מהפכה באפשרויות התעסוקה בארצות הברית

כדי להמריץ את הכלכלה האמריקאית ולייצר עוד משרות למקומיים, מאפשר הממשל האמריקאי כניסה ליזמים ולבעלי עסקים לתחומי ארצות הברית. האישורים הנדרשים לכך שונים במידה רבה בין מדינה למדינה, כאשר האשרות שניתן להשיג בישראל בעבר לא כללו את ויזת E-2 ויזה ליזמים.

ויזת E-2 מאפשרת כניסה ועבודה בארצות הברית ליזמים כמעט מכל תחום. מדובר בהזדמנויות פז לעובדי היי טק אשר רוצים לפתוח חברה חדשה, אך גם למקצועות סטנדרטיים יותר כמו שף הרוצה לפתוח מסעדה, או בעל הון הרוצה לפתוח מפעל ייצור קטן.

ויזה E-2 ליזמים

בעבר, הממשל העניק בישראל רק ויזה מסוג O-1. ויזה זו אמנם אפשרה עבודה ופתיחת עסקים בתחומי ארצות הברית, אך היא הייתה רלוונטית אך ורק לעובדים בעלי כישורים מיוחדים. כישורים אלו יכולים לכלול תואר מתקדם (דוקטורט ופרופסורה) במוסדות להשכלה גבוהה, הישגים בולטים במיוחד בתחום העיסוק הספציפי, משרה בכירה בחברות גדולות, או פשוט יכולת כלכלית משמעותית. החיסרון של E-2 לעומת O-1 נעוץ בבני הזוג של מגישי הבקשה. בויזת O-1 בעל הזוג היה בעל אישור לעבוד בתחומי ארצות הברית, בעוד שבוויזת E-2 הוא אינו נהנה מזכות זו.

 

מהם הצעדים בדרך לקבלת הויזה

קבלת הויזה תלויה במידה רבה ברצינות שלכם, והנכונות האישית להשקיע את הזמן הנדרש ולעבור את כלל המסכת הבירוקרטית האמריקאית. הצעדים בדרך לקבלת ויזה כוללים תהליך דומה לתהליך קבלת הויזה הסטנדרטית, כמו גם הכנה מלאה של תכניות מפורטות לעסק שברצונכם להקים. הצעדים בדרך לקבלת הויזה הם:

  • מילוי טפסים לראיון: כמו בכל אישור להגירה לתחומי ארצות הברית, כדי להוציא ויזת E-2 תצטרכו לעבור בשגרירות או בקונסוליה האמריקאית. שם, תצטרכו להגיש טפסים עם פרטים אישיים, הצהרות הון ועוד, ולאחר מכן אם תמצאו מתאימים להמשיך לשלב ראיון אצל פקיד ההגירה.
  • הצהרת הון: חלק עיקרי באישור הבקשה שלכם נעוץ במקור הכסף והמימון המיועד לצורך הקמת העסק. שימו לב, לרוב לא ניתן אשרה לאנשים אשר מקור הכסף שלהם הוא מהלוואה. הסיבה לכך היא שמדובר בסימן מבשר רע בקשר ליכולת של העסק לעמוד בקשיים ולצמוח. למרות זאת, הצהרת הון ראשוני אשר מקורו בעזרה משפחתית או במתנה היא לגיטימית לחלוטין.
  • הגשת תכנית עסקית מפורטת: על מנת לקבל את האשרה, עלינו להגיש תכנית מפורטת אשר כוללת את היעד הסופי של העסק שלנו, והשלבים שהוא יעבור בדרך לשם. התכנית העסקית צריכה לכלול עלויות משוערות, כמו גם כמות עובדים וצפי לרווחים ולמחזור כלכלי.

חשוב מאוד להבין שלמרות הנטייה שלנו לחשוב שעלינו להציג סכומי עתק, הצהרת ההון שלנו צריכה להיות תואמת לעסק אשר ברצונך לפתוח. אדם אשר מעוניין להקים עסק קטן באופן יחסי, או כזה אשר אינו דורש תשתית נרחבת, יכול לקבל את הויזה גם לאחר הצגת הון עצמי קטן.

 

מה חשוב לדעת בקשר לויזת E-2

חשוב לדעת שארצות הברית מנפיקה מגוון עצום של אשרות שהייה וויזות. חשוב מאוד לנסות לעקוב אחרי האישורים המדויקים אשר קיבלתם, לוודא שלא חרגתם מהם כדי שזכותכם לגור ולעבוד בארצות הברית תישמר. ויזת E-2 מאפשרת לכם להקים עסק ולעבוד בארצות הברית למשך 5 שנים בלבד, או פחות על פי שיקול דעת הפקיד. חשוב לדעת, במידה ונכנסתם לארצות הברית עם ויזת תייר והוצאתם בתחומה את ויזת E2, אשרת השהייה שלכם תהיה תקפה לזמן קצר יותר. במידה ותרצו להביא עובדים ישראלים כדי לסייע לכם בעסק, תוכלו לעשות זאת. עם זאת, תוכלו להביא אך ורק עובדים בעלי כישורים ייחודיים להם אתם זקוקים. עובדים אלו יכולים לכלול מהנדסים או מתכנתים לצורך הקמת חברת היי טק, או אפילו טבח או שף לצורך הקמת מסעדה חדשה. משרות אשר אינן זקוקות לכישורים מיוחדים יאוישו על ידי מקומיים.

 

חשוב להיזהר סיכון לא מחושב

גם אם בוערת בכם השאיפה להצליח בגדול בארצות הברית, חשוב מאוד להיזהר סיכון לא מחושב. למרות ההזדמנויות הכלכליות האדירות במדינה, מדובר עדיין בשוק לא מוכר הדורש זהירות. לרוב, דווקא העסקים אשר נבנים בצורה איטית ומחושבת יותר, הם אלו אשר יצליחו ויביאו לשגשוג כלכלי ארוך שנים. בקיצור, בנו תוכנית עסקית זהירה ומדויקת ככל האפשר, ונסו להתכונן תמיד לתרחיש הגרוע ביותר.

אין תגובות - להיות הראשון

כתיבת תגובה