מתכננים טיול בארצות הברית? נוסעים לבקר קרובים-רחוקים? הודיעו לכם על נסיעת עסקים קרובה? עליכם להצטייד בויזה. ארצות הברית דורשת כי כל הנכנס בגבולותיה יחזיק בויזה מתאימה ללא יוצא מן הכלל. הגשת הבקשה לויזה תעשה בהתאם למטרת השהות במדינה – נסיעת עסקים או טיול, רילוקיישן, לימודים וכן הלאה. תהליך קבלת הויזה מתחילתו ועד סופו אורך בין מספר שבועות למספר חודשים. תחילת תהליך בקשת הויזה לארה"ב הוא במילוי טפסי הבקשה (באנגלית) וקביעת ראיון בשגרירות ארצות הברית.

סוגי ויזה לארה"ב

סוגי ויזה לארה"ב בעברית

ויזה לתיירים לאנשי עסקים

רוב הנכנסים לארה"ב (באופן חוקי) עושים זאת למספר שבועות או חודשים כאשר מטרתם היא נופש או טיול, ביקור קרובים או נסיעת עסקים. ארצות הברית מנפיקה ויזות זמניות למבקשים להיכנס למדינה למטרות אלו, סוגי הויזות הנפוצות הם B1 למטרת ביקור עסקי ו-B2 לתיירים. יש לציין כי ויזת תייר וויזת עסקים מסוגים אלו אינן מאפשרות עבודה בארצות הברית. עבור אנשי עסקים המעוניינים בויזה לצורך רילוקיישן או עבודה במסגרת אחרת בגבולות ארצות הברית יש להצטייד בויזה מתאימה.

לחצו כאן למילוי טופס בעברית

 ויזה לסטודנטים

סוג נוסף של ויזות לארצות הברית הן ויזות לצרכי לימודים אקדמיים ומקצועיים. ויזות אלו מונפקות לתקופת לימודיו של הסטודנט בלבד, לאחר סיום לימודיו עליו לעזוב את המדינה. ויזות אלו כוללות למשל: ויזה F  לצרכי לימודים אקדמיים, ויזה  M לצרכי לימודים מקצועיים, ויזה J  לסטודנטים הנשלחים מטעם מוסד לימודים מחוץ לגבולות ארה"ב (רלוונטי בעיקר לחילופי סטודנטים) ועוד. כמו ויזות עבור תיירים ואנשי עסקים, גם ויזות אלו אינן מאפשרות עבודה בגבולות ארצות הברית.

ויזות מסוג אחר

ארצות הברית מנפיקה ויזות למטרות נוספות מעבר לאלו שציינו עד כה. כך למשל, דיפלומטים זרים ונציגי ארגונים בינלאומיים מקבלים ויזות ספציפיות, אמנים יכולים לקבל ויזה המאפשרת עבודה בארה"ב על סמך כישורים יוצאי דופן, ויזות לאיחוד משפחות, ויזות לעוסקים במתן שירותי דת, ויזות לקורבנות סחר בבני אדם וסוגים נוספים. חשוב מאוד לציין כי מרבית סוגי הויזות מוגבלות בזמן ואינן מאפשרות עבודה במדינה אלא תחת התנאים הספציפיים של הויזה.

להבהרה, האתר פועל עצמאית ואינו פועל מטעם שגרירות ארה"ב.

צוות VISA★USA ויזה לארה"ב

אין תגובות - להיות הראשון

    כתיבת תגובה