טיול הוא הזדמנות נהדרת לשחרר לחצים, להתנתק משגרת היום יום השוחקת ולהתחבר בחזרה לעצמנו. הטיול מאפשר לנו את כל זה גם על ידי האפשרות שהוא נותן לנוח ולהתפנק, וגם על ידי פגישה בלתי אמצעית שלנו עם חוויות ואנשים חדשים. השילוב של שני הגורמים הללו, הוא מה שהופך חופשה בכלל וחופשה בחו”ל בפרט למהנה כל כך. ביטוח נסיעות לחו”ל הוא סופר קריטי לכל מי שרוצה לטייל בראש שקט ובפרט ביטוח נסיעות לארה”ב הוא קריטי עוד יותר היות ועלויות הטיפול הרפואי בארצות הברית גבוהות במיוחד כפי שתוכלו לקרוא בהמשך. אם כך אילו ביטוחים קיימים ולאלו פרמטרים כדאי לשים לב תוכלו לקרוא בכתבה הבאה:

לקבלת הצעה פנה לסוכן הביטוח או מלא פרטיך
  ביטוח נסיעות לחול ובפרט לארה"ב

  ביטוח נסיעות לחו”ל כי חשוב לטייל בצורה בטוחה

  לצד ההנאה המרובה, חופשה בחו”ל יכולה לגרום לנו לקחת סיכונים מיותרים, כחלק מתהליך ההיכרות המחודשת שלנו עם עצמנו. מטיילים ישראלים רבים מדווחים כי במהלך טיול בחוץ לארץ הם מוכנים ליטול סיכונים אשר בישראל לעולם לא היו אפילו חושבים לקחת. לכן, חשוב מאוד לשים לב לטייל בצורה בטוחה. טיול בטוח כולל בין השאר לשים לב איזה שכונות הן מסוכנות יותר בעיר, לצאת לטיולים בליווי מדריך מקומי ועם הציוד הדרוש, וכמובן להצטייד בביטוח רפואי לנסיעה לחו”ל. רק שילוב מלא של כלל הגורמים האלה יבטיחו את הנאתכם מהטיול, ואת חזרתכם הביתה בשלום.

   

  מדוע עלות שירותי הבריאות בארה”ב היא כל כך יקרה

  אז אחרי שהוצאת ויזה לארה”ב והתפניתם לטפל בנושא הביטוח ישנם כמה דברים שאתה צריכים לדעת – ביטוח רפואי לארה”ב הוא דוגמא לצורך שאסור להתפשר אליו. מערכת הרפואה בארצות הברית פועלת בצורה שונה באופן מהותי מאשר בישראל, כאשר הביטוחים הם לרוב פרטיים בלבד. המשמעות היא, שאפילו אזרח אמריקאי מן השורה לא יקבל טיפול רפואי מציל חיים אם ידו אינה משגת לשלם עבורו. עלות שירותי הבריאות היא גבוהה באופן חריג ביחס לכל מקום אחר בעולם, ולכן קריטי לבצע ביטוח בריאות לחו”ל כללית, ביטוח בריאות לחו”ל מכבי או ביטוח של כל חברה אחרת לפני שאנחנו קונים את כרטיסי הטיסה. הסיבה עלות שירותי הבריאות בארה”ב היא כל כך יקרה היא בשל מספר גורמים:

  • שוק פרטי: התמחור של שירותי בריאות הוא בעייתי. המחיר של מוצרים בשוק החופשי לרוב נשענים על שיווי משקל בין הרצון של אנשים לרכוש אותם, לבין המחיר המוצע. מאחר ובריאות שווה עבור רבים יותר מכל סכום כסף, השוק האמריקאי מרשה לעצמו לגבות מחירי עתק עבור פרוצדורות וטיפולים רפואיים.

   

  • תביעות: אמריקאים תובעים את מערכת הבריאות שלהם יותר מאשר כל עם אחר. התביעות נועדו בין השאר על מנת להחזיר חלק מהעלויות הגבוהות של הטיפול הרפואי, ולאפשר למשפחה לחזור לתפקוד. כתוצאה מכך, רופאים ובתי חולים רבים נאלצים לשכור שירותי ביטוח מפני תביעות אשר יכסו את הנזק הכלכלי הפוטנציאלי. ריבוי התביעות הוביל להגדלה משמעותית של הפוליסות, לעליית מחירים מתגלגלת אל הצרכן.

