טיסה לארה”ב לתקופה ממושכת, בין אם לצורך רילוקיישן או לטיול ארוך של כמה חודשים, היא פרויקט לא פשוט ומורכב מכל בחינה, אבל אם גם הכלב שלכם מתעתד לאמץ כתובת אמריקנית ולעבור יחד אתכם, בפניכם הליך ביורוקרטי סבוך שחשוב להיערך אליו מראש בכל הרצינות הראויה על מנת לצלוח אותו במינימום סיבוכים ולנחות עם כלבכם האהוב בשלום.

הטסת כלב לארה"ב

טסים לארצות הברית ורוצים לקחת את הכלב איתכם? עומד בפניכם תהליך בירוקרטי אך לא בלתי אפשרי

הגורם הקריטי: הזמן

המורכבות הבירוקרטית הכרוכה בהטסת כלב לארה”ב דורשת זמן, והרבה. לכן, אם אתם מתכננים רילוקיישן יחד עם הכלב, התחילו בתהליך מוקדם ככל האפשר והשאירו מאחוריכם את גישת ה”סמוך” הישראלית הידועה. כאן, הנהלים מוגדרים, קשוחים וידועים מראש, ואין כל מקום לפשרות. אלתורים או מילוי חלקי של דרישות היבוא לארה”ב עלולים לעלות לכם ביוקר, אם בפרידה מהכלב, אם בהכנסת הכלב להסגר, ובמקרים קיצוניים – גם בהמתת כלבכם, כך שלגמרי לא מומלץ לקחת סיכונים.

במידה ותרצו להתייעץ אתם מוזמנים לפנות אל petstravel.

 

איך מתחילים?

תחילה, נכנסים לאתר האינטרנט של מדינת היעד או יוצרים קשר עם הקונסוליה שלה ומבררים מהן הדרישות העדכניות בנוגע ליבוא כלבים למדינה. לאורך כל התהליך, חובת בירור הדרישות חלה עליכם בלבד, אז אל תקלו ראש. הדרישות משתנות מעת לעת, כך שלא ניתן לסמוך על כל אינפורמציה שאיננה עדכנית ביותר. מעבר לכך, ההגבלות משתנות בהתאם לגזע הכלב הספציפי, כך שחשוב לתת את הדעת על כך מראש ולבדוק את סיכוייו של כלבכם להגר יחד אתכם לארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות.

 

במה עלי להצטייד על מנת לאפשר לכלב מעבר חלק ללא תקלות?

 1. חיסונים – עליכם לחסן את כלבכם כנגד כלבת חודש ימים לכל הפחות לפני המעבר. על החיסון להיות בתוקף.
 2. שבב אלקטרוני – הכלב שלכם חייב להצטייד בשבב, אך לא בשל דרישה מצד ארה”ב, שאיננה מקפידה על העניין, כי אם בשל החוק הישראלי המחייב כל בעל כלב לצייד את כלבו בשבב. אם לא תדאגו לשבב הדרוש, כלבכם לא יוכל לצאת את גבולות הארץ.
 3. רישיון – יש להצטייד בהעתק הרישיון להחזקת הכלב ברשותכם ובהעתק פנקס החיסונים שלו. (ניתן לקבל רישיון להחזקת כלב גם באופן מקוון:

https://forms.gov.il/globaldata/getsequence/getHtmlForm.aspx?formtype=dogregistration%40moag.gov.il)

 1. כרטיס טיסה – רכשו לכלבכם כרטיס טיסה ושמרו בהישג ידכם את הקבלה.
 2. תעודת בריאות וטרינרית: עם ייבוא כלב לתחומי ארה”ב תידרשו להציג תעודת בריאות וטרינרית המבוססת על בדיקה וטרינרית יסודית ומקיפה של הווטרינר הפרטי שלכם. את אישור הווטרינר הפרטי יש להחתים על ידי הווטרינר הממשלתי באחת מהלשכות הווטרינריות הפזורות ברחבי הארץ.
 3. אישור אמריקאי להכנסת הכלב לתחומי ארה”ב: אישור זה תשיגו בפנייה אל משרד הבריאות האמריקני. כנ”ל לגבי מדינות ביניים, אם אתם מתכננים טיסת קונקשן.
 4. אל תשכחו להוציא ויזה לארה”ב.

 

מתי מבקרים אצל הווטרינר הממשלתי?

הביקור בלשכת הווטרינר הממשלתי אמור להיערך 10 ימים טרם יום הטיסה לכל המוקדם, אך לא מומלץ להמתין לרגע האחרון, על מנת שלא תיאלצו לשנות את תכניותיכם בעקבות עיכוב ביורוקרטי כזה או אחר.

 

מה צריך להביא לביקור בלשכת הווטרינרית הממשלתית?

 • עליכם להתעדכן בדרישות מדינת היעד ולהעבירן באופן ברור לידיעת הווטרינר הממשלתי
 • את כלבכם
 • אישור בר תוקף מהרשות המקומית להחזקת הכלב
 • אישור חיסון כלבת הכולל את מס’ האצווה ואת שם התרכיב, באישור חתימת הווטרינר הפרטי
 • ייפוי כוח למקרה שמישהו אחר אמור ללוות את הכלב בטיסה
 • קבלה על תשלום האגרה בעד הנפקת תעודת בריאות וטרינרית ממשלתית לכלב

 

איך משלמים את האגרה?

 

איך מעלים את הכלב למטוס?

הקריטריונים הנוגעים להטסת כלבים משתנים מחברת תעופה אחת לאחרת.

