ניו יורק, העיר הפופולרית בעולם, הגדולה ביותר בארצות הברית ואחת הערים היפות והמעניינות ביותר – החליטה שלא מספיק לה להיות מגניבה ומעניינת, היא רוצה גם לאתגר את כל מי שיילך ברחובותיה ולסדר להם מזג אוויר פרוע: ניו יורק בשלג? לגמרי. ניו יורק בכפור? קדימה. ניו יורק בשיא החום? תוציאו את השורטס, אבל אל תשכחו מטרייה! בתור עיר מוקפת מים, היא לא מוותרת גם על הלחות, ובקיצור – מזג האוויר בניו יורק לאורך השנה משתנה מיום ליום ויוצר תמונת אקלים מגוונת ומעניינת.

מזג אוויר ניו יורק

אם בישראל אנחנו זוכים לשלג לעתים נדירות, אבל מרוויחים חום ושמש, בניו יורק זוכים לקבל גם וגם וגם ולהיכנע בשקט לאיתני הטבע. אז בדרך לטיול הבא בניו יורק, איך תדעו באיזו מלתחה להצטייד?

לא כדאי להקל בשאלת מזג האוויר כדי לא למצוא את עצמכם באמצע סערת שלגים עם סוודר יחיד, או להזיע בשיא החום מכיוון שחשבתם שהולך להיות קר ולבשתם טייץ תרמי. אם הניו יורקים מסתדרים עם מזג האוויר ההפכפך – כולנו יכולים… אפילו תוך כדי טיול.

 

מזג אוויר ניו יורק בכל עונה: איך להצטייד ומה ללבוש בכל עונה בניו יורק?

 

מזג אוויר בניו יורק בחורף

דצמבר

הטמפרטורה הממוצעת לעונה: 9 מעלות צלזיוס.

טווח טמפרטורות: 1- עד 10 מעלות.

עכשיו החורף האמיתי כבר כאן. סופות שלגים, לילות כפור וקור חודר עצמות. הטיול בניו יורק בעונת החורף אמנם מאתגר למי שרגיל לחום אבל זו עדיין עונה מדהימה. הצטיידו במעילים, בגדי בסיס תרמיים ומגפיים, וצאו לטייל.

 

ינואר

הטמפרטורה הממוצעת לעונה: 2 מעלות צלזיוס.

טווח טמפרטורות: 2- עד 5 מעלות.

כריסמס בניו יורק? יס פליז! הקור לא צריך לעצור אתכם גם בינואר בניו יורק, כי עם קצת הכנה מראש זו עונה תיירותית יפהפיה. מעיל שלג, בגדים חמים, מגפיים וכובע יאפשרו לכם לחוות את ניו יורק באחת מהעונות המעניינות ביותר.

 

פברואר

הטמפרטורה הממוצעת לעונה: 2 מעלות צלזיוס.

טווח טמפרטורות: 2- עד 6 מעלות.

החורף מתחיל להסתיים, אבל הוא ינסה בכל רגע להוכיח שהוא עדיין בשיא כוחו: השלג ממשיך, גשמים, סופות וקור חודר. זו עדיין עונה יפה וחגיגית ששווה לחוות בניו יורק. שימו לב לקחת ציוד גשם וללבוש ביגוד חם ומבודד. כפפות, צעיף וכובע הם חובה בעונה.

 

מזג אוויר ניו יורק באביב

מרץ

הטמפרטורה הממוצעת לעונה: 4 מעלות צלזיוס.

טווח טמפרטורות: 1 עד 8 מעלות.

חודש מרץ בניו יורק הוא התחלת האביב, ומאופיין במזג אוויר הפכפך ועדיין קר למדי. עדיין יש סיכוי לשלגים ולסופות רעמים מדי פעם. כדאי להצטייד בביגוד חם, מעיל ומטרייה – ולהנות מהשמש שתקפוץ לביקורים קצרצרים.

 

אפריל 

הטמפרטורה הממוצעת לעונה: 11 מעלות צלזיוס.

טווח טמפרטורות: 7 עד 16 מעלות.

הטמפרטורות באפריל בניו יורק מתחילות לעלות לאט אבל בטוח, כשעדיין קר וקיים סיכוי לשלגים וגשמים, אבל תיתקלו ביותר ימים חמים. אפשר להתלבש בביגוד שכבות כדי להקל את השהות בפנים ובחוץ: בגדי אביב מתחת למעיל טוב והמטרייה הנצחית ביד.

 

מאי

הטמפרטורה הממוצעת לעונה: 16 מעלות צלזיוס.

טווח טמפרטורות: 12 עד 21 מעלות.

החורף האינטנסיבי מתחיל להיגמר והעיר מתחילה להפשיר משנת החורף! מזג האוויר במאי בניו יורק הוא המעבר האמיתי בין החורף לקיץ: יש צורך במעיל קל ובמטרייה, אבל הכל חמים יותר. הלחות עוד לא מגיעה לשיא; ייתכנו ימים לחים מאוד וימים יבשים, אבל התנודות האלו לא מגיעות לרצף לח וחם כמו בניו יורק הקיצית.

 

מזג האוויר בניו יורק בקיץ

יוני 

הטמפרטורה הממוצעת לעונה: 22 מעלות צלזיוס.

טווח טמפרטורות: 17 עד 27 מעלות.

