VISA USA https://www.visa-usa.co.il/ ויזה לארה"ב בעברית למטרת תיירות ועסקים Wed, 28 Feb 2024 18:08:10 +0000 he-IL hourly 1 https://wordpress.org/?v=6.4.3 https://www.visa-usa.co.il/wp-content/uploads/2017/10/favicon.png VISA USA https://www.visa-usa.co.il/ 32 32 ביטול ויזה לארצות הברית https://www.visa-usa.co.il/cancellation-of-a-visa-to-the-usa/ https://www.visa-usa.co.il/cancellation-of-a-visa-to-the-usa/#respond Wed, 28 Feb 2024 18:08:10 +0000 https://www.visa-usa.co.il/?p=13107 עם כניסת הפטור החדש מויזה לארה”ב – לתוקף, הדרך לקבלת אישור כניסה לארצות הברית הפכה להיות קלה וקצרה ביותר. הפטור לישראלים מאפשר קיצור תהליכים בירוקרטיים וקבלת אישור נסיעה לתקופה של 90 יום בכל נסיעה וכל […]

The post ביטול ויזה לארצות הברית appeared first on VISA USA.

]]>
עם כניסת הפטור החדש מויזה לארה”ב – לתוקף, הדרך לקבלת אישור כניסה לארצות הברית הפכה להיות קלה וקצרה ביותר. הפטור לישראלים מאפשר קיצור תהליכים בירוקרטיים וקבלת אישור נסיעה לתקופה של 90 יום בכל נסיעה וכל זאת בתוך ימים ספורים. הפטור מותנה במענה למספר קריטריונים ביניהן עבר אזרחי חלק, בעלות על דרכון ביומטרי בלבד ונסיעה למטרות תיירות או עסקים בלבד.

לצורך מילוי הטופס בקלות ניתן להיכנס לאתר ולקבל עזרה במילוי פרטי המשתמש הנדרשים בעברית לקבלת אישור מהיר.

ב-27 בספטמבר 2023 הוכרזה מדינת ישראל כזכאית לפטור מאשרת כניסה לארה”ב בהתאם ל – Visa Waiver Program – תוכנית פטור מויזה. בכך היא הצטרפה לעוד 40 מדינות שאזרחיהן פטורים מהנפקת ויזה לצורך כניסה לארה”ב.

כעת, במקום אשרת כניסה, על אזרח ישראלי המעוניין להיכנס לארה”ב להנפיק ESTA – אישור נסיעה. לצורך קבלת אישור נסיעה על מבקש ה – ESTA לעמוד במספר קריטריונים כגון החזקת דרכון ביומטרי בלבד.

האם אתם זכאים להינות מביטול ויזה לארצות הברית ולהנפקת ESTA כדי להיכנס לארה”ב? ביטול ויזה לארצות הברית – כל מה שחשוב לדעת לפני נסיעה לארה”ב.

ביטול ויזה לארה”ב – הרקע לשינוי בחקיקה

ארצות הברית פיתחה בעבר מערכת להפקת אישור נסיעה לארה”ב בשם ESTA המקצרת את הליכי הבירוקרטיה ומאפשר קבלת אישור נסיעה תוך ימים מספר ללא צורך בהמתנה ממושכת.

ביולי 2023 חתמו ארה”ב וישראל על הסכם “עקרון ההדדיות”. מטרת ההסכם היא מתן אפשרות לבעלי אזרחות אמריקאית להיכנס לישראל בקלות וכן אפשרות לכניסת ישראלים לגבולות ארה”ב ללא צורך באשרת כניסה. בנוסף, ארה”ב תשותף במידע פלילי ובמרשם של אזרחי ישראל על מנת שתוכל לבדוק את זהות הנכנסים לשטחה.

כדי להיכנס לתוכנית הפטור היה על מדינת ישראל לשדרג את מערכות שיתוף המידע בארגונים כמו: רשות המיסים, המשטרה, השב”כ ורשות האוכלוסין לצד עמידה בתנאי של ירידה לפחות משלושה אחוזי סירוב לכניסת ישראלים לארה”ב בתהליך הוצאת ויזה.

 

הוצאת אשרת כניסה מול הפקת ESTA – השוני בתהליך

עד למועד השינוי בחקיקה, אזרח ישראלי שרצה להיכנס לארה”ב נדרש לעבור מסלול בירוקרטי ארוך להפקת ויזה. ההליך כלל הגעה פיזית לקונסוליה בתל אביב או לשגרירות ארה”ב בירושלים לצורך הגשת הבקשה וכן תשלום של 165 דולר (נכון לכתיבת שורות אלה) עבור הנפקת ויזת תייר. לאחר הגשת הבקשה נדרשו שבועות המתנה ארוכים עד לקבלת אשרת הכניסה ולאחר שהתקבלה, הויזה הייתה תקפה לתקופה של 10 שנים.

כיום, לאחר שתוכנית Visa Waiver Program אושרה בישראל, ניתן לקבל אישור נסיעה באמצעות מילוי טופס מקוון המכונה ESTA (ראשי תיבות: Electronic System for Travel Authorization ובעברית: מערכת אלקטרונית לאישור נסיעה).

אישור זה מקצר משמעותית את התהליך והופך את הכניסה לארה”ב לקלה וחופשית יותר בצורה משמעותית.

לאחר מילוי הטופס האלקטרוני ותשלום של 21$ יש להמתין עד 72 שעות לקבלת אישור או דחיה. בפועל, האישור ניתן בדרך כלל כבר כעבור שעות ספורות. אישור ESTA תקף למשך שנתיים או עד פקיעת תוקף הדרכון (המוקדם מבינהם) ללא צורך באישורים נוספים. האישור מתאים לשהיה של עד 90 יום בארה”ב בכל נסיעה.