   

  • היעדר רגולציה: חברות התרופות והמוצרים הרפואיים קשורות באופן הדוק בארצות הברית עם הצוותים הרפואיים. בעוד במדינות כמו ישראל חלק מהקשרים הללו מוגבלים באמצעות חקיקה, בארצות הברית אין זה כך. לכן, רופאים רבים פועלים לרשום תרופות ושירותים אשר תואמים לאג’נדה של חברות התרופות מממנת אותם.

   

  • היעדר שירות ציבורי: במדינות רבות, השירות הרפואי הציבורי ממתן את המחירים בשוק הפרטי. כך בישראל למשל, אנשים יכולים לבחור לקצר את התור לניתוח שלהם בעלות מסוימת, אך תמיד קיימת עבורם האפשרות לחכות ולקבל מימון מקופת החולים. היעדרו המוחלט של שירות בריאות ציבורי בארצות הברית גורם לכך שאין גורם המתחרה בשוק הפרטי, ולהעלאה מתמדת של המחירים.

  העלויות האדירות של אשפוז בבית חולים אמריקאי מחייבים אותנו להגיע עם ביטוח בריאות לחו”ל. אין זה משנה אם מדובר בפוליסת נסיעות לחו”ל של AIG או ביטוח נסיעות לחו”ל  corporate, החובה שלנו היא להגיע עם ביטוח מתפקד. ללא ביטוח בריאות לחו”ל בארצות הברית אנחנו עשויים למצוא את עצמנו משלמים עשרות ואף מאות אלפי שקלים על פרוצדורות רפואיות וימי אשפוז.

  ביטוח נסיעות לארה"ב

   

   

  ביטוח נסיעות רפואי – עלויות

  גם אם אין בדעתכם לנסוע דווקא לארצות הברית, חשוב מאוד שתשקיעו זמן ומחשבה בבחירת ביטוח נסיעות לחו”ל. אפילו במדינות עולם שלישי, אשר שירות הבריאות בהם הוא זול באופן יחסי, סביר שתרצו שדרוג לבתי החולים הטובים ביותר ללא חשש מאובדן כסף.

  לכן, קריטי לעשות סקירה של חברות המציעות ביטוח רפואי לחו”ל כדי שתוכלו לבחור את ההצעה האיכותית והמשתלמת ביותר. ביטוח רפואי לחול הפניקס, ביטוח רפואי לחול CAL הם רק חלק מהאפשרויות אשר יש לקחת בחשבון. לפני שאנחנו פונים לחיפוש החברה שמקלידים בחיפוש גוגל שאלות כמו “ביטוח נסיעות לחו”ל AIG או לאומי קארד” עלינו להבין מהם הגורמים המשפיעים על עלות הביטוח שלנו. כך נוכל לבצע החלטה מושכלת ולהבין את ההצעות שנקבל מכל חברה.

   

  הדברים המשפיעים על עלות ביטוח נסיעות לחו”ל כוללים בין השאר:

  • הריון: ביטוח רפואי לחול בהריון מתומחר בצורה נפרדת מהביטוחים הסטנדרטיים. ביטוח רפואי לחול בהריון הוא שונה בשל מערכת הסיכונים השונה לאישה בהריון. הריון יוצר שינויים גדולים מנגנונים פיזיולוגיים רבים, אשר חלקם יכולים להוביל לסיכוי גבוה יותר לתחלואה. נשים בהריון נמצאות בסיכון יתר להתפרצות סוכרת, פקקת ורידי הרגליים ועוד. בנוסף, הבריאות של העובר גם היא נכללת בפוליסה, ודורשת תמחור נוסף.

   

  • תקופת השהייה: ביטוח רפואי לחול לתקופה ארוכה הוא זול יותר מביטוח נסיעות לחול לתקופה קצרה. הסיבות לכך הן מגוונות וכוללות בין השאר רצון של חברות ביטוח שונות למשוך מטיילים לזמן ארוך, וסיכונים בסיסיים אשר קיימים דווקא בטיסות עצמן. הישיבה הממושכת טומנת בחובה סיכונים בריאותיים בעיקר לאוכלוסייה המבוגרת, בשל השינויים בזרימה של הדם בגוף. לכן, המחיר הבסיסי גם של טיול קצר יהיה גבוה באופן יחסי.

