעשה גורם שלישי בתיאום הויזה.