מי זכאי לקבלת פטור ויזה לארצות הברית?

אזרח ישראלי בעל דרכון ביומטרי יוכל לטוס לארה”ב עם טופס ESTA למעט במקרים הבאים:

 • בעל עבר פלילי (הרשעה ישנה, חקירה, תיק במשטרה ועוד).
 • אדם שסורב בעבר לקבלת אשרת נסיעה לארה”ב.
 • אדם בעל עבר בעייתי מול רשויות ארה”ב (כגון: חקירות, שהיית יתר, הפרת תנאי ויזה או גירוש).
 • אדם שסורב לקבלת אישור ESTA בעבר (לדוגמה, בבקשת דרכון זר אחר).
 • יתכנו מקרים נוספים בהם ינתן סירוב.

 

איך להגיש בקשה לאישור ESTA?

בקשה לקבלת אישור ESTA ניתן להגיש באמצעות אתר המשרד האמריקאי לביטחון לאומי. מדובר בהליך פשוט באופן יחסי הדורש מילוי פרטים אישיים לרבות צילום דרכון ופירוט מטרת הנסיעה.

הטופס האלקטרוני למילוי הוא בשפה האנגלית. כיום ישנן מערכות המסייעות בהגשת בקשה ל-ESTA בתשלום סמלי כגון מערכת VISA-USA המסייעת בהגשת בקשה לקבלת אישור ESTA.

 

כמה עולה שירות הפקת אישור ESTA?

מחיר השירות של שגרירות ארה”ב עומד על 21$ (17$ עלות השירות +4$ עמלה). באם הבקשה נדחתה יידרש המסורב בתשלום של 4$ בלבד.

מחיר השירות שלנו הכולל טופס בעברית ומענה אנושי בעברית והדרכה עומד על 147 ש”ח. כדאי לקרוא חוות דעת על השירות שלנו כאן.

 

מתי יש צורך להנפיק ויזה לארה”ב למרות התוכנית החדשה?

נסיעה לצורך עבודה או לימודים

מכיוון שאישור ESTA נועד למטרות תיירות או עסקים בלבד, נסיעה לכל מטרה אחרת דורשת מהנוסע לעבור את הדרך הארוכה ולהנפיק ויזה התקפה ל-10 שנים. שימו לב שאם אתם מתכננים  לנסוע לצורך עבודה, לימודים (ויזת סטודנט לארה”ב) או כל מטרה אחרת שאינה עסקים או תיירות – יהיה עליכם להוציא ויזה מתאימה בדרך המקובלת.

שהות ארוכה בארה”ב

נסיעה עם טופס ESTA מגבילה את הנוסעים לתקופת שהיה של עד 3 חודשים בלבד. אם  אתם מעוניינים לשהות זמן ארוך יותר יהיה עליכם להפיק ויזה.

דרכון ביומטרי

אחד מהתנאים הבסיסיים לקבלת פטור מויזה לארצות הברית (אישור ESTA) – הוא בעלות על דרכון ביומטרי. ישנם אזרחים ישראלים המתנגדים לביצוע דרכון ביומטרי מחשש לדליפת מידע אישי, ועליהם להנפיק ויזה לצורך טיסה לארה”ב.

יש לשים לב כי בשנת 2017 הופסקה הנפקת דרכונים שאינם בפורמט ביומטרי. מכיוון שתוקף הדרכונים עומד על 10 שנים הרי שבשנת 2027 כבר לא ישארו בארץ מחזיקי דרכון לא ביומטרי בתוקף מה שייצר עלייה בכמות המאושרים לקבלת ESTA.

כיום, עדיין קיימים ישראלים רבים בעלי דרכון שאינו ביומטרי, בעקבות הפטור זינקה כמות הפניות להנפקת דרכון ביומטרי לצורך ניצול האפשרות לפטור מויזה ובחירה בתהליך מקוצר.

 

מה לגבי בעלי אשרת כניסה בתוקף?

במקרה בו לאזרח ישראלי ויזה לארה”ב בתוקף הוא לא נדרש לחדש את האישור והיא תקפה לו עד לסוף תקופה של 10 שנים.

בנוסף, גם לאחר שקיימת אפשרות להיכנס לארה”ב עם טופס ESTA עדיין ניתן לבחור באפשרות של הפקת ויזה וליהנות מהיתרונות של שהייה ארוכה יותר משלושה חודשים כפי שמאפשר אישור ESTA.

 

על מה צפוי להשפיע המהלך של פטור מויזה לישראלים?

צמיחה בהיבט הכלכלי

הפטור מויזה B1\B2 (ויזה לתיירים ולאנשי עסקים) והחלופה הקלה והמהירה בדמות אישור ESTA יאפשרו לאנשי עסקים ישראלים לנסוע בקלות לפגישות עסקים ולהרחיב את פעילותם העסקית, זאת לצד הגדילה בכמות הנוסעים שתשפיע על פעילות מוגברת של חברות התעופה.

גדילה בכמות הנוסעים לארה”ב

כמות הישראלים הנוסעים לארצות הברית מדי שנה עומדת על 450,000 נוסעים כאשר כיום, לאחר קבלת הפטור עתיד מספר התיירים לגדול ליותר מחצי מיליון מדי שנה – גידול של כ-50,000 נוסעים ויותר.

 

האם בחירה ב-ESTA היא אכן בחירה חסכונית יותר?

כן בהחלט. לעומת עלות הנפקת ויזה שעומדת כיום על 165$ ל-10 שנים, עלות הנפקת טופס ESTA עומד על 21$ לשנתיים כך שקיים פער בעלות השירות אם כי ביחס לתקופה של 10 שנים שניתן להיכנס בויזה לעומת שנתיים ב – Esta הפער לא משמעותי (21*5=105$) ועומד על 60 דולר בלבד.

