דרכון פורטוגלי מאפשר להיכנס למדינות אירופה בקלות יחסית, אך רבים לא יודעים שהם זכאים להקלות גם בכניסה לארצות הברית. הודות להסכם ייחודי בין ארצות הברית ל-36 מדינות אירופאיות, ניתן להנפיק כיום אישור כניסה מיוחד לארצות הברית בלי צורך להוציא ויזה וגם ליהנות מהקלות בכל הנוגע לקבלת אשרת עבודה בארצות הברית.

ויזה לארה"ב דרכון פורטוגלי

 

אישור ESTA למחזיקי דרכון פורטוגלי

כרטיס הכניסה המהיר שלכם לארצות הברית

בעבר, ישראלים שהיו מעוניינים להיכנס לארצות הברית היו מחויבים להוציא ויזה תוך מעבר בשגרירות האמריקאית ומילוי של הטפסים הנחוצים בנושא. כיום, ישראלים אשר מחזיקים בדרכון אירופאי כיום, ישראלים אשר מחזיקים בדרכון אירופאי של אחת מ-36 המדינות שנכנסו להסכם עם ארצות הברית יכולים להיכנס למדינה ביתר קלות.

כיצד זה אפשרי? ההסכם בין ארצות הברית ובין המדינות הנמצאות עמה בהסכם מאפשר לאזרחים עם דרכון אירופאי להיכנס לארצות הברית ללא ויזה, אלא עם אישור אלקטרוני בלבד – ESTA. את האישור הזה ניתן להנפיק דרך האינטרנט באתר של משרד ההגירה האמריקאי ובלי ללכת לשגרירות האמריקאית.

לאחר מילוי טופס מקוון ותשלום אגרה של 14 דולר, תוכלו לקבל אישור כניסה אלקטרוני לאמריקה תוך יממה בלבד, בלי להמתין בתורים ובלי לשלם אגרות נוספות.

 

ומה בנוגע לוויזת עבודה?

אם יש לכם דרכון פורטוגל ואתם מעוניינים לעבוד בארצות הברית, תצטרכו ויזה עבור המטרה הזו. הודות לדרכון אירופאי מסוג הזה תוכלו לקבל את אישורי העבודה הנדרשים ביתר קלות, וזהו יתרון משמעותי נוסף של דרכון אירופאי.

 

מה מקנה אישור ESTA – פטור מויזה לארה"ב

אישור  ESTA הוא פשוט להנפקה ולמעשה מהווה תחליף או ליתר דיוק פטור מויזה לארצות הברית, אך יש מספר מגבלות עם אישורים מהסוג הזה. ראשית כל, בעלי אישור כניסה אלקטרוני לארצות הברית אינם יכולים לשהות במדינה לתקופה העולה על 90 יום. אם אתם רוצים להיות במדינה לתקופה ארוכה יותר, תצטרכו להנפיק אישור שהייה במדינה.

שנית, עליכם להיות בעלי דרכון פורטוגלי ביומטרי מתאים לכניסה לארצות הברית אשר הונפק משנת 2006 ואילך, ואסור לכם להשתמש באישור האלקטרוני למטרות אחרות מלבד טיול או עסקים.

לבסוף, אזרחים ישראלים שיש להם דרכון פורטוגל לא יורשו להוציא אישור ESTA  אם לא אושרה להם קבלת ויזה בעבר ואם יש להם עבר פלילי. אם אתם עומדים בתנאים והמגבלות הללו, תוכלו להשתמש בדרכון הפורטוגלי שלכם כדי להיכנס לארצות הברית ביתר קלות וגם לקבל אשרת שהייה במדינה בצורה פשוטה יותר.

כיום כבר אין צורך לעבור הליכים ביורוקרטיים אינסופיים כדי להיכנס לארצות הברית. אם יש לכם דרכון פורטוגל, או דרכון אירופאי של אחת מ-36 המדינות הנמצאות בברית עם ארצות הברית, תוכלו לדלג על לא מעט שלבים ולחסוך לעצמכם זמן יקר.