רשויות ההגירה בארה"ב מנפיקות כמה סוגי ויזה לצרכי כניסה שונים למדינה. אחד מסוגי הויזה הנפוצים ביותר הוא ויזת תיירות לארצות הברית שנועדה עבור המבקשים להכנס למדינה לתקופה קצרה, לצרכי תיירות – טיול, נופש או השתתפות באירוע תרבותי או בידורי, מפגשים חברתיים עם קרובים, ידידים או בני משפחה, השתתפות בכנסים אקדמיים או טיפול רפואי כלשהו. בעלי ויזת תיירות לארצות הברית, הנקראת B1/B2, אינם רשאים לעבוד בארה"ב, ללמוד או לשמש כאופר (שמרטף במשרה מלאה). עבור ישראלים מדובר בסוג הויזה הפופולרית ביותר.

 

ויזת תיירות לארצות הברית

ויזת תיירות לארצות הברית בעברית

 

יש לציין שהזכאים לויזת תיירות לארצות הברית כן רשאים להשתמש בה לצורך ביקור עסקי קצר הכולל מפגשים עסקיים, השתתפות בוועידה, תערוכה או כנס עסקי, ביקורי לקוחות כולל התקנות או שירות לקוחות, מתן הרצאות וניהול מחקרים עליהם אינם מקבלים תשלום בארה"ב.

מה נדרש לצורך קבלת ויזת תיירות לארצות הברית?

המבקש לקבל ויזת תיירות לארצות הברית נדרש להצהיר על מטרת נסיעתו ולהוכיח שמדובר בביקור קצר שאינו למטרת הגירה או הישארות במדינה. תהליך קבלת הויזה מתחיל במדינת המוצא של המבקש שבה הוא מגיש בקשה לקבלת ויזת תיירות לארצות הברית באמצעות מילוי שאלון אינטרנטי באנגלית, לאחר מכן הוא נדרש לשלם אגרת בקשת ויזה ולקבוע ראיון אישי בשגרירות ארה"ב במדינה. במידה והראיון עבר בהצלחה מוחתם דרכון המבקש באישור הויזה. עם זאת, יש לציין שהויזה מאפשרת הגעה לארה"ב עד לעמדת נציגות רשות ההגירה האמריקאית בנמל התעופה. ההחלטה הסופית לגבי הכניסה לארה"ב נמצאת בסמכותו של פקיד ההגירה במקום והוא זה שמאשר את הכניסה למדינה בזמן אמת.

כדי להוכיח שאין בדעתו של מבקש הויזה להגר לארה"ב הוא נדרש להוכיח שמרכז חייו ופעילותו נמצאים במדינת המוצא: שהוא מועסק במדינה, לומד בה או מנהל בה קשרים משפחתיים. במידה ומדובר בנסיעה לצורך טיפול רפואי יש להציג פרטים מקיפים לגבי סוג הטיפול הנדרש ואישורים לטיפול הן מהמרכז המטפל במדינת המקור והן ממרכז הטיפול המיועד בארה"ב. עבור נסיעה של חוקרים, מדענים או טכנאים ייתכן ויהיה צורך בפירוט נוסף הכולל את תחום העיסוק, הוכחת מקורות המימון של המבקר לטובת הביקור, מכתבים מנותני החסות במדינת המקור או היעד ועוד.

בין אם מדובר בנסיעה למטרות בילוי, הדרכה או עסקים, תהליך הגשת בקשה לקבלת ויזת תיירות לארצות הברית יכולה להיות קלה ופשוטה יותר בעזרת השירות של חברת Visa Usa. לחצו על "להגשת טפסים מיידית" ותיווכחו בעצמכם.

להבהרה, האתר פועל עצמאית ואינו פועל מטעם שגרירות ארה"ב

אין תגובות - להיות הראשון

    כתיבת תגובה