 

שאלות ותשובות לגבי ביטול ויזה לארצות הברית

האם ניתן להגיש בקשה חוזרת לאחר קבלת סירוב לקבלת אישור ESTA לארה”ב?

במידה והסירוב התקבל כתוצאה מטעות (לדוגמה: לחיצה על YES במקום NO על אחת משאלות האבטחה בטופס ESTA), ניתן להגיש בקשה נוספת לאחר 24 שעות ולשלם פעם נוספת את האגרה הנדרשת. במידה והבקשה מולאה בצורה תקינה וללא מענה שגוי – ייתכן מאוד ורשויות ארה”ב יאשרו את הבקשה.

מהם התנאים לקבלת אישור נסיעה ESTA לארה”ב?

 1. מבקש האישור הוא בעל דרכון של אחת ממדינות ההסכם המשתתפות בתוכנית פטור מויזה לארה”ב (Visa Waiver Program). לדוגמה: דרכון ישראלי.
 2. הנסיעה מתוכננת לשהיה של עד 90 יום בלבד.
 3. מטרת הביקור בארה”ב היא לצורכי תיירות או עסקים בלבד.
 4. מבקש האישור לא הורשע בעבירה פלילית ולא סורב בעבר לויזה.
 5. מבקש הבקשה הוא בעל דרכון ביומטרי.
 6. מבקש האישור אינו חולה במחלה מדבקת.

כמה עולה אישור ESTA לארה”ב?

השירות כרוך בתשלום אגרה של 21$. ניתן ליהנות משירות הגשת בקשה בעברית באתרנו עולה 147 ש”ח להקלה על פרוצדורת הגשת הבקשה בטופס נוח וקל בעברית.

תוך כמה זמן מתקבל אישור ESTA לאחר הגשת הבקשה?

אישור ESTA מתקבל באופן רשמי עד 72 שעות ממועד הגשת הבקשה. בפועל, ברוב המקרים האישור מגיע כבר בתוך שעות ספורות.

מה לעשות במקרה והבקשה לקבלת ESTA סורבה?

במקרה זה יש להגיש בקשה לקבלת ויזה לארה”ב כפי שהיה מקובל עד כה.

 

נשמח לעמוד לרשותכם

אנחנו צוות VISA-USA נשמח לעמוד לרשותכם. אנחנו מגיעים עם המון ניסיון – הגשנו מעל 10,000 אנשים לקבלת ויזה לארה”ב ופטור מויזה לארה”ב (ESTA), יש לנו מאות המלצות ברחבי הרשת ואנחנו נותנים שירות פשוט מעולה.

זה הטלפון / ווטסאפ שלנו להתייעצות: 0558891032

צוות VISA-USA

 

The post ביטול ויזה לארצות הברית appeared first on VISA USA.

]]>
https://www.visa-usa.co.il/cancellation-of-a-visa-to-the-usa/feed/ 0
ויזת סטודנט לארה”ב – כל מה שצריך לדעת https://www.visa-usa.co.il/student-visa-to-the-united-states/ https://www.visa-usa.co.il/student-visa-to-the-united-states/#respond Tue, 26 Oct 2021 14:55:19 +0000 https://www.visa-usa.co.il/?p=12661 ארצות הברית, הלא היא ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות, מציעה גם בתחום הלימודים הגבוהים שפע של אפשרויות. השכלה אקדמית בארצות הברית נחשבת לשם דבר ברחבי העולם כולו, במיוחד אם מדובר בלימודים באוניברסיטאות המשתייכות לליגת הקיסוס כמו […]

The post ויזת סטודנט לארה”ב – כל מה שצריך לדעת appeared first on VISA USA.

]]>
ארצות הברית, הלא היא ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות, מציעה גם בתחום הלימודים הגבוהים שפע של אפשרויות. השכלה אקדמית בארצות הברית נחשבת לשם דבר ברחבי העולם כולו, במיוחד אם מדובר בלימודים באוניברסיטאות המשתייכות לליגת הקיסוס כמו אוניברסיטת הרווארד, אוניברסיטת בראון ואוניברסיטת ייל. אם אתם חולמים ללמוד בארצות הברית, אך אינכם אזרחים אמריקאים, באפשרותכם להגיש בקשה לקבלת ויזת סטודנט לארצות הברית.

ויזת סטודנט לארה"ב

אילו ויזות סטודנט לארצות הברית קיימות?

כל מי שמעוניין ללמוד בלימודים אקדמאים בארצות הברית, כולל בבית ספר תיכון (למעט תכנית חילופי סטודנטים), מחוייב להוציא ויזת סטודנט מסוג F1.
אם אתם מעוניינים ללמוד לימודים שאינם אקדמאים (ומלבד לימודי שפה), תידרשו להוציא ויזת סטודנט לארצות הברית מסוג M1.
ואם מדובר בתכנית לימודים שנמשכת תקופה קצרה ושאינה מזכה בנקודות זכות לתואר או לתעודה, הרי שאין צורך להוציא ויזת סטודנט אלא ויזת תייר B1/B2.

 

קבלה ללימודים

לפני שאתם מגישים בקשה לקבלת ויזת סטודנט לארצות הברית, עליכם להתקבל לאוניברסיטה או למכללה שבה ברצונכם ללמוד. ברחבי ארצות הברית קיימים מאות מוסדות לימוד, אך לא כולם מוכרים לצורך הוצאת ויזה. יש להיכנס לרשימת המוסדות המוכרים שאושרה על ידי ממשלת ארצות הברית, ולוודא כי המוסד שבו אתם רוצים ללמוד נכלל ברשימת המוסדות המוכרחים לקבל ויזת סטודנט.
בנוסף לכך, יש לבדוק מהו היקף שעות הלימודים המינימלי הדרוש לקבלת הויזה. קבלה למוסד הלימודים דורש עמידה במבחני כניסה ותשלום עבור דמי רישום.