   

  • חברת האשראי שלכם: חברות אשראי שונות מעניקות לעיתים סיוע בבחירת ביטוח בריאות לחול. הסיבות לכך הן בין השאר אחוזים של חברות הכרטיסים בחברות הביטוח ולהיפך, תחרות על לקוחות ורצון לשמור על חיי הלקוחות ולמנוע משיכה מהירה של כלל חסכונותיהם. ביטוח רפואי לחול לאומי קארד, ביטוח רפואי חינם לחול ישראכרט , ביטוח רפואי לחול ויזה, ביטוח נסיעות לחו”ל American Express יעניקו לכם תנאי תשלום שונים באופן מהותי בחלק מחברות הביטוח.

   

  • מתי עשינו את ביטוח הנסיעות: הזמן בו עשינו את ביטוח הנסיעות לחול משחק גם הוא תפקיד בקביעת העלות שלו. אמנם היום אין כבר סיבה לסדר את נושאי הביטוח חודשים רבים מראש, ניתן לעשות זאת סמוך למועד הטיסה, אך עדיין לעיתים ביטוח רפואי לחול אחרי יציאה מהארץ יהיה יקר יותר וחלק מחברות הביטוח לא יאפשרו כלל לעשות אותו. נוסף על כך, הוא ידרוש מעט נבירה במצבם הרפואי בעת עשיית הביטוח, כדי להבטיח שלא התחלתם את הפוליסה לאחר שכבר נפצעתם. בנקודה זאת כדאי לציין שישנם ביטוחי בריאות המאפשרים לכם החזר כספי מלא במידה ואין באפשרותכם לצאת לטיסה ורופא מאשר זאת.

   

  איך נבחר את חברת הביטוח המושלמת עבורך

  ישנו מגוון עצום של חברות ביטוח לחול אשר פועלות בארץ. מאחר ומיליוני ישראלים יוצאים לחול בכל שנה, לחברות הללו יש ניסיון רב וארוך שנים. התחרות בין החברות השונות יוצרת סטנדרט טיפולי אשר הוא בסך הכול די טוב, מאחר וביקורת לא מרוצה מלקוח שהיה זקוק לסיוע רפואי ולא קיבל אותו עשויה להוביל לצניחה עצומה בפעילות החברה. הדרך לבחור את חברת הביטוח המושלמת עבורנו היא דרך מספר דגשים עיקריים:

  • יעד הטיסה: כל חברת ביטוח נסיעות פועלת עם ספקי שירות מקומיים. פעמים רבות הקשר של החברה עם ספק השירות הוא בלעדי, ולכן יש הבדל בשירות המעניקות החברות לפי מדינה. כך למשל ביטוח רפואי לחול של הראל יעבוד עם ספק אחר מאשר ביטוח רפואי לחול לאומית. חשוב מאוד לבדוק באינטרנט על שביעות הרצון מהשירות של חברות הביטוח השונות לפי מדינה, כאשר פורומים וקבוצות פייסבוק של מטיילים במדינות שונות יכולים להיות מקום נהדר לבדיקה.

   

  • סוג הביטוח הרצוי: פעמים רבות אנחנו עשויים לדרוש דברים שונים מהביטוח על פי מצבו הרפואי. חברות ביטוח אשר אינן מכירות את ההשלכות של מצבנו הבריאותי על הסיכונים עשויות להימנע מלבטח אותנו, או לגבות סכומי כסף גבוהים מדי. חשוב מאוד שנדע לבחור בחברת ביטוח נסיעות לחו”ל אשר יש לה ידע מעמיק ואת היכולת להבין את מצבו הרפואי, כך שתוכל לספק את השירות הנדרש בעת הצורך, לתמחר את השירות בצורה הגיונית.

   

  אין דבר כזה יותר מדי השקעה בבריאות

  השקעה בבריאות היא לא דבר שמודדים רק בכסף. כמובן שצריך לבדוק שאנחנו לא מוציאים יותר מדי, אך עדיין בסופו של דבר החיים עם נכות והסיכויים יהיו שווים כמעט כל סכום. גם אם אתם לא חושבים שאתם זקוקים לביטוח נסיעות לחו”ל  first class כדאי מאוד שהתבררו בדיוק מה הפוליסה מעניקה לכם ומה לא. חשוב להתאים את הפוליסה לפעילויות אותם אתם מתכננים לעשות, כאשר ספורט אקסטרים, צלילה או טיולים בטבע יובילו לתמחור אחר.