 

הדרישות העיקריות המקובלות:

 • הצגת אישור כניסה לכלב ממדינת היעד
 • אישור להטסת הכלב מחברת התעופה: לפני רכישת כרטיסי הטיסה חובה לפנות אל חברת התעופה ולבקש אישור להטסת כלב בתא הנוסעים. לבקשה יש לצרף נתונים עדכניים על גודל הכלב ומשקלו ופירוט אופן הנשיאה המתוכנן מצדכם. תקרת משקל הכלב המותרת להטסה בתא הנוסעים עומדת על שמונה קילוגרמים. במידה ומשקל הכלב חורג מהמקסימום המותר, הוא יוטס בתא המטען.
 • כלוב: במהלך הטיסה ישהה הכלב בכלוב העומד בתקנים הבין לאומיים בתחום. מידות הכלוב ושאר הדרישות הקשורות בו משתנות בהתאם לדרישות חברת התעופה הספציפית.
 • אופן התנהגות הכלב: הכלב יהיה סגור בכלוב במהלך כל הטיסה. על בעליו לדאוג מראש שלא ידיף ריח רע. במקרה הצורך, חברת התעופה תוכל לחייב את בעל הכלב להעבירו אל תא המטען במהלך הטיסה.

 

טסים באל על?

הסדרת הטסת בעל חיים בתא מטען מבוצעת מול אגף המטענים של אל על

https://www.elal.com/he/PassengersInfo/Baggage/Pages/Pets.aspx

 

איך מתכננים את הטיסה באופן אופטימלי?

לפני הכל, חשוב לתכנן מסלול טיסה ללא תחנות ביניים שיקשו על הכלב ויוסיפו ביורוקרטיה מיותרת. במידה והדבר איננו אפשרי, דאגו לטיסת קונקשן עם זמן המתנה מינימלי.

באם הדבר אפשרי, מומלץ להעדיף טיסת לילה על פני טיסת יום ולהפוך את חוויית הטיסה לקלה יותר עבור הכלב.

אם אתם נאלצים לתכנן טיסה הכוללת עצירת ביניים משמעותית, יהיה עליכם לדאוג לפנסיון חיות בתוך מתחם שדה התעופה.

 

איך מכינים את הכלב לשהות בכלוב הטיסה?

חשוב להרגיל את הכלב לכלוב הטיסה בהדרגה ובסבלנות מרבית, על מנת למנוע טראומה. עובדה זו חשובה בייחוד כאשר הכלב עתיד לטוס בתא המטען ולא לצדכם. לכן, כדאי לרכוש את הכלוב זמן רב מראש ולהניח לכלב להתרגל אליו בקצב שלו. תחילה, השאירו את דלת הכלוב פתוחה והניחו משטח מרופד בתוכו, בתוספת חטיף אהוב, והכלב ייכנס מרצונו החופשי אל הכלוב. לאחר זמן מה, כאשר פרקי הזמן בהם מגלה הכלב נכונות לשהות בתוך הכלוב יתארכו, תוכלו להגיע למסקנה שהכלב עבר את שלב ההסתגלות הראשוני, ואז תוכלו להמשיך לשלב הבא והמשמעותי לא פחות, ולהרגיל אותו לשהות בכלוב כאשר הוא סגור. בשלב זה, יש להרגיל את הכלב בהדרגה לשהות בתוך הכלוב כאשר הוא סגור ואתם לצדו. בשלב הסופי וההכרחי לפני הטיסה, הרגילו אותו לשהות ממושכת בכלוב כאשר אתם אינכם נוכחים.

מעבר לכך, אחת מהדילמות הבולטות הכרוכה בהטסת כלבים, נוגעת לטשטוש הכלב למשך הטיסה. טשטוש עשוי להקל באופן משמעותי על חוויית הטיסה של הכלב, אך עלול לסכן את בריאותו במקרים מסוימים. לכן, היוועצו בווטרינר מוסמך אשר ישקול את כדאיות הטשטוש בהתבסס על גורמים שונים כמו גיל הכלב, מצבו הבריאותי ועוד.

 

טלפונים חשובים למקרה הצורך:

 

ווטרינריים ממשלתיים:

צפת – ראש פינה: 04-6808100 / 04-6808101

עכו – נצרת: 04-9910640 / 04-9811925 / 04-9910524

חיפה: 04-8623647

עפולה – גלבוע: 04-6489132 / 04-6489120

צפון: 04-6527598

חדרה: 04-6303406 / 04-6303414/5

אשדוד: 08-8565673

באר שבע: 08-6235755 / 08-6232914 / 08-6650712

נתב”ג: 03-9792240

אילת: 08-6323054

 

אל על

אל על מטענים

יבוא: 03-9716589

יצוא: ​ [email protected]

 

משרד החקלאות בישראל

כתובת – משרד החקלאות, ת.ד. ב’-12, בית דגן, 50250 ישראל

טלפון – 03-9688986

פקס – 03-9688963​​

 

חברות מקצועיות נוספות המטפלות בהטסת כלבים לארה”ב:

www.petstravel.org.il

חברת pets travel מציעה חבילות הטסה מקיפות ומלווה את הלקוח לכל אורך הדרך עד לנחיתה. החברה אף מספקת שירות ייעודי לליווי בעלי חיים המוטסים ללא הבעלים או גורם מלווה אחר.

 

www.pets2fly.com

חברת pets2fly מציעה שירותי הטסה מתקדמים לבעלי חיים ואף מציגה מערך שירותי VIP נלווים המציעים שירותי הנפקת אישורים, חיסונים, הסעה לווטרינר פרטי / ממשלתי ועוד.