 

הליך הגשת בקשת ויזת סטודנט לארצות הברית

בשעה טובה התקבלתם ללימודים. לאחר שתסיימו את הליכי הרישום, תקבלו טופס הנקרא I-20. זהו טופס מקורי מטעם בית הספר שבו תלמדו, ועליו להיות חתום על ידי נציג מוסד הלימודים וגם חתום על ידכם.

בנוסף לטופס הזה, עליכם למלא טופס בקשת ויזת סטודנט לארצות הברית באתר של השגרירות. עליכם להשיב על שאלות באנגלית העוסקות בהשכלה הקודמת, בשירות הצבאי ובעבר התעסוקתי שלכם. יש לצרף מסמכים כמו תלושי שכר ותעודת שחרור מהצבא או אישור לפטור משירות צבאי. הקפידו למלא את הטופס כראוי, משום שמידע כוזב עלול להוביל לשלול את האפשרות שלכם להנפקת הויזה.

לאחר הגשת הטופס יהיה עליכם לשלם אגרת Sevis בסך 200 דולר ואגרת ויזה בסך 160 דולר. לאחר מכן, תידרשו לקבוע מועד לראיון בשגרירות ארצות הבית בתל אביב או בירושלים.

 

הריאיון בשגרירות

הריאיון האישי כולל שיחה של כמה דקות עם מראיין מטעם הקונסוליה. במסגרת הריאיון, המראיין צפוי לשאול אתכם מדוע החלטתם ללמוד בארצות הברית ומהם התכניות שלכם לאחר הלימודים. אחד הנושאים הקריטיים שיעלו בראיון הוא אפשרות מימון הלימודים.

חשוב לדעת שבמהלך שנת הלימודים הראשונה, אסור לסטודנט זר לעבוד בארצות הברית, אלא רק בעבודה במסגרת הקמפוס בו הוא לומד ותחת תנאים מגבילים. לאחר שנת הלימודים הראשונה ניתן לעבוד במסגרות שונות בתנאי שמקום העבודה אינו קשור לתחום הלימודים.

כדי להוכיח שיש באפשרותכם לממן את הלימודים למרות המגבלות הללו, תידרשו להציג מסמכים שיוכיחו שיש לכם מקורות מימון כמו תכנית חיסכון, או קבלה של מלגת לימודים. עליכם להסיר כל חשד לכך שבכוונתכם לעבוד באופן לא חוקי בארצות הברית או להשתקע בה.

לאחר הריאיון אתם צפויים לקבל את הויזה שלכם במידה ובקשתכם תאושר.

 

כמה דברים שצריך לשים לב אליהם

אם אתם מגישים את הבקשה לקבלת ויזת סטודנט בפעם הראשונה, עליכם להגיש אותה לכל המוקדם 120 יום לפני שאתם מתחילים את הלימודים ולהגיע לארצות הברית לכל המוקדם 30 יום לפני תחילת הלימודים.

אם תפסיקו את הלימודים שלכם לתקופה של יותר מ-5 חודשים, תיאלצו לעבור את תהליך בקשת ויזת הסטודנט מההתחלה.
סטודנטים שממשיכים את הלימודים שלהם יכולים להגיש בקשת ויזת סטודנט ולהיכנס לארצות הברית כל עוד מעמד הסטודנט שלהם עדיין בתוקף.

 

תכנים קישורים לויזת סטודנט לארצות הברית

סוגי ויזה לארה”ב

כמה זמן לוקח להוציא ויזה לארה”ב ומהם זמני ההמתנה?

The post ויזת סטודנט לארה”ב – כל מה שצריך לדעת appeared first on VISA USA.

]]>
https://www.visa-usa.co.il/student-visa-to-the-united-states/feed/ 0
ויזת אנשי צוות   C1/D https://www.visa-usa.co.il/c1-d-staff-member-visa/ https://www.visa-usa.co.il/c1-d-staff-member-visa/#respond Mon, 25 Oct 2021 15:45:51 +0000 https://www.visa-usa.co.il/?p=12652 אם אתם עובדים כאנשי צוות במטוס או בספינה ובקרוב אתם צפויים להגיע לארצות הברית במסגרת התפקיד שלכם, אתם נדרשים להוציא ויזת אנשי צוות – C1/D. ויזת אנשי צוות מיועדת לכל איש מקצוע שהוא הכרחי לצורך […]

The post ויזת אנשי צוות   C1/D appeared first on VISA USA.

]]>
אם אתם עובדים כאנשי צוות במטוס או בספינה ובקרוב אתם צפויים להגיע לארצות הברית במסגרת התפקיד שלכם, אתם נדרשים להוציא ויזת אנשי צוות – C1/D.
ויזת אנשי צוות מיועדת לכל איש מקצוע שהוא הכרחי לצורך תפעול תקין או תיקון של המטוס או כלי השייט, כגון: טייסים או דיילים בטיסה מסחרית, ספונאים, מהנדסים, איש צוות טכני או רב חובל של ספינה, מתלמד שעובד במטוס או בספינה, מלצר, מציל, שף וכל איש שירות שעובד על ספינת תענוגות (קרוז).

