קטין, על פי הגדרתו החוקית בישראל, הוא מי שגילו פחות מ-18 שנים. עם זאת, לצורך קבלת ויזת כניסה לארה"ב מוגדר קטין כמי שגילו מתחת ל-14 שנים. במקרה זה נכלל הקטין בתכנית הפטור מראיון אישי, לפי הגדרת שגרירות ארצות הברית בישראל, ולכן תהליך בקשה לויזה לארה ב לקטין שונה במקצת מהתהליך שאותו עובר בגיר.

 

בקשה לויזה לארה"ב לקטין

בקשה לויזה לארה"ב לקטין בעברית

 

מה כולל תהליך בקשה לויזה לארה ב לקטין?

התהליך המלא לבקשת ויזה לארה"ב שאותו נדרשים לעבור בני 14-79 כולל מילוי שאלון אישי, העלאת תמונה, תשלום אגרת בקשה וקביעת ראיון אישי בשגרירות. בקשה לויזה לארה ב לקטין כוללת את מילוי השאלון, העלאת התמונה ותשלום האגרה איך אינה מחייבת השתתפות בראיון האישי אלא מאפשרת שליחה של האישור על מילוי הטופס והתמונה יחד עם מסמכים רלוונטיים נוספים וכמובן דרכון בתוקף בדואר שליחים ישירות לשגרירות. המסלול המקוצר או תכנית הפטור מראיון אישי מוצעת גם לאלו המבקשים ויזה לארה"ב בפעם הראשונה וגם לאלו המבקשים לחדש ויזה קיימת.

מי רשאי למלא את הטופס?

טופס הבקשה לויזה לארהב לקטין הוא טופס בן עמודים רבים באנגלית הזמין באתר רשות ההגירה האמריקאית. מרבית הקטינים אינם יכולים לבצע אף אחד מהשלבים המתוארים כאן בעצמם בין אם הטופס מופיע באנגלית או מתורגם במלואו לעברית בשל היותם צעירים מכדי להתמודד עם מילוי טפסים שכאלה בעצמם. על כן מתבקשים הוריהם או האפוטרופוס שלהם למלא את הטפסים עבורם. מילוי טופס הבקשה אינו משימה בלתי אפשרית אבל עובדת היותו של הטופס באנגלית, יחד עם ריבוי השלבים שהתהליך מחייב, גם בהיעדר הצורך להגיע לראיון אישי בשגרירות, עלולים להקשות על ממלאי הטופס.

אפשרות להקל על התהליך – במיוחד למשפחות

שירות VISA USA מציע להקל על משפחות המבקשות לקבל אשרת כניסה לארצות הברית באמצעות ריכוז כל שלבי התהליך במקום אחד ובעברית. כך ניתן למלא את כל דפי השאלון בעברית ולקבל הנחיות מפורטות לגבי האופן שבו יש לשלוח את האישור על מילוי הטופס, התמונות והדרכון לשגרירות ארצות הברית עבור מי שאינו צריך להתייצב לראיון האישי. גם אם הקטינים אינם מודעים לחשיבות קיצור הזמן והזרמת התהליך, אנחנו בטוחים שהוריהם ידעו להעריך זאת.

להבהרה, האתר פועל עצמאית ואינו פועל מטעם שגרירות ארה"ב
צוות VISA USA ויזה לארה"ב

אין תגובות - להיות הראשון

    כתיבת תגובה