מתכננים טיול לארה"ב? זקוקים לויזה? לא בטוחים כמה זמן אורך התהליך? שמעתם על תמונה 'מיוחדת' שנדרשת בשגרירות ולא בטוחים למה הכוונה? לנוחותכם, ריכזנו עבורכם כמה תשובות לשאלות נפוצות אודות תהליך הוצאת ויזה לארה"ב.

 

הוצאת ויזה לארה"ב

הוצאת ויזה לארה"ב – תשובות לשאלות נפוצות

 

כמה זמן אורך תהליך הוצאת ויזה לארה"ב?

תהליך הוצאת ויזה לארה"ב יכול לקחת החל משבועיים ועד למספר שבועות ואף חודשים במקרים מורכבים. התהליך מתחלק למספר שלבים:
1.    מילוי טופס הבקשה – הטופס כולו באנגלית ובנוי מכ-16 עמודים. תוכלו כמובן להיעזר בשירות שלנו שיקל, יפשט ויזרז את התהליך.
2.    המתנה לראיון – בין שבוע למספר שבועות, תלוי במידת העומס בשגרירות ארה"ב. בעונות לחוצות ייתכן כי תאלצו להמתין עד כחודש וחצי.
3.    דרישות נוספות – במקרים מסוימים ייתכן ותידרשו להביא מסמכים נוספים ו/או להגיע לראיון נוסף. הדבר עלול לעכב את קבלת הויזה בכחודש ימים.
4.    קבלת הדרכון חזרה – במידה ובקשתכם אושרה תדעו זאת במקום ותתבקשו להשאיר את הדרכון שלכם. הדרכון יוחזר אליכם תוך 3 עד 5 ימי עסקים (בממוצע, שימו לב לעונות עמוסות) עם שליח לכתובת שציינתם בטפסי הבקשה שלכם.

לחצו כאן למילוי טופס בעברית

אני נוסע עם תינוק לביקור בארה"ב, האם גם הוא צריך ויזה?

כל אדם המבקש להיכנס בגבולות ארצות הברית חייב ויזה ללא יוצא מן הכלל כולל תינוק בן יומו. ילדים מתחת לגיל 14 לא חייבים להגיע לראיון בשגרירות אך על הוריהם עדיין להגיש בקשה נפרדת עבורם.
האם תהליך הבקשה כולל המצאת תמונה 'מיוחדת'?
כן ולא, כחלק מהטפסים שיש למלא בעת הגשת הבקשה תדרשו לספק תמונה שלכם. במידה ואין בידכם תמונה בעת מילוי הטפסים תוכלו להביא עמכם את התמונה ליום הראיון בשגרירות. הדרישות לתמונה מאוד ספציפיות ולא כל תמונה תתאים (למשל עליה להיות בדיוק בגודל 51 מ"מ על 51 מ"מ). התמונה צריכה להצטלם על רקע לבן, על האוזניים להיות גלויות. אין להצטלם עם כיסוי ראש אלא אם ממניעים דתיים.

יש לי ויזה לכל החיים שקיבלתי בעבר, האם אני צריך להגיש בקשה חדשה?

בעבר, ארה"ב נהגה להנפיק ויזות לכל החיים, כיום אין הנפקה של ויזות מסוג זה ויתרה מזאת – ויזות אלו מבוטלות. כלומר, גם אם אתם מחזיקים בויזה לכל החיים עליכם להגיש בקשה לויזה חדשה.

להבהרה, האתר פועל עצמאית ואינו פועל מטעם שגרירות ארה"ב.

צוות VISA★USA ויזה לארה"ב

אין תגובות - להיות הראשון

    כתיבת תגובה