ויזת אנשי צוות

ויזה אנשי צוות תאפשר לכם להיכנס לגבולותיה של ארצות הברית ולשהות בה לתקופה של עד 29 ימים ברציפות, בין הנחיתה להמראה, או לעגינה ולהפלגה. לצד 50 המדינות של ארצות הברית, הויזה מאפשרת לשהות גם בשטחים שבשליטת ארצות הברית: איי הבתולה, גוואם, פורטו ריקו והוואי.

כאשר הספינה שבה אתם עובדים תעגון בנמל זר, תסתיים ספירת 29 הימים. אם תהיו מעוניינים להישאר על אדמת ארצות הברית מעבר לזמן זה, יהיה עליכם להגיש בקשה לויזת תייר B1/B2 ולהוכיח שאין בכוונתכם להגר לארצות הברית.

 

כיצד מוציאים ויזת אנשי צוות C1/D?

תהליך הוצאת ויזת אנשי צוות דומה לתהליך הכרוך בהוצאת ויזת תייר לארצות הברית. עליכם למלא טופס בקשה רשמי באתר של שגרירות ארצות הברית (טופס DS160), הכולל את הפרטים האישיים שלכם. הקפידו למלא את הטופס נכון משום שמידע כוזב עלול להוביל לסירוב הבקשה. לאחר מכן, תידרשו לשלם אגרת ויזה על סך 185 דולר.

לאחר תשלום האגרה, יהיה עליכם לתאם ראיון בשגרירות ארצות הברית הממוקמת בתל אביב או בירושלים. קחו בחשבון שבשל נגיף הקורונה קשה מאוד לקבוע ראיון וכמעט ואין תורים פנויים. מומלץ להיכנס בכל יום לאתר השגרירות ולבדוק האם בוטלו תורים ויתפנו תורים חדשים. במידה ואתם זקוקים לשירות של חידוש ויזה, ייתכן ותהיו פטורים מהצורך בראיון. מומלץ לבדוק זאת מול השגרירות.

במסגרת הריאיון בשגרירות ארה”ב, הנציג בקונסוליה ישאל אתכם לגבי סיבת הנסיעה שלכם לארצות הברית. יהיה עליכם להציג מסמכים שונים המוכיחים את הזיקה שלכם לישראל, כמו חשבון בנק או דירה הרשומה על שמכם.

יש להציג אישור מטעם מקום העבודה שלכם על הנסיעה הצפויה לארצות הברית, כולל התאריכים של הנסיעה, על התפקיד שלכם, ועל משך תקופת העבודה שלכם בחברת התעופה או בחברת הספנות. בנוסף, יש להביא עמכם אישור טופס DS160 מודפס, אישור על תשלום האגרה, דרכון בתוקף לחצי שנה לפחות ותמונת פספורט העונה על הדרישות של השגרירות. אם גרתם בעבר בארצות הברית, יהיה עליכם להציג מסמכים שיוכיחו זאת.

עם סיום הריאיון בשגרירות, תתבשרו האם אתם זכאים לקבלת הויזה. במידה וכן, תידרשו להשאיר את הדרכון שלכם על מנת שהשגרירות תוכל להנפיק לכם ויזה. הדרכון הכולל את הויזה תישלח לביתכם בין 7 עד 14 ימים ממועד קיום הראיון. שימו לב שתוקף הויזה של אנשי צוות הוא לחמש שנים.

קיימים מצבים בהם השגרירות מבקשת לקבל מסמכים נוספים לצורך קבלת הויזה. במקרה כזה, אתם תקבלו את הדרכון ותידרשו לחזור לשגרירות עם המסמכים המבוקשים.

השגרירות עלולה לסרב לבקשתכם להנפקת ויזה, בשל סיבות שונות כמו עבירה על חוקי ההגירה של ארצות הברית, או חוסר זיקה למדינת ישראל. בדרך כלל, כל עוד אין לכם עבר פלילי ואתם מסוגלים להוכיח שבכוונתכם לשוב לישראל, בקשתכם תאושר.

 

מהי ויזת מעבר?

חשוב לדעת שאנשי צוות שנוסעים לארצות הברית כדי לצאת ממנה בספינה, נדרשים להוציא שתי ויזות: ויזת אנשי צוות C1/D וכן ויזת מעבר. תוכלו להגיע לראיון אחד עבור שתי הבקשות לויזות הללו.

The post ויזת אנשי צוות   C1/D appeared first on VISA USA.

]]>
https://www.visa-usa.co.il/c1-d-staff-member-visa/feed/ 0
כיצד מבצעים הארכת שהייה בארצות הברית – המדריך המלא https://www.visa-usa.co.il/extension-of-stay-in-the-united-states/ https://www.visa-usa.co.il/extension-of-stay-in-the-united-states/#respond Sun, 17 Oct 2021 07:05:17 +0000 https://www.visa-usa.co.il/?p=12642 אתם נמצאים בארצות הברית ותוקף השהייה שלכם עומד להסתיים? אם ברצונכם להאריך את השהייה בארצות הברית, יש דרך לעשות זאת. ראשית, חשוב להבין כי בעת כניסתכם לארצות הברית, קצין ההגירה שאישר את כניסתכם למדינה מחליט […]

The post כיצד מבצעים הארכת שהייה בארצות הברית – המדריך המלא appeared first on VISA USA.

]]>
אתם נמצאים בארצות הברית ותוקף השהייה שלכם עומד להסתיים? אם ברצונכם להאריך את השהייה בארצות הברית, יש דרך לעשות זאת. ראשית, חשוב להבין כי בעת כניסתכם לארצות הברית, קצין ההגירה שאישר את כניסתכם למדינה מחליט גם על משך השהייה המקסימלי עבורכם.

