ברוב המקרים הסטנדרטיים אין צורך בסיוע עורך דין להוצאת ויזה לארצות הברית, אך לעיתים הסתייעות בעו”ד המתמחה בתחום יכולה לשפר משמעותית את הסיכויים לקבלת הויזה בעיקר כאשר מדובר על מקרים ספציפיים כגון: חותמת שחורה בדרכון, הגירה, עבר פלילי ולעיתים גם במקרים לא סטנדרטיים אחרים. כל הפרטים לפניכם בכתבה הבאה:

 

מדוע צריך אישור כדי להיכנס לארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות?

ארצות הברית היא המדינה המשפיעה ביותר על העולם היום. ההשפעה של ארצות הברית מקיפה את כלל תחומי החיים, וכוללת עוצמה צבאית חסרת תקדים, הובלה בתחומי המחקר והפיתוח, השפעה על טרנדים ואופנות ועוד. הליברליות הכלכלית בארצות הברית והשגשוג הכלכלי ממנו היא נהנית, מושכים אנשים מכל העולם אשר מעוניינים להשתקע בה. כדי לשלוט על כמות המהגרים לבחור רק את הגורמים הנחוצים לכלכלתה, מפעילה ארצות הברית מערך שלם של אישורי ויזות עבודה או גרין קארד. בנוסף, גם אם תהיו מעוניינים להגיע לארצות הברית לחופשה או ללימודים תצטרכו להוציא ויזה רלוונטית, זאת משתי סיבות עיקריות:

 • מניעת טרור: ביטחון הגבולות בארצות הברית נועד ראשית למנוע חדירה של גורמים עוינים לתחומי המדינה. ההגבלות והפיקוח על המבקרים התהדקו בשנים שלאחר 11 בספטמבר, והם משתנים על פי מדינת המוצא של המבקש.
 • עבודה לא חוקית: ישראלים רבים, בעיקר צעירים, נוטים לנסות לנצל את ויזת התייר שהוענקו להם על מנת לעבוד בארצות הברית. עבודה זאת עשויה להביא לרווחים בטווח הקצר, אך בטווח הארוך עשויה בהחלט להוביל לגירוש מתחומי המדינה, לעיתים קרובות לצמיתות.

 

עורך דין להוצאת ויזה לארה"ב

 

מה כוללת הפרוצדורה להוצאת ויזה לארצות הברית

הפרוצדורה