ויזה לארה"ב לבעלי דרכון הונגרי

אישור כניסה לארה"ב למחזיקי דרכון הונגרי מתקבל בקלות יחסית ובתהליך מהיר שבסיומו מתקבל אישור אלקטרוני לצורך כניסה לארצות הברית, אישור זה נקרא אסטה ובאנגלית ESTA.

כניסה לארצות הברית אינה פשוטה במקרים בהם צריך להוציא ויזה למטרה הזו. קבלת ויזה כרוכה בלא מעט הליכים ביורוקרטיים ומילוי של טפסים שאנשים רבים מתקשים למלא, אך ישנם מקרים בהם אין צורך להוציא ויזה כדי להיכנס לאמריקה הצפונית. כיום, בעלי דרכון אירופאי של מדינות מסוימות, כמו הונגריה, יכולים לטוס לארצות הברית בלי אשרת שהייה, אלא עם אישור אלקטרוני ייחודי שניתן לקבל בלי ללכת למוסדות מיוחדים.

 

קבלת אישור ESTA עם דרכון הונגרי

אם יש לכם דרכון הונגרי, תוכלו לחסוך לעצמכם זמן רב וגם לא מעט כסף במקרה שאתם מעוניינים לבקר בארצות הברית. מדוע? הודות להסכם ייחודי של ארצות הברית עם מדינות אירופה רבות, כולל הונגריה. במסגרת ההסכם הזה, ישנן מדינות ביבשת אירופה שהאזרחים שלהן פטורים מהוצאת אישור כניסה לארצות הברית מסוג ויזה, אישור זה נקרא ESTA שהוא למעשה אישור כניסה אלקטרוני.

 

כיצד מקבלים אישור ESTA ?

קבלת אישור ESTA אורכת כ-24 שעות מהרגע שבו אתם מגישים את הטופס באתר של רשות ההגירה האמריקאית, יחד עם זאת חשוב לציין שבאופן פורמלי שגרירות ארה"ב מדגישה שיש להגיש את הבקשה לאישור זה לפחות 72 שעות לפני הטיסה המתוכננת. בטופס תצטרכו למלא פרטים שונים על מטרת הנסיעה שלכם על מנת שרשויות ההגירה יוכלו לוודא שאתם לא מתכוונים לשהות בארצות הברית מעבר לפרק הזמן המותר לכם.

לאחר שתסיימו למלא את הטופס תצטרכו לשלם עליו 14 דולר באמצעות כרטיס אשראי ולהמתין לקבלת אישור על הבקשה שלכם. בחינת הטפסים אורכת כ-24 שעות שבסופן תוכלו לדעת האם אתם זכאים לאישור ESTA.

 

מה התנאים לקבלת אישור ESTA?

ישנם מספר תנאים לקבלת אישור ESTA  לבעלי דרכון הונגרי, וחשוב להכיר אותם לפני שאתם מתחילים למלא את הטפסים:

זמן שהייה של 90 יום:
אתם לא מתכננים לשהות בארצות הברית למשך תקופה שעולה על 90 יום. אם אתם מתכננים חופשה ארוכה יותר במדינה, עליכם להוציא אישור ויזה פורמלי.

אתם נוסעים למטרות עסקים או חופש:
עליכם להצהיר שאתם לא מתכוונים לשהות בארצות הברית למטרה השונה מהמטרות הללו.

אין לכם עבר פלילי:
בעלי עבר פלילי לא יכולים להוציא אישור נסיעה לארצות הברית עם דרכון הונגרי.

אינכם מסורבי ויזה:
אנשים שניסו לקבל בעבר ויזה אך נדחו אינם יכולים לקבל אישור ESTA בלי קשר לסוג הדרכון שיש להם.

אם אתם עומדים בכל התנאים הללו, הסיכויים שלכם לקבל אישור נסיעה ושהייה לארצות הברית הוא גבוה. כאשר תצאו לנסיעה שלכם עליכם להיות מצוידים בדרכון ישראלי עבור ביקורת הגבולות בישראל בנוסף לדרכון ההונגרי שלכם. הודות לאישור האלקטרוני, תוכלו לטייל בחופשיות בארצות הברית עם הדרכון ההונגרי שבידכם, ואפילו להשתמש באישור מספר פעמים למשך תקופה של שנתיים, בלי הוצאת אישור שהייה ובלי הליכים ביורוקרטיים מסורבלים.