הארכת שהייה בארצות הברית

הזמן שבו מותר לכם לשהות בארצות הברית משתנה לפי סוג הויזה שלכם (ויזת תייר / ויזת סטודנט / ויזת עבודה וכו’) ומטרת הביקור שלכם בארצות הברית. בדרך כלל, ויזת תייר מאפשרת לכם לשהות בארצות הברית במשך חצי שנה ברציפות, אלא אם צוין אחרת בויזה שלכם.

אם קצין ההגירה יבחין כי אתם מבקרים לעיתים תכופות בארצות הברית או שיעלה חשד כי בכוונתכם לעבוד באופן לא חוקי במדינה או שהויזה שלכם אינה תואמת למטרת הביקור שלכם, קצין ההגירה עלול להגביל את משך השהייה שלכם ואף לאסור את כניסתכם למדינה.

לכן, חשוב מאוד לציית לחוקי ההגירה של ארצות הברית, ולהגיש בקשה מסודרת להארכת השהות בה.


מהם התנאים להארכת השהייה בארצות הברית?

כדי שיאשרו את הבקשה שלכם להאריך את השהות שלכם בארצות הברית, עליכם לעמוד במספר תנאים: לא עברתם על חוקי ההגירה האמריקאים, הדרכון שלכם בתוקף במשך כל תקופת השהייה שלכם בארצות הברית, לא ביצעתם עבירות שעלולות לשלול את הזכאות שלכם לקבלת ויזה, ושהסטטוס שלכם “אינו למטרת הגירה” לא השתנה ועדיין תקף.

 

מהו טופס I-94?

שימו לב שמשך השהייה המקורי שאושר לכם מצוין על גבי טופס I-94 שמוצמד לדרכון שלכם. חברות התעופה מבצעות רישום לפי אותו טופס ומסירות אותו מהדרכון. לכן, אם הטופס הזה אבד לכם או אינו מוצמד לדרכון שלכם, אתם עשויים להיחשב כמי שלא יצאו מגבולות ארצות הברית אלא אם תוכיחו אחרת. לכן, חשוב לשמור אותו היטב. אם חברת התעופה לא הסירה אותו בעת היציאה שלכם מארצות הברית, יש לדווח על כך דרך האתר של בטחון המדינה בארצות הברית.

 

באילו מקרים לא ניתן להגיש בקשה להארכת השהייה?

לא תוכלו להגיש בקשה להארכת השהייה שלכם בארצות הברית אם נכנסתם לארצות הברית באמצעות תכנית “פטור מויזה“, אם נכנסתם אליה עם ויזת D המוענקת לצוות מטוס או ספינה, אם נכנסתם אליה עם ויזת K – ויזה של אדם המאורס לאזרח אמריקאי, או אם נכנסתם אליה עם ויזת C – ויזת מעבר.

 

כיצד מגישים בקשה להארכת שהייה בארצות הברית עבור ויזת תייר?

כדי להאריך את השהות שלכם בארצות הברית, אתם נדרשים למלא טופס הנקרא 539I- ולהגיש אותו דרך אתר האינטרנט ל-USCIS (שירות אזרחות והגירה של ארצות הברית). בטופס תוכלו לעדכן גם את הסטטוס ואת מטרת השהייה שלכם בארצות הברית, כמו למשל מתייר לסטודנט. עלות הגשה הבקשה היא 290 דולר.

שימו לב שאתם צריכים להגיש את הבקשה לפני שהשהייה המאושרת שלכם תפוג, אז אל תחכו לרגע האחרון. תהליך בחינת הבקשה שלכם עלול לקחת זמן, לכן הההמלצה היא להגיש את הבקשה לפחות 45 יום לפני שהשהייה המותרת לכם מסתיימת. אם תשהו מעבר לזמן שאושר לכם, אתם מסתכנים בכך שתגורשו מארצות הברית וייתכן שלא יאשרו לכם בעתיד להיכנס אליה.

לטופס הבקשה שלכם מומלץ לציין מסמכים וקבלות שונות המעידים על כך שאתם תיירים בארצות הברית, כמו תשלום לבית מלון, כרטיסים להופעות, קבלות ממסעדות, כרטיסים שהזמנתם לאטרקציות תיירותיות, מכתב ממקום העבודה שלכם המאשר לכם לקחת חופש לטיול בארצות הברית, וכן הוכחות לכך שיש לכם זיקה לישראל כמו חשבון בנק, דירה בבעלותכם, מקום עבודה, משפחה המחכה לכם וכו’.

 

ערעור על סירוב להארכת השהייה

אם קיבלתם סירוב לבקשתכם להאריך את השהות שלכם בארצות הברית, חשוב לדעת שלא ניתן לערער על כך. החלטת קצין ההגירה בעניין זה היא סופית. יחד עם זאת, תוכלו להמתין חצי שנה ולהגיש בקשה חדשה בתנאי שחלו שינויים כלשהם והוכחות נוספות המעידות על כך שיש לכם סיבה לחזור לישראל. כמובן שאם בקשתכם סורבה ותוקף השהות שלכם בארצות הברית כבר מסתיים, עליכם לחזור לישראל. אם טרם קיבלתם תשובה לבקשה שלכם והגעתם למועד סיום השהות שלכם, יש לצאת מגבולות ארצות הברית.

 

מהן הסנקציות במקרה של שהיית יתר?

רשויות ההגירה של ארצות הברית מאוד נוקשות, ולא כדאי להסתכן ולשהות מעבר לזמן השהייה שאושר לכם. אם תקופת שהיית היתר שלכם היא עד חצי שנה, אתם מסתכנים בכך שלא תקבלו ויזת תייר בפעם הבאה שבה תרצו לבקר בארצות הברית וגם משך השהייה שלכם בפעם הבאה עלול להיות קצר יותר.
אם תקופת שהיית היתר שלכם היא בין חצי שנה לשנה, לא תוכלו לקבל כל סוג של ויזה לארצות הברית למשך שלוש שנים.
אם שהיית היתר שלכם בארצות הברית תהיה מעל לשנה, לא תוכלו להיכנס לארצות הברית במשך עשר שנים.

