פלורידה היא אחת המדינות המעניינות ביותר בארצות הברית. היא ממוקמת בדרום מזרח, ובשונה ממדינות אחרות בארצות הברית אשר כלכלתן נשענת על חקלאות או תעשייה, הכלכלה בפלורידה מבוססת על תיירות.

במשך השנים הארוכות של תעשיית התיירות בפלורידה, הנתח העיקרי של תיירים היה תיירות פנים ממדינות שונות בארצות הברית, אך בשנים האחרונות המדינה התגלתה לתעשיית התיירות העולמית.

כמובן שהישראלים היו מהקופצים הראשונים על העגלה, וכיום משפחות ישראליות רבות עם ילדים או בלי מקצות חלק ניכר מהשהות שלהם בארצות הברית לביקור בפלורידה.

 

אטרקציות בפלורידה

 

פלורידה היא אחד מיעדי הביקור הטובים ביותר באמריקה

 

בין ישראל לפלורידה הבדלי שעות של 7 שעות, כאשר ישראל השעה מאוחרת יותר ב-7 שעות מאשר פלורידה (כאשר בישראל השעה 7 בבוקר, בפלורידה חצות הלילה ביום הקודם).

מזג האוויר בפלורידה הוא סוב טרופי, כאשר החורף והסתיו הם קרירים אך יבשים, והקיץ והאביב חמימים ולחים יותר.

הנהירה של התיירים לפלורידה נובעת בין השאר מהגיאוגרפיה של המדינה, הכוללת אזורי טבע פראי ולא מבוית לצד רצועות חוף ארוכות מהיפות ביותר בעולם. שלבו זאת עם ערים תוססות כמו מיאמי או אורלנדו ותקבלו תמהיל שממנו עשויות החופשות המושלמות.

כדי שתוכלו להפיק את המרב מטיול בפלורידה עם ילדים, או מביקור חופשי ונטול דאגות בגפכם, ריכזנו כאן חלק מהאטרקציות הטובות ביותר במדינה.

 

מהן האטרקציות שאסור לפספס בביקור בפלורידה

כאמור פלורידה היא אחד מהיעדים הטובים ביותר לביקור בארצות הברית. מיליוני המבקרים באתרים השונים במדינה הפכו אותה למכונת תיירות משומנת, שיש לה מה להציע לכל מבקר. נציע כאן טעימה בלבד ממה שיש למדינת הענק הזאת להציע לתייר הישראלי, וכמובן שלכל אחד תהיה את דעתו האישית על כל אטרקציה. האטרקציות שאסור לפספס בביקור בפלורידה כוללות בין השאר את:

 

דיסני וורלד:

המקום השמח ביותר בעולם עדיין לא זוהה באופן ודאי, אך רבים יהיו מוכנים להישבע שהוא נמצא כאן. דיסני וורלד הוא פארק עצום ממדים, אשר נבנה ותוכנן באופן אישי על ידי מייסד החברה המקורי.

חשוב לדעת שהפארק לא נועד להיות אטרקציה משנית לסרטים, אלא הוא חלק מהחזון הנרחב של החברה לתת לנו טעימה ממציאות אוטופית ומאושרת. דוגמא לכך היא סדרת הסרטים שודדי הקריביים אשר נוצרו כדי לקדם את המתקן בפארק שהיה קיים לפניהם, ולא להיפך.

תוכלו להעביר כאן יום ארוך ומאושר עם הילדים, רק היזהרו מהטורים הארוכים בחלק מהמתקנים, ושקלו ברצינות לרכוש את המעבר המהיר לניצול מרבי של היום. גם בלי לחכות זמן רב לעלייה על המתקנים מדובר בחוויה מדהימה לכל אחד.

למידע נוסף – דיסניוורלד אורלנדו – היכן שחלומות ומציאות נפגשים

 

יוניברסל סטודיו:

פארק סרטים נוסף של חברה מתחרה של דיסני, יוניברסל סטודיו. מדובר בפארק קצת פחות מוכר, אך שרבים טוענים בתוקף שהחוויה בו הייתה עבורם טובה בהרבה. הפארק יהיה עבורכם מעין שער לעולם הסרטים העשיר של יוניברסל. מדובר בין השאר בסרטי ענק ושוברי קופות כמו הארי פוטר.

תוכלו ליהנות עם הילדים גם ממתקנים כמו רכבות הנוסעות במהירויות מסחררות ואטרקציות עם משקפי תלת ממד, כל זאת לצד פסיעה בתוך סטים מושלמים של סצנות מהסרטים האהובים עליכם ביותר. בין השאר תוכלו לנסוע ברכבת להוגוורטס, להיות בתוך סצנות מסרטי גיבורי העל האהובים עליכם ועוד.

 

מיאמי ביץ’:

החוף במיאמי הוא אחד מהמקומות היפים ביותר, ומושך לאורך שנים את עשירי העולם הגדולים ביותר לרכוש בו נכס. לא מדובר באופנה חולפת או בטעות, החוף עצמו הוא אחד מפיסות הטבע היפות ביותר במרחב עירוני כלשהו ברחבי העולם.

מדובר ברצועת חול לבן רחבה, הגובלת במי ים צלולים ונקיים שיגרמו לכם לא לרצות לזוז לעולם. לצד החופים הלבנים הארוכים, תוכלו ללכת אל רובע הart DECO של העיר, המכיל בניינים רבים ששומרו ושופצו מחדש. בניינים אלו הם בני מאות שנים, מה שיחזיר לכם את התחושה של ההיסטוריה העשירה והתוססת של האזור כולו.

