אתם נמצאים בארצות הברית ותוקף השהייה שלכם עומד להסתיים? אם ברצונכם להאריך את השהייה בארצות הברית, יש דרך לעשות זאת. ראשית, חשוב להבין כי בעת כניסתכם לארצות הברית, קצין ההגירה שאישר את כניסתכם למדינה מחליט גם על משך השהייה המקסימלי עבורכם.

הארכת שהייה בארצות הברית

הזמן שבו מותר לכם לשהות בארצות הברית משתנה לפי סוג הויזה שלכם (ויזת תייר / ויזת סטודנט / ויזת עבודה וכו’) ומטרת הביקור שלכם בארצות הברית. בדרך כלל, ויזת תייר מאפשרת לכם לשהות בארצות הברית במשך חצי שנה ברציפות, אלא אם צוין אחרת בויזה שלכם.

אם קצין ההגירה יבחין כי אתם מבקרים לעיתים תכופות בארצות הברית או שיעלה חשד כי בכוונתכם לעבוד באופן לא חוקי במדינה או שהויזה שלכם אינה תואמת למטרת הביקור שלכם, קצין ההגירה עלול להגביל את משך השהייה שלכם ואף לאסור את כניסתכם למדינה.

לכן, חשוב מאוד לציית לחוקי ההגירה של ארצות הברית, ולהגיש בקשה מסודרת להארכת השהות בה.


מהם התנאים להארכת השהייה בארצות הברית?

כדי שיאשרו את הבקשה שלכם להאריך את השהות שלכם בארצות הברית, עליכם לעמוד במספר תנאים: לא עברתם על חוקי ההגירה האמריקאים, הדרכון שלכם בתוקף במשך כל תקופת השהייה שלכם בארצות הברית, לא ביצעתם עבירות שעלולות לשלול את הזכאות שלכם לקבלת ויזה, ושהסטטוס שלכם “אינו למטרת הגירה” לא השתנה ועדיין תקף.

 

מהו טופס I-94?

שימו לב שמשך השהייה המקורי שאושר לכם מצוין על גבי טופס I-94 שמוצמד לדרכון שלכם. חברות התעופה מבצעות רישום לפי אותו טופס ומסירות אותו מהדרכון. לכן, אם הטופס הזה אבד לכם או אינו מוצמד לדרכון שלכם, אתם עשויים להיחשב כמי שלא יצאו מגבולות ארצות הברית אלא אם תוכיחו אחרת. לכן, חשוב לשמור אותו היטב. אם חברת התעופה לא הסירה אותו בעת היציאה שלכם מארצות הברית, יש לדווח על כך דרך האתר של בטחון המדינה בארצות הברית.

 

באילו מקרים לא ניתן להגיש בקשה להארכת השהייה?

לא תוכלו להגיש בקשה להארכת השהייה שלכם בארצות הברית אם נכנסתם לארצות הברית באמצעות תכנית “פטור מויזה“, אם נכנסתם אליה עם ויזת D המוענקת לצוות מטוס או ספינה, אם נכנסתם אליה עם ויזת K – ויזה של אדם המאורס לאזרח אמריקאי, או אם נכנסתם אליה עם ויזת C – ויזת מעבר.

 

כיצד מגישים בקשה להארכת שהייה בארצות הברית עבור ויזת תייר?

כדי להאריך את השהות שלכם בארצות הברית, אתם נדרשים למלא טופס הנקרא 539I- ולהגיש אותו דרך אתר האינטרנט ל-USCIS (שירות אזרחות והגירה של ארצות הברית). בטופס תוכלו לעדכן גם את הסטטוס ואת מטרת השהייה שלכם בארצות הברית, כמו למשל מתייר לסטודנט. עלות הגשה הבקשה היא 290 דולר.

שימו לב שאתם צריכים להגיש את הבקשה לפני שהשהייה המאושרת שלכם תפוג, אז אל תחכו לרגע האחרון. תהליך בחינת הבקשה שלכם עלול לקחת זמן, לכן הההמלצה היא להגיש את הבקשה לפחות 45 יום לפני שהשהייה המותרת לכם מסתיימת. אם תשהו מעבר לזמן שאושר לכם, אתם מסתכנים בכך שתגורשו מארצות הברית וייתכן שלא יאשרו לכם בעתיד להיכנס אליה.

לטופס הבקשה שלכם מומלץ לציין מסמכים וקבלות שונות המעידים על כך שאתם תיירים בארצות הברית, כמו תשלום לבית מלון, כרטיסים להופעות, קבלות ממסעדות, כרטיסים שהזמנתם לאטרקציות תיירותיות, מכתב ממקום העבודה שלכם המאשר לכם לקחת חופש לטיול בארצות הברית, וכן הוכחות לכך שיש לכם זיקה לישראל כמו חשבון בנק, דירה בבעלותכם, מקום עבודה, משפחה המחכה לכם וכו’.

 

ערעור על סירוב להארכת השהייה

אם קיבלתם סירוב לבקשתכם להאריך את השהות שלכם בארצות הברית, חשוב לדעת שלא ניתן לערער על כך. החלטת קצין ההגירה בעניין זה היא סופית. יחד עם זאת, תוכלו להמתין חצי שנה ולהגיש בקשה חדשה בתנאי שחלו שינויים כלשהם והוכחות נוספות המעידות על כך שיש לכם סיבה לחזור לישראל. כמובן שאם בקשתכם סורבה ותוקף השהות שלכם בארצות הברית כבר מסתיים, עליכם לחזור לישראל. אם טרם קיבלתם תשובה לבקשה שלכם והגעתם למועד סיום השהות שלכם, יש לצאת מגבולות ארצות הברית.

 

מהן הסנקציות במקרה של שהיית יתר?

רשויות ההגירה של ארצות הברית מאוד נוקשות, ולא כדאי להסתכן ולשהות מעבר לזמן השהייה שאושר לכם. אם תקופת שהיית היתר שלכם היא עד חצי שנה, אתם מסתכנים בכך שלא תקבלו ויזת תייר בפעם הבאה שבה תרצו לבקר בארצות הברית וגם משך השהייה שלכם בפעם הבאה עלול להיות קצר יותר.
אם תקופת שהיית היתר שלכם היא בין חצי שנה לשנה, לא תוכלו לקבל כל סוג של ויזה לארצות הברית למשך שלוש שנים.
אם שהיית היתר שלכם בארצות הברית תהיה מעל לשנה, לא תוכלו להיכנס לארצות הברית במשך עשר שנים.

 

קשור לנושא

מהו תוקף ויזה לארצות הברית?

הארכת ויזה לארה”ב

אין תגובות - להיות הראשון

כתיבת תגובה