 

קשור לנושא

מהו תוקף ויזה לארצות הברית?

הארכת ויזה לארה”ב

The post כיצד מבצעים הארכת שהייה בארצות הברית – המדריך המלא appeared first on VISA USA.

]]>
https://www.visa-usa.co.il/extension-of-stay-in-the-united-states/feed/ 0
הכירו את הקהילה היהודית בארצות הברית https://www.visa-usa.co.il/the-jewish-community-in-the-united-states/ https://www.visa-usa.co.il/the-jewish-community-in-the-united-states/#respond Sun, 08 Aug 2021 18:15:00 +0000 https://www.visa-usa.co.il/?p=12545 הם חוששים מאנטישמיות, מרביתם אינם דתיים וחלקם מתחתנים עם לא יהודים – לפניכם נתונים מעניינים על היהודים החיים בארצות הברית ממש לאחרונה התפרסם מחקר פיו (Pew) של מכון המחקר האמריקאי, שבחן את המצב הדמוגרפי-יהודי בארצות […]

The post הכירו את הקהילה היהודית בארצות הברית appeared first on VISA USA.

]]>

הם חוששים מאנטישמיות, מרביתם אינם דתיים וחלקם מתחתנים עם לא יהודים – לפניכם נתונים מעניינים על היהודים החיים בארצות הברית

ממש לאחרונה התפרסם מחקר פיו (Pew) של מכון המחקר האמריקאי, שבחן את המצב הדמוגרפי-יהודי בארצות הברית. המחקר חשף כמה נתונים מעניינים מאוד על חברי הקהילה היהודית באמריקה.
כיום בישראל חיים 7 מיליון יהודים, בעוד שבארצות הברית חיים 7.5 מיליון יהודים.

מתוך ה –  7.5 מיליון יהודים שיש בארצות הברית 1.8 מליון מהם הם ילדים ולא בגירים מעל גיל 18.

היהודים מהווים 2.4% מהאוכלוסייה הכללית בארצות הברית ושיעורם באוכלוסייה הולכת וגדלה עם השנים – בשנת 2013 מספר היהודים בארצות הברית עמד על 6.7 מיליון.

דגל ישראל עם דגל ארצות הברית

זרמים ביהדות

כאשר היהודים נשאלו לגבי השיוך הדתי שלהם, אז 73% מהם הגדירו עצמם כיהודים – כשמתוכם 37% רפורמים, 9% אורתודוקסים, 17% קונסרבטיבים, 4% הגדירו את עצמם שייכים לזרם אחר, ו-32% לא הגדירו את עצמם כשייכים לזרם כלשהו ביהדות.

שאר הנשאלים העומדים על 27% טענו שהם יהודים ללא דת. כלומר הם מגדירים את עצמם כאתאיסטים או חסרי דת, אבל רואים את עצמם שייכים לעם היהודי מבחינה תרבותית ואתנית.

אצלנו בישראל פחות שכיחה ההבחנה הזאת, בעוד שבארצות הברית היא הרבה יותר נפוצה.

הסיבה לכך היא שבארצות הברית מתחוללת התפלגות גדולה באוכלוסייה.

ההתפלגות הזאת באה לידי ביטוי מבחינה פוליטית – רפובליקנים מול דמוקרטים ולאחרונה היא חודרת גם לקהילה היהודית.

בניגוד לישראל שבה 12.6% מהיהודים הם חרדים (נכון לשנת 2020 כ-1,175 אלף בני אדם), בקהילה היהודית בארצות הברית מרבית היהודים הם חילונים, או כפי שהם מגדירים את עצמם – רפורמים או קונסרבטיבים.

רק 9% מהיהודים האמריקאים הם אורתודוקסים, וקבוצה זאת רק הולכת ומצטמצמת עם השנים (בשנת 2013 אחוז האורתודוקסים היהודים עמד על 10%).

86% מהאורתודוקסים אומרים כי הדת תופסת מקום מרכזי בחייהם, ומחצית מהם מצהירים שאין להם שום מכנה משותף עם הרפורמים. גם הרפורמים מצידם לא מרגישים קשר לאורתודוקסים, אך כן מרגישים קשר ליהודים החיים בישראל. הרפורמים והאורתודוקסים שונים גם באידיאולוגיה הפוליטית שלהם – 71% מהיהודים בארצות הברית תומכים בדמוקרטים, אך מרבית האורתודוקסים תומכים ברפובליקנים.

 

האנטישמיות בארצות הברית

האנטישמיות מטרידה מאוד את חברי הקהילה היהודית בארצות הברית. בשנים האחרונות התרחשו מספר פיגועים בארצות הברית על רקע אנטישמי, כמו הטבח בבית הכנסת בפיטסבורג ב-2018 בו נרצחו 11 יהודים, והפיגוע בבית חב”ד בקליפורניה בו נרצחה אישה אחת.

75% מהיהודים טוענים שכיום ישנה אנטישמיות רבה יותר בארצות הברית לעומת מה שהיה לפני חמש שנים ושהם מרגישים פחות בטוחים כיהודים בארצות הברית.

5% מהיהודים אמרו שבעקבות החששות שלהם מאנטישמיות הם נמנעים מהגעה לאירוע יהודי.

