המצב הפוליטי העולמי תמיד משפיע בצורה זו או אחרת על תעשיות שונות, כולל תעשיית התיירות. לאור השינויים שהבטיח הנשיא האמריקאי הטרי יחסית – אנשים רבים נבהלו מהשינויים שיתרחשו בפוליטיקה הפנימית. עם זאת, ההוראות שניתנו על ידי איש העסקים שהפך לפוליטיקאי לא משפיעות על ההליכים השונים של הוצאת ויזה לארה"ב עבור ישראלים – וטוב שכך!

דונלד טראמפ והשפעתו על הוצאת ויזה לארה

דונלד טראמפ והשפעתו על הוצאת ויזה לארה"ב

כיצד השינויים הפוליטיים השפיעו על ישראל?

טרם הבחירות, טראמפ טרח להדגיש שוב ושוב את הזיקה שלו לישראל והיחסים החבריים שהוא היה רוצה לבסס לאחר בחירתו, גם בכדי להסיר את הקרירות שנוצרה בין המדינות במהלך כהונתו של אובמה שלא שש להיות לצידה של ישראל. בעוד העניין לא השפיע על הליך הוצאת ויזה לארצות הברית, יש שיגידו שזה כן תרם לחוסר רצון של אנשים רבים להגיע לשם. כמו כן, לאחרונה דונלד טראמפ ביצע שינויים בחוקי ההגירה לארה"ב, כולל כניסה לשהייה זמנית. השינויים האלה הפחידו תחילה את כל העולם, הביאו למחאה ברשתות החברתיות שהציגו אותו בתור גזען, אך בדיעבד הסתבר שהשינויים שהונחלו לא היו מקיפים מדי, ואף לא סירבו להעניק ויזה, אלא רק דרשו בדיקה מקיפה יותר.

דונלד טראמפ לא נותן ויזות לכולם

על פי החוק החדש, טראמפ הגביל את הכניסה לארה"ב לאזרחים מ-7 מדינות במזרח התיכון, זאת מתוך חשש לפיגועי טרור חמורים על בסיס הג'יהאד האיסלמי. באופן טבעי, ישראל לא נמצאת ברשימה זו. על פי ההבהרה שפורסמה באתר השגרירות האמריקאית, גם ישראלים שקשורים למדינות אלה, בעלי אזרחות כפולה או שבמקור מהן – לא סובלים מהגבלות אלה. כך שניתן לומר שבכל הקשור לעניין הוצאת ויזה לארצות הברית, ישראל לא רק שאינה נחותה, אלא במידה רבה אפילו בעלת יתרון יחסי על פני מדינות אחרות, בעיקר במזרח התיכון.

הוצאת ויזה לארצות הברית היום בישראל

לפיכך, השינויים של טראמפ לא השפיעו בשום צורה על ההתנהלות של הוצאת ויזה לארה"ב בישראל. בכדי לעשות הליך זה בהצלחה עדיין נדרשים שלושת השלבים העיקריים, הכוללים מילוי טופס DS-160 המציג את האדם המבקש ויזה, את הרקע האישי, המשפחתי, המקצועי והצבאי שלו על מנת להבטיח שמדובר באדם מהימן. לאחר מכן יש לשלם את האגרה עבור קבלת הויזה ולהגיע לריאיון קצר בשגרירות שיקבע מראש. יש שיגידו שלא מדובר בהליך מורכב, אבל עבור אנשים בעלי ידע מוגבל יחסית בשפה האנגלית – מילוי הטופס וההכנה לריאיון עשויים להיות מורכבים ולדרוש יותר מדי זמן. על מנת להקל, ניתן לפנות לשירותיהן של חברות מקצועיות המתמחות בתחום הוצאת ויזה לארה"ב בקלות ובמהירות