על מנת להגיע לארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות (לפחות לזמן קצוב) – נדרש ארוך והוא הוצאת ויזה לארצות הברית. הוויזה היא למעשה האישור שלכם להיכנס בגבולות ארצות הברית, אך היא אינה מהווה אשרת כניסה למדינה. החלטה זו נתונה בידי הפקחים של מחלקת ההגירה. אך עד שתגיעו לשם, אם אינם אזרחי ארה"ב, תצטרכו לעבור תהליך ביורוקרטי ארוך.

 

עשרה טיפים מועילים להוצאת ויזה לארה"ב

עשרה טיפים להוצאת ויזה לארה"ב כדי להקל עליך את התהליך

 

הטיפים שיעזרו לכם בדרך אל האישור

באמצעות עשרה טיפים להוצאת ויזה לארה"ב תוכלו להכיר את כל הפרטים הקטנים שעשויים להכשיל אתכם:

  1. התחילו מראש – בין אם אתם מוציאים ויזה לראשונה או עושים חידוש ויזה לארה"ב, חשוב להתחיל בתהליך כמה שיותר מוקדם, כדי שלא תהיה לכם בעיית זמן שתוסיף ללחץ.
  2. מלאו את הטופס בקפידה – השלב החשוב ביותר בקבלת ויזה לארצות הברית, זה מילוי טופס DS160 שניתן להוריד באתר השגרירות. הטופס הוא באנגלית ויש למלא אותו בשפה זו.
  3. השיגו מסמכים המוכיחים את הקשר שלכם לישראל – "מרכז החיים בישראל" – ההוכחה שיש לכם אחד כזה תבטיח קבלת ויזה – זה דורש תלושים ממקום העבודה ומכתב המאשר את העבודה. אם יש בית עסק – תלושים של המועסקים.
  4. שלמו את האגרה במקביל למילוי הטופס – תשלום האגרה מהווה חלק מהגשת הטופס, ולכן כדאי לעשות זאת באותו המועד. האגרה מתחילה מ-160$ עבור ויזת תייר רגילה ועולה בהתאם לדרגת הויזה (עסקית, סטודנט וכו').
  5. דאגו לפתור כל בעיה ברשויות לפני – חובות, תיקים פתוחים בהוצאה לפועל וכו' – כל אלה עשויים למנוע מכם קבלת ויזה, משום שזה נתפס כניסיון לברוח מהבעיות שלכם בארץ.
  6. הכינו תמונות מראש – אל תחכו ליום ההגעה לראיון על מנת לעשות תמונות. צלמו או התמונות הפספורט המקצועיות מראש ובסטודיו מתאים, על מנת לא להקדיש לזה מחשבה נוספת ביום הריאיון בשגרירות.
  7. הגיעו לריאיון לפני הזמן – יש להגיע לריאיון לפחות חצי שעה מראש, על מנת שיהיה לכם זמן למצוא את החדר. ראוי לציין, חידוש ויזה לארצות הברית לא דורש הגעה לריאיון במקרים מסוימים.
  8. הגיעו ללא תיק וללא דברים מיותרים – על מנת שלא להתעכב בכניסה לשגרירות, הגיעו ללא תיקים גדולים, שתייה ובקבוקים וללא מכשירים אלקטרוניים. מומלץ להגיע רק עם שקית שקופה עם המסמכים הדרושים.
  9. אמרו את האמת – הריאיון בא לאמת את מה שכתוב בטופס, לכן צריך להיות עקביים ולא לאלתר דברים במקום. שימו לב – פרטים טכניים ניתנים לבירור ואכן נבדקים על ידי השגרירות, ושקר עשוי למנוע מכם לקבל את הויזה.
  10. אם לא מסתדרים, פנו למומחים – אם השפה האנגלית שלכם לא מספיקה למילוי הטופס, או שאתם חוששים מהריאיון, או שאין מספיק זמן לעשות את כל התהליך באופן עצמאי – פנו למומחה והגדילו את סיכוייכם לקבלת הויזה.

ההשקעה משתלמת

הליך הוצאת ויזה לארה"ב הוא אמנם תהליך ארוך ומורכב, אך הוא משתלם בסופו של דבר. ארצות הברית היא אחד המקומות התיירותיים הבולטים ביותר בעולם. כך שאם כף רגליכם עדיין לא דרכה במקום זה, כדאי בהחלט לעמול מעט על הוצאת הוויזה. רק קראו את תגובות הגולשים החוזרים מטיול בארה"ב ותדעו כי ההשקעה הזו משתלמת.