מרכז המבקרים של תחנת החלל קנדי:

המסע האמריקאי לחקר החלל היה אחד מנושאי השיחה הבוערים ביותר בעולם במאה ה20, והוא ממשיך לרתק אותנו כחלק מהשאיפה הגלובלית של האנושות לנפץ את הגבולות ולשאוף לשחקים.

מרכז המבקרים של תחנת החלל קנדי ממוקם בתוך תחנת חלל אמיתית ומתפקדת, בה עובדים וחוקרים אלפי בני אדם. במרכז המבקרים תוכלו ליהנות עם הילדים מחוויה חינוכית יוצאת מגדר הרגיל, אשר תכלול בין השאר צפייה וביקור במעבורות החלל מהדור הקודם אשר יצאו כבר משימוש, לצד שיחה עם אסטרונאוטים על המסע האישי שלהם. מדובר בחוויה שתיתן לילדים המון השראה להמשך הדרך, ותשאיר אותם עם המסר החשוב לחיים שהכל אבל הכול אפשרי.

 

Everglades national park:

הפארק המפורסם EVERGLADES הוא אחת מהאטרקציות הטובות ביותר בכל פלורידה.

זו באטרקציה לאנשים המעוניינים לחוות את הטבע הפראי של האזור עם תיווך מינימלי.

מדובר בשמורת טבע בשטח עצום, כמעט בגודל של מדינה קטנה. בפארק תוכלו למצוא מגוון עצום של בעלי חיים, הכוללים בין השאר תנינים ואליגטורים החיים במים, לצד זאבים ואיילים עצומים. הפארק עצמו הוא רחב ידיים ומכיל חלקים של ביצה שוקקת חיים, לצד שטחי מרעה בשביל העדרים. מדובר בהזדמנות נהדרת להציג לילדים בטיול את ההבדל בין הטבע הפראי להשפעות האדם על סביבתו, והמעבר החד בין עיר מתקדמת כמו מיאמי לפיסת נוף בראשיתי כזה תותיר כל אחד בהלם.

 

מוזיאון דאלי:

מוזיאון דאלי הוא מוזיאון שלם המוקדש לאומן שזעזע את העולם, סלבדור דאלי. ישנם מעט מאוד אמנים אשר ניתן להגיד עליהם בלב שלם שפרצו דרך בשביל עולם אומנותי שלם, אך סלבדור דאלי היה אחד מהם בלי כל צל של ספק.

מדובר באמן אשר המציע את זרם האבסורד באומנות, ואשר יצירותיו נראות כאילו נלקחו ישירות מתוך חלום, עם אלמנטים מציאותיים אמנם אף בשילובים שיאתגרו את ההיגיון שלכם.

המוזיאון עצמו נמצא בבניין מיוחד, אשר נועד להראות את האופי הייחודי של האומן ולפאר אותו, ובתוכו מוצג מבחר ממיטב יצירותיו, לצד תערוכות מתחלפות.

 

עולם המים אורלנדו:

מדובר באטרקציה שדובר עלייה רבות בחברה האמריקאית בשנים האחרונות.

מצד אחד, מדובר בהזדמנות חד פעמית לילדים רבים ליהנות ולראות כמה מיצורי הים האדירים והנדירים ביותר, וכך לעודד אותם לשמירה על הים והסביבה.

מצד שני, המתנגדים לפארק טוענים שמדובר בפגיעה בחופש של החיות, הכוללות בין השאר לוויתנים ודולפינים בעלי רמת משכל גבוהה ביותר, אשר הכליאה מהווה עבורם עינוי פסיכולוגי של ממש.

הפארק עצמו טוען שהוא מטפל בחיות בצורה הטובה ביותר שניתן, והתנאים אשר הוא מעניק להם הם על פי כל חוק ואמת מידה מוסרית.

בעולם המים באורלנדו תוכלו לראות כמה מחיות הים המרהיבות ביותר, בין השאר כרישים ולוויתנים, אשר חלקם כמו הלוויתן הקטלן מאומנים לביצוע שלל תרגילים שיאירו אתכם פעורי פה. לצד הענקים המוכרים תוכלו להכיר כמה מיצורי הים הנדירים והיפים יותר, שיהפכו את הביקור למעניין גם למבוגרים.

 

למי בעצם מתאים הביקור בפלורידה

כמו שניתן לראות מרשימת האטרקציות במאמר זה, הביקור בפלורידה מתאים לכל אחד. המדינה היא מוקד תיירות מהמתקדמים בעולם, ויכולה בהחלט להציע משהו לכל אחד.

אוהבים טבע? תוכלו למצוא כאן פארקים לאומיים מרהיבים. אוהבים ערים תוססות וקניות? אין מקום טוב יותר ממיאמי ואורלנדו. מחפשים בילוי עם הילדים? קיים כאן מגוון עצום של אטרקציות לבילוי יום חינוכי ומלהיב.

בקיצור, תכננו את הטיול שלכם בפלורידה בקפידה, ותגלו מדינה מדהימה שלא תוכלו לחכות לחזור אליה בטיול הבא.

 

 

לסיום תכנים רלוונטיים נוספים שכנראה יעניינו אותך לקראת הטיול בארה”ב:

10 אתרי התיירות הפופולריים ביותר בניו יורק

11 אתרי התיירות הפופולריים ביותר בלוס אנג’לס והסביבה

לאס וגאס: כל המידע על האטרקציות שאסור לפספס