הוצאת ויזה לארצות הברית היא תהליך שעלול להיות מורכב, אבל לאחרונה הוא הפך למסובך במיוחד וכמעט בלתי אפשרי. הסיבה לכך היא שבימים אלה שגרירות ארצות הברית בישראל כמעט ולא מקבלת קהל, ויש קושי עצום להזמין תור לקונוסוליה להוצאת ויזה. אם אתם מתכננים לטוס לחופשה בארצות הברית בקיץ הקרוב, ייתכן כי תגלו שהתור הקרוב ביותר הוא לאוגוסט 2022 (נכון לכתיבת שורות אלה). כלומר, עליכם להמתין יותר משנה!

 

שטר דולר ארה"ב עם מסכת קורונה

 

מהי הסיבה לקושי בקביעת תור לשגרירות?

אם יש גורם שאפשר להאשים אותו במצב זהו נגיף הקורונה. שגרירות ארצות הברית בישראל נאלצה לסגור במרץ 2020 את שעריה בפני קהל. רק במרץ 2021 השגרירות נפתחה באופן חלקי, ונכון להיום השגרירות טוענת שהיא נותנת עדיפות לאזרחים אמריקניים על פני אזרחי ישראל המעוניינים להוציא ויזה לארצות הברית. בנוסף לכך, בזמן מבצע “שומר החומות” השגרירות ביטלה לחלוטין את התורים להוצאת ויזה.

הבעיה אינה מתרחשת רק בישראל. גם בשאר מדינות העולם שגרירות ארצות הברית סגורה באופן חלקי ונותנת עדיפות לאזרחים אמריקניים. יחד עם זאת, לאור העובדה שנגיף הקורונה בישראל נמצא כמעט מאחורינו, נשאלת השאלה מדוע השגרירות לא פועלת באופן מלא.

כרגע אם תנסו לקבוע תור לקביעת ראיון בקונסוליה עבור הוצאת ויזת תייר, אתם צפויים להמתין לתור בין שנה לשנה וחצי. אם מדובר במקרים מיוחדים כמו ויזות סטודנטים, ויזות עבודה זמניות, חילופי מבקרים וסיבות רפואיות, ניתן לנסות להקדים את התור בכמה חודשים.

 

אז מה עושים?

ישראלים רבים מוכנים להתחיל כבר היום את התהליך העיקר להתחיל גם אם לא ברור מתי בדיוק יפתחו שוב התורים.

כדי לזרז את מועד התור, תוכלו להיכנס לאתר של שגרירות ארצות הברית ולבדוק האם ישנם מועדים חדשים שהתפנו בעקבות ביטולי תורים, או האם יש מועדים חדשים שנוספו. זוהי שיטה שדורשת מכם הרבה מאוד סבלנות ולא בטוח כמה היא תועיל עבורכם.

אפשרות שנייה היא לבדוק האם אתם זכאים להוצאת ויזה באמצעות הדואר ללא הצורך להגיע לשגרירות.

רק מי שנתנה לו ויזה מגיל 14 ויותר,הויזה נתנה משנת 2008 והלאה ותאריך הפקיעה של הויזה לא עבר את ה 4 שנים האחרונות אז יכול לבדוק אם הוא עומד בתנאים של חידוש ויזה לארה”ב ללא ראיון.

אפשרות אחרת היא לפנות לחברות ישראליות המציעות הקדמה של תור לשגרירות בתמורה לתשלום. שגרירות ארצות הברית טוענת – “מי שמבטיח ראיונות מוקדמים בתמורה לתשלום או כל מי שטוען שיש לו יחסים מיוחדים לשגרירות – משקר”.

קחו בחשבון שאף חברה לא יכולה להבטיח הקדמת תור אלא לעשות כמיטב יכולתה וממש “לשבת” על האתר של השגרירות ולרפרש שוב ושוב את המערכת כדי למצוא תורים שהתפנו. אז כן זו עבודה קשה שכל מי שמבקש להוציא ויזה יכול לעשות גם לבד אם יש לו את הזמן והאנרגיה, וכל אחד יכול להחליט אם מתאים לו להעזר בשירות שכזה או שלא.

נראה שבינתיים כל מה שיש לנו לעשות זה בעיקר להמתין בסבלנות שאולי תחול התקדמות בנושא הצטרפותה של ישראל לתכנית הפטור מויזה לארצות הברית – ESTA. אם התכנית תאושר, ייתכן כי בעתיד אזרחי ישראל יהיו פטורים מהצורך להוציא ויזה ואנו נוכל לטוס עם פחות בירוקרטיה לארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות.

 

קשור לנושא:

קביעת ראיון לויזה ארה”ב: קביעת תור בשגרירות ארה”ב

אין תגובות - להיות הראשון

כתיבת תגובה