יוני בניו יורק דומה למאי. החודש מאופיין במזג אוויר קריר-חמים, אבל הלחות מתחילה לעלות. אפשר להתחיל ללבוש בגדי קיץ, אבל לגבות אותם עם סוודר קל. זה אחד מהחודשים הכי פחות גשומים בניו יורק, אבל אם בישראל “לא גשום” אומר “אין טיפת גשם” בניו יורק המצב שונה, ועדיין רצוי להחזיק מטרייה ולהתכונן לכמה פרצי גשם קיציים.

 

יולי

הטמפרטורה הממוצעת לעונה: 25 מעלות צלזיוס.

טווח טמפרטורות: 21 עד 29 מעלות.

הלחות היא השחקנית המרכזית פה, שמובילה את פתיחת הקיץ עם אחוזים מרשימים שיפתיעו בצורה לא נעימה את מי שלא רגיל ללחות כבדה כל כך. אפשר סוף סוף להוציא את הארון הקיצי ולהתחיל להנות מבגדים קלים, בלי לשכוח את המטרייה האלמותית ומעיל קיצי להתמודדות עם הגשם ששובר את שמיכת הלחות. זה מזג אוויר פופולרי לטיולים, וחודשי הקיץ הם אכן זמן תיירותי במיוחד בניו יורק.

 

אוגוסט

הטמפרטורה הממוצעת לעונה: 24 מעלות צלזיוס.

טווח טמפרטורות: 20 עד 28 מעלות.

אוגוסט הגיע, והוא לח וחם. הרבה גשמי קיץ שמחייבים מטרייה ומעיל קייצי, לחות כבדה גם בלילות, הזמן להשתזף בסנטרל פארק ולחכות שהחודש המזיע יחלוף ויפנה מקום לחודשי הסתיו הקרירים.

 

סתיו בניו יורק מזג אוויר

ספטמבר

הטמפרטורה הממוצעת לעונה: 20 מעלות צלזיוס.

טווח טמפרטורות: 16 עד 24 מעלות.

חודש ספטמבר בניו יורק עדיין גורר אחוזי לחות גבוהים מזמן הקיץ, אבל החום המעיק מתחיל לרדת ולפנות את מקומו לבריזה קרירה. כשאתם יוצאים, תתחילו לקחת איתכם סוודר ונעליים סגורות.

 

אוקטובר

הטמפרטורה הממוצעת לעונה: 14 מעלות צלזיוס.

טווח טמפרטורות: 11 עד 19 מעלות.

ירידה חדה בטמפרטורות לקראת החורף וימים קרירים שמבשרים את חודשי הכפור. אוקטובר בניו יורק הוא זמן מצוין לטיול עם פחות חום ולחות, רק שימו לב להתחיל להסתובב עם מעיל ולא לשכוח את המטרייה. זה בלתי נמנע…

 

נובמבר

הטמפרטורה הממוצעת לעונה: 9 מעלות צלזיוס.

טווח טמפרטורות: 6 עד 13 מעלות.

נובמבר הוא הזמן להיפרד מבגדי הקיץ ולהתכונן לקור העצום של ניו יורק בחורף. הכל קר יותר ושיטת הבצל חוזרת עם סוודר, נעליים ומעיל.

 

שימו לב לגשמים בניו יורק

בניגוד לישראל, בה גשם הוא מצרך חורפי בכל קנה מידה, ארצות הברית וניו יורק שונות לחלוטין. הגשם הוא חלק מהרצף ומופיע מספר ימים בכל חודש. לכן המטרייה היא חלק חשוב בחיי כל ניו יורקר ותייר, ולכן כדאי לכם לצפות לו מראש ולהתכונן נפשית: לסחוב נעליים כדי להחליף את הכפכפים כשמתחיל גשם, לקפל מעיל גשם לתוך התיק ולהתרגל לסחוב את המטרייה איתכם. כדאי להתייחס לגשם ברוח טובה: אמנם לא כיף להירטב, אבל דווקא יש משהו מעניין באקלים רטוב-יבש לסירוגין, ותמיד נחמד להתכרבל בפוך. אז מה אם עכשיו אמצע אוגוסט?

 

בקיצור, מתי כדאי לבקר בניו יורק?

התשובה משתנה מאדם לאדם. לא אוהבים לחות וקור? האביב יספק לכם חמימות יבשה. רוצים חום ולא אכפת לכם להזיע? הקיץ הוא הזמן המתאים. אוהבים את צמחיית הסתיו היפהפיה ולא אכפת לכם להיות מופתעים מגשמים אקראיים? סתיו איז יור פרנד. שואפים לקרוע את העיר במסיבות חג פרועות ולא אכפת לכם להתקרר בדרך? חורף בניו יורק הוא חוויה בלתי נשכחת.

 

אל תיתנו למזג האוויר לעצור אתכם בדרך לחופשה המושלמת – ותתחילו עם הכנה מוקדמת, כדי שבזמן הטיול עצמו תהיו ערוכים לכל תסריט ותוכלו להתמקד במה שחשוב באמת; חוויות, אוכל, תרבות והנאה. נסיעה טובה!

 

אם אתם מגיעים לניו יורק אתם חייבים לקרוא גם:

10 אתרי התיירות הפופולריים ביותר בניו יורק

איך מוציאים ויזה לניו יורק?

טיסה לניו יורק

Times Square כיכר טיימס סקוור – כל הטיפים וההמלצות

 

רפרנסים חיצוניים:

תחזית מזג אויר בניו יורק ל – 10 ימים הקרובים

אין תגובות - להיות הראשון

כתיבת תגובה