אם אתם נדרשים להוציא ויזה לארה"ב דחוף מסיבה כלשהי, עומדות לרשותכם כמה אפשרויות לזירוז תהליך הבקשה להוצאת ויזה. אישור התהליך תלוי בנציגות ארה"ב הרשמית בישראל, אך גם הם מכירים בצורך המתעורר לעיתים להוצאת ויזה לארה"ב דחוף ולכן מציעים מסלולים מואצים בכמה מקרים.

 

ויזה לארה"ב דחוף

ויזה לארה"ב דחוף בעברית

 

האצת תהליכים מטעם שגרירות ארה"ב

על פי אמנת השירות של שגרירות ארה"ב בישראל, במקרים מסויימים ניתן להאיץ את תהליך הבקשה לאשרת כניסה לארה"ב בשני אפיקים – הראשון בקביעה דחופה של הראיון האישי בשגרירות, והשני באישור מהיר של המסמכים בשגרירות או בקונסוליה. השגרירות מצהירה כי תתחשב בנסיבות רפואיות או הומניטריות, בצרכי לימודים של סטודנטים או במפגשים עסקיים בעלי עניין עסקי גם עבור האמריקאים ותנסה להאיץ את תהליך הבקשה והקבלה של ויזה לארה"ב במקרים אלה.

כמו כן מציעה השגרירות מסלול פטור מראיון אישי אשר לו זכאים קטינים (בני 14 ומטה), קשישים (בני 80 ומעלה), בעלי ויזה קודמת העומדים בשורת תנאים וכן בעלי דרכונים ממדינות מסוימות שעבורן לא נדרשת ויזת כניסה לארה"ב למטרות תיירות או עסקים.

 

האם קיימות דרכים נוספות?

ויזה לארה"ב דחוף זאת באמצעות חסכון זמן בעת מילוי שאלון הבקשה לויזה, שאלון שבתצורתו המקורית כולל כ-16 עמודי שאלות באנגלית. האפשרות למלא את השאלון בעברית ולא באנגלית יכולה להיות אטרקטיבית הן עבור אלו שהאנגלית אינה שגורה בפיהם או שהם מתקשים בקריאה ובכתיבה באנגלית, והן עבור אלו שזמנם קצר וצריכים להאיץ את תהליך הבקשה.

כמו כן, האפשרות לרכז את כל שלבי הבקשה באתר אחד המוביל באופן ברור וקריא את המבקש משלב לשלב, צועד איתו יד ביד ומאפשר ליצור קשר עם שאלות נוספות במקרה הצורך היא עוד דרך לחסוך בזמן ובבלבולים אפשריים לאורך הדרך.

את כל זאת ועוד מציע אתר VISA USA למשתמשיו. כך שאם אתם נדרשים להוצאת ויזה לארה"ב דחוף, כדאי לכם להיעזר בכל דרך אפשרית. נשמח לעשות זאת עבורכם. לחצו על "להגשת טפסים מיידית" ונצא לדרך בהקדם.

 

קבלת ויזה דחופה לארה"ב

הליך קבלת ויזה עשוי להיות ארוך ומורכב, ולכן חשוב להתחיל לעסוק בו כמה שיותר מוקדם, זאת על מנת לא למצוא את עצמנו במצב של דוחק. כמו כל הליך בירוקרטי, הוצאת ויזה לארה"ב עשויה להתארך בגלל מחסור במסמך אחד, או תור ארוך בשגרירות בגלל שמדובר בתקופה עמוסה. במקרים מסוימים ניתן לעבור את התהליך במסלול המהיר, אך לשם כך נדרשת התאמה לתנאים מסוימים. בכל מקרה שלא יהיה, כדאי להתחיל את תהליך הוצאת הויזה כמה שיותר מראש, אך קיימות נסיבות שלא מאפשרות זאת, לכן קבלת ויזה דחופה לארה"ב תהיה אפשרית במצבים המתוארים כאן.

קבלת ויזה לארה"ב מהר וקל יותר

קבלת ויזה לארה"ב

 

באילו מצבים ניתן לבקש התנהלות מהירה יותר?

ישנן מספר נסיבות המכובדות על ידי הנציגות של שגרירות ארה"ב, בעיקר בכל מה שקשור בנושאי חיים ומוות, מחויבויות לגורמים עסקיים או אקדמיים. בין המקרים הדורשים ויזה דחופה:

  • קבלת טיפול דחוף שזמין רק בחו"ל – יש לספק את המסמכים המאשרים את פעילותה של פרוצדורה רפואית דחופה.
  • נסיבות משפחתיות דחופות – קרוב משפחה במצב אנוש בחו"ל.
  • ויזה לצורך רילוקיישן דחוף – יש צורך לספק הסבר: מדוע ההחלטה התקבלה רק ברגע האחרון.
  • ויזת סטודנט – במקרים מסוימים האישור על הקבלה ללימודים מתקבל ברגע האחרון ולכן צריך לקבל את הויזה תוך זמן קצר ביותר.
  • ויזה עם דרכון אירופאי או ליתר דיוק פטור מויזה לארצות הברית ניתן למי שעומד בתנאים של Visa Waiver Program, למידע נוסף – ויזה לארה"ב לבעלי דרכון אירופאי

 

כיצד נעשה קבלת ויזה דחופה לארה"ב

השלבים הראשוניים של קבלת הויזה הדחופה זהים למסלול הרגיל – יש למלא את טופס DS160 הרגיל, ולציין את הנסיבות המיוחדות בסעיפים המתאימים. ויש לשלם את האגרה באופן מידי. לאחר שכל זאת בוצע, יש לקבוע את התאריך לריאיון, ולאחר מכן לבקש להקדים אותו בחלק המתאים במערכת הממוחשבת של השגרירות האמריקאית. אם נמצאתם מתאימים, תקבלו זימון למייל שציינתם. כמו כן, ניתן לפנות במייל ולשלוח מסמכים נוספים שישכנעו להקדים את הריאיון. לשגרירות יש גם מספר טלפון שבאמצעותו ניתן להגיש את הבקשה להקדמת הריאיון.

 

מה חשוב לעשות בעת קבלת ויזה במסלול זה?

בין אם אתם מבקשים ויזה בפעם הראשונה, או הארכת ויזה לארה"ב – הטופס הוא החלק החשוב ביותר בתהליך, לכן יש להקפיד למלא אותו בדיוק מרבי, למרות שמדובר ב"מגילה" של 15 עמודים. הארכת ויזה לארצות הברית זה תהליך קצת פשוט יותר, בעיקר אם יש לכם ויזה תקפה ל-6 החודשים הקרובים, ניתן לבקש לבדוק את הבקשה במהירות, ולשלוח בדואר רשום את הטופס לשגרירות האמריקאית. כאשר כל התהליך נעשה בצורה תקינה, התוצאה תהיה בהתאם ותאפשר לקבל את הויזה בקלות ובמהירות.

 

צוות VISA USA ויזה לארה"ב

 

אין תגובות - להיות הראשון

    כתיבת תגובה