הוצאת ויזה לארצות הברית זהו הליך הנדרש עבור כל אדם המעוניין להיכנס לגבולות מדינה זו. על מנת לעמוד בכל הדרישות האלה, צריך למלא טופס, להביא תמונות, לשלם את האגרה הנדרשת על פי חוק ולעבור את הריאיון המקובל בשגרירות ולעשות זאת בצורה שתאפשר לקבל את האישור המיוחל. אך אנשים רבים שואלים את עצמם, היום תוחלת החיים הרבה יותר ארוכה, ויש אינספור אנשים בגיל מתקדם שיכולים להרשות לעצמם לטייל גם אחרי גיל 80. מה הם הנהלים לקבלת ויזה לארה”ב בגילאים אלה?

הוצאת ויזה לארה"ב למבוגר מעל לגיל 80 ללא ראיון

ההבדלים בין הוצאת ויזה לארצות הברית בגילאים שונים?

ילדים יכולים לקבל את הויזה בצירוף לויזה של ההורים, או באופן עצמאי במידה ואחד ההורים חותמים. כאשר מדובר באנשים מבוגרים מעל גיל 80 – השגרירות האמריקאית פוטרת אותם מהגעה לריאיון בשגרירות – מתוך הנחה שסביר להניח שאנשים בגילאים אלה לא ינסו להסתנן למדינות לא מוכרות. לפיכך, על מנת לקבל ויזה לארצות הברית בגיל מעל 80, יש למעלה טופס DS160 כמו כולם, לשלם את האגרה, להחזיק דרכון בתוקף לפחות לחצי שנה תמונה לויזה לארה”ב בגודל תקין (5X5) ועל רקע לבן בשני העתקים. מומלץ לספק אישור הכנסה כלשהו, כגון תלוש פנסיה או דוח עובר ושב מהבנק). אין צורך להגיע לשגרירות על מנת לקבל את הויזה.

כך תקבלו ויזה לאחר גיל 80 ללא כל עיכוב

קבלת ויזה לארה”ב במהירות חשובה בכל גיל, בגיל מבוגר וצעיר כאחד. כך, על מנת לקבל את המסמך הרצוי בזמן ומבלי לחכות יותר מדי זמן, יש למלא את הטופס בדיוק, לשלם את האגרה בזמן ולדאוג לכך שהדרכון יהיה בתוקף. מדובר במספר רב יחסית של גורמים בירוקרטיים, ובמקרים מסוימים עדיף לפנות למומחה כלשהו שיסייע לכם לעבור את כל השלבים במהירות ובקלות מירבית. מדובר בשירות נוח ומהיר שניתן למצוא באינטרנט ואפילו לעשות את ההזמנה בלי לצאת מהבית.

הנסיבות השונות להוצאת ויזה לארצות הברית לאחר גיל 80

אנשים יכולים ליהנות מטיולים בכל גיל, בעיקר בהתחשב בעובדה שבגיל מבוגר יש קרובי משפחה רבים, ולעיתים כאלה המתגוררים בארצות הברית שישמחו לארח גם את האורחים הקשישים ביותר. כל מה שצריך הוא להתאזר בקצת סבלנות (שלרוב יש בשפע בגיל זה), תמונה לויזה לארצות הברית העונה על הדרישות הבסיסיות, למלא את טופס DS160 באופן עצמאי או עם סיוע של מומחה – ויש לשלוח את כל אלה לשגרירות באמצעות דואר רשום. סיוע של גורם מקצועי עשוי להביא לתוצאות הטובות והמהירות ביותר.

