קבלת ויזה לארה"ב מותנית בהשלמה של כמה שלבים אשר בסופם מוטבעת בדרכון המבקש אשרת כניסה לארה"ב לתקופה מוגבלת, לרוב של עשר שנים. על פי השגרירות אין מדובר באישור סופי לכניסה לארצות הברית – את האישור הזה מעניק רק פקיד המכס בכניסה למדינה. עם זאת, המיון לקבלת ויזה לארצות הברית מתחיל משלב מילוי טופס הבקשה המורכב מכ-16 עמודי שאלות באנגלית, ומסתיים בשלב הראיון האישי המתבצע בשגרירות ארצות הברית בישראל.

 

קבלת ויזה לארה"ב

קבלת ויזה לארה"ב בעברית

 

אפשר למלא את הטפסים לבד?

כמובן. התהליך כולו הוא תהליך שיכול להתבצע באופן עצמאי ובאמצעים ביתיים. דרך המחשב הביתי ניתן למלא את הטפסים, לסרוק את התמונות העדכניות ולהעלות אותן לאתר, לשלם את דמי הבקשה ואף לקבוע תור לריאיון. התהליך אינו מסובך, אך הוא מורכב וכמעט כל שלב בו נעשה באתר אחר ובאופן שעלול לבלבל מעט את מי שאינו מיומן וכן את מי שאינו שולט באנגלית, בעיקר בשלב מילוי השאלון. לאנשים רבים השאלון קשה וארוך (גם לאנשים ששולטים באנגלית). יש לטופס חוקיות מסוימת והוא ארוך וגובה זמן רב. נציגויות ארה"ב בתל אביב ובירושלים מאפשרות לשלוח אליהן שאלות באופן מקוון או באמצעות מענה טלפוני, אך מדובר בעוד שלב שעלול לסרבל את התהליך.

אז איך אפשר להקל על התהליך?

הקלה על תהליך קבלת ויזה לארה"ב היא בדיוק המטרה שלשמה הוקם אתר VISA USA. מדובר בשירות ידידותי למשתמש המרכז באתר אחד את כל שלבי הבקשה, כולל הסברים ברורים בעברית, וכן מציע תרגום של השאלון האמריקאי לעברית. באופן כזה יכולים גם מי שאינם שולטים באנגלית למלא את השאלון בעצמם. כל שנדרש הוא להצטייד בדרכון בתוקף, בפרטי הנסיעה המתוכננת לארה"ב ובפרטים אישיים כולל מידע על יציאות קודמות אל מחוץ לארץ ועל מקומות עבודה ולימודים בעבר. האתר ידריך אתכם לגבי שלבי מילוי השאלון ולגבי שאר הפעולות הנדרשות להשלמת הבקשה לויזה..
כאמור, קבלת ויזה לארצות הברית מותנית באישור סופי של השגרירות או הקונסוליה האמריקאית, אבל השלמה מוצלחת של כל שלבי הבקשה והגעה לראיון האישי מוכנים, עם כל המסמכים הדרושים, מאפשרת לראיון להתבצע באופן חלק וגם למרואיין להגיע לשלב הראיון רגוע יותר, בידיעה שלא החמיץ שום סעיף בדרך.

להבהרה, האתר פועל עצמאית ואינו פועל מטעם שגרירות ארה"ב
צוות VISA USA ויזה לארה"ב

אין תגובות - להיות הראשון

    כתיבת תגובה