ארצות הברית תמיד הייתה ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות. כולם רוצים לבקר שם, לטעום קצת מאבק הכוכבים שיש בה. בין אם זה טיול גדול אחרי צבא, חופשה משפחתית או הרצון לחיות שם באופן קבוע, חשוב לתכנן היטב את הדרך בה זה יתבצע. השלב הראשון הוא כמובן ויזה לארצות הברית, על שלב זה נדבר בהרחבה בכתבה.

 

טפסים להגשת ויזה לארצות הברית

טפסים להגשת ויזה לארצות הברית ובעברית

 

מילוי הטפסים והגשת הבקשה

השלב הראשוני בתהליך הוא מילוי הטפסים והגשת הבקשה לויזה באופן רשמי. הטפסים האלו נקראים DS160 וניתן להשיג אותם באתר הרשמי של שגרירות ארצות הברית.

 

הטפסים עצמם הם באנגלית לכן שימו לב שאתם ממלאים אותם בצורה הנכונה ביותר וללא שגיאות כתיב, אם יש צורך בקשו עזרה מחבר, לא תאמינו כמה לטפסים האלה יש השפעה על קבלת הויזה. אל הטפסים תצטרכו לצרף תמונת פספורט עדכנית שלכם, ודאו כי תמונת הפספורט עומדת בדרישות של שגרירות ארצות הברית. תמונה שלא תעמוד בדרישות תיפסל וכך גם הבקשה שלכם לויזה.

 

לאחר השלב הראשוני תצטרכו להוסיף לטפסים מסמכים רלוונטיים שיאפשרו לקונסול האמריקאי לבחון את הבקשה שלכם לוויזה בהתאם לסטטוס הנוכחי שלכם.

 

טרם טיסתכם לארצות הברית תצטרכו להוכיח כי אין לכם כוונה להגיע לשם למטרות הגירה או עבודה בניגוד לחוקי השגרירות האמריקאית. סוגי האישורים שניתן לצרף הם: תלושי משכורת של שלושה חודשים אחרונים, אישור לימודים אקדמאיים מהאוניברסיטה או המכללה, אישור החזקת נכסים בארץ ועוד.

 

תשלום אגרת ויזה לארה"ב

לאחר שביצעתם את כל השלבים האלו תצטרכו לשלם את האגרה להוצאת ויזה לארצות הברית באתר השגרירות ולקבוע לעצמכם ראיון. אל הראיון רצוי להגיע לפני הזמן, בשל אירועי ה- 11 בספטמבר הגבירו את הבדיקות הביטחוניות בשגרירות ארצות הברית וחל גם איסור להכניס חפצים אישיים לתוך הבניין. כל התהליכים הללו לוקחים זמן ולכן כדאי להגיע לפחות 30 דקות לפני מועד הראיון שלכם על מנת שלא תאחרו.

 

במהלך הראיון מומלץ לחייך, לומר בוקר טוב ולהקשיב היטב לשאלות המראיין. יש להמנע ככל הניתן מלתת תשובות ארוכות, יש להיצמד לאמת ולתת תשובות קצרות ופשוטות. בדיחות הדעת והתחכמות אינן במקום ועלולות לגרום להכשלה של המרואיין.

 

בסיום התהליך אם עברתם בהצלחה את הראיון תתבקשו להשאיר את הדרכון שלכם בקונסולה ותקבלו אותו בעוד מספר שבועות הישר לתיבת הדואר שלכם יחד עם אשרת הכניסה מוטבעת עליו.