הוצאת ויזה לארה”ב למבוגר מתחת לגיל 80

אם אתם מתכננים טיול משפחתי לארצות הברית, אתם בטח כבר מודעים לכך שיש להוציא ויזה לארה”ב עבור כל חבר במשפחה. אך אחד הדברים הפשוטים הוא שכל האנשים המבוגרים (החל מגיל 14 בליווי הורה עד גיל 18 ואז עד גיל 80) יכולים להוציא ויזה בדיוק באותה הדרך. מדובר בהליך שגובש על ידי שגרירות ארצות הברית ומאפשר לכולם סיכוי שווה לקבל אשרת כניסה לארה”ב, החל מהפשוטה ביותר (ויזת תייר) ועד לויזה המורכבת ביותר הכוללת ביצוע עסקים במדינה וכו’.

הוצאת ויזה לארה"ב למבוגר

הוצאת ויזה לארה”ב למבוגר

הליך הוצאת ויזה לארה”ב

על מנת לקבלת ויזה לארצות הברית, יש לעבור שלושה שלבים עיקריים:

  1. מילוי טופס DS160 שמאפשר לשגרירות לקבל את כל המידע הרלוונטי עליכם
  2. תשלום האגרה לקבלת הויזה (הסכום משתנה בהתאם לסוג הויזה, כאשר ויזת תייר עולה בסביבות 180 דולר).
  3. ריאיון בשגרירות על מנת להוכיח את המהימנות שלכם (יש להגיע עם אישור תשלום האגרה)

לכל אחד מהשלבים יש את הקשיים הייחודיים לו, אך אחד מהדברים המפחידים ביותר זה ללא ספק מילוי הטופס, משום שהוא ארוך, דורש ידע בשפה האנגלית וכולל שאלות קצת פולשניות. אך מדובר בפרט חובה על מנת להוכיח לנציגים הרשמיים של השגרירות שאתם לא עומדים להפוך למסתננים ו לגרום לבעיות כלשהי על אדמתם. לאחר מילוי הטופס ותשלום האגרה, יש להגיע לריאיון קצר בשגרירות שניתן לעבור בקלות יחסית עם הכנה ממוקדת.

כיצד עושים הארכת ויזה לארה”ב?

הארכת ויזה לארצות הברית זהו הליך הרבה יותר פשוט ונגיש מאשר הוצאת הויזה הראשונית. מדובר בחידוש על בסיס אותו מידע שמסרתם בפעם הראשונה, ואפשר לעשות זאת אפילו מבלי להגיע לשגרירות, אלא באמצעות שליחת מכתב בקשה רשמי בדואר רשום. ההליך הקליל יחסית מתאפשר בזכות התיקון לחוק שהתקבל ב-2015 על ידי שגרירות ארה”ב והקל באופן משמעותי על עומס העבודה בשגרירות ועל זמני ההמתנה הארוכים.

לפרטים נוספים על תהליך החידוש של ויזה קיימת לחצו כאן

טיפים שיעזרו לכם לקבל את הויזה בסבירות גבוהה

על מנת לעשות הוצאת ויזה לארה”ב בוודאות ובקלות, ניתן לפנות לחברות המתמחות בתחום זה שיעניקו לכם את ההדרכה הדרושה ואת ההדרכה הדרושה על מנת לעבור את הריאיון בקלות וללא כל דאגה. כמו כן, חשוב מאוד לדעת כיצד להתארגן כאשר אתם מגיעים לריאיון בשגרירות עצמה. חשוב מאוד לבוא ללא חפצים מיותר. והכי טוב – רק עם המסמכים הדרושים בשקית שקופה. כך תעברו את המבדק הכי מהר. כמו כן, חשוב להקדים לפחות כחצי שעה לפני הזמן שנקבע לכם.

 

שאלות ותשובות

איזה מסמכים מועמדים בני 80 פלוס צריכים להביא?

מועמדים לויזה בני מגיל 80 ומעלה אינם נדרשים להגיע לראיון בשגרירות.
עליהם לשלוח את הטפסים דרך דואר ישראל לשגרירות, ולאחר הנפקת הויזה הדרכון חוזר אליהם דרך שירות דואר השליחים של דואר ישראל. מומלץ לצרף למסמכים הרגילים הוכחה על כל שהם מקבלים פנסיה והעתקים של ויזות קודמות.