55% מהיהודים האורתודוקסים ו-37% מהיהודים הרפורמים טענו שנתקלו בגרפיטי או ונדליזם אנטישמי, 9% טענו שהוטרדו ברשת, 34% מהיהודים האורתודוקסים ו-16% מהיהודים הרפורמים דיווחו שכינו אותם בכינוי גנאי מעליבים, ו-7% מהיהודים האורתודוקסים ו-4% מהיהודים הרפורמים אמרו שהותקפו פיזית או קיבלו איומים על חייהם.

 

צמיחה בהתבוללות

אחד הנושאים מעוררי המחלוקת בקהילה היהודית בארצות הברית זאת ההתבוללות.

עד שנת 1980 הייתה זו תופעה כמעט לא מורגשת, אך מאז יותר ויותר יהודים מתחתנים עם בני דתות אחרות.

בין שנת 2010 לשנת 2020, 61% מהיהודים נישאו לבן זוג לא יהודי, זאת לעומת עשור קודם (בין 2000 ל-2010) כשרק 45% נישאו לבן זוג לא יהודי.

בקרב היהודים האורתודוקסים שיעור ההתבוללות עומד על 2% בלבד, כך  שההתבוללות נפוצה בעיקר בקרב היהודים המשתייכים לזרמים אחרים.

עוד נתון מעניין בהקשר הזה הוא ש-93% מהזוגות היהודים מגדלים את הילדים שלהם כיהודים, בעוד שבקרב הזוגות המתבוללים שאחד מהם אינו יהודי, רק 28% מגדלים את ילדיהם כיהודים.

64% מהיהודים טוענים שרבנים צריכים לערוך טקסי נישואין גם לזוגות מתבוללים, ו-71% מהיהודים אומרים שעל רבנים לערוך טקסי נישואין של יהודים חד מיניים.

 

הזהות היהודית

במסגרת המחקר, נשאלו היהודים לגבי הזהות היהודית שלהם. 7 מתוך 10 טוענים ש”חיים מוסריים” ו”זיכרון השואה” הוא חלק מהותי בזהות שלהם כיהודים. ישנם אחרים שאומרים שהמהות של הזהות שלהם היא המשך המסורת ומחציתם מציינים ששוויון בחברה ותמיכה בצדק זהו חלק מהותי מזהותם. 15% אומרים ששמירת חוקי ההלכה היא מרכיב חשוב בזהות היהודית, בעוד ש-20% אומרים שאכילת מאכלים יהודים מסורתיים היא מהותית.

 

בית הכנסת עבור היהודים בארצות הברית לא מהווה רק בית לתפילה, אלא גם מקום למפגשים חברתיים. הנשאלים במחקר אמרו שהם מגיעים לבית הכנסת משום שזה חשוב להם מבחינה רוחנית, אבל גם כי הם רוצים להרגיש שייכות לקהילה ולמורשת היהודית. אלא שמרבית היהודים לא מגיעים לבית הכנסת – רק 12% מהיהודים מגיעים לבית הכנסת פעם בשבוע. 26% מהיהודים מאמינים באלוהי התנ”ך בעוד ש-22% אינם מאמינים בכוח עליון.

 

לפי המחקר, 27% מהיהודים הצהירו כי הם אוכלים אוכל יהודי לעיתים קרובות, 21% מבקרים באתרי מורשת או בבתי כנסת, 20% מציינים בדרך כלשהי את השבת, 18% חולקים אירועים יהודיים, 17% קוראים עיתונות יהודית, 12% קוראים ספרות יהודית, 11% מאזינים למוזיקה יהודית או ישראלית, 10% צופים בתכנים עם הקשר יהודי.

 

הקשר לישראל

אחת הסוגיות המעניינות שהמחקר מעלה הוא הקשר של יהודי ארצות הברית לישראל. שני שליש מקרב בני 65 ומעלה אמרו שהם מרגישים קשר לישראל במידה מסוימת, אך רק מחצית מהיהודים מתחת לגיל 30 מרגיש קשר לישראל. ניתן לומר שככל שהגיל יורד כך השייכות הישראלית פוחתת בקרב הקהילה היהודית האמריקאית.

45% מהיהודים האמריקאים ביקרו בישראל, ומחציתם עשו זאת במסגרות כמו “תגלית“. 1 מתוך 10 יהודים אמריקאים תומכים בתנועת ה-BDS הקוראת לחרם על ישראל, 43% מתנגדים לתנועה ו-43% טוענים כי מעולם לא שמעו עליה.

 

השתייכות עדתית

המחקר בדק גם את ההשתייכות העדתית של יהודי אמריקה.

66% מהם מגדירים עצמם כאשכנזים, 4% מגדירים את עצמם כספרדים, 6% מגדירים את עצמם כשילוב של אשכנזים וספרדים והשאר אינם מגדירים את עצמם מבחינה עדתית.

92% מחברי הקהילה היהודית מגדירים עצמם כלבני עור, ובקרב היהודים הצעירים בני 18-29 ישנו גיוון אתני – 15% מגדירים עצמם כמשתייכים כהיספנים או שחורים.

 

היהודים והקורונה

נגיף הקורונה פגע הרבה יותר בקהילה היהודית האמריקאית לעומת האוכלוסייה הכללית. המחקר מצא ש-57% מהיהודים האמריקאיים מכיר או שמע על יהודי בקהילה שנפטר מקורונה, זאת לעומת 39% מהאוכלוסייה הכללית בארצות הברית. לפי המחקר, ליהודים היה סיכוי גדול יותר להידבק בקורונה לעומת שאר האוכלוסייה האמריקאית.

The post הכירו את הקהילה היהודית בארצות הברית appeared first on VISA USA.

]]>
https://www.visa-usa.co.il/the-jewish-community-in-the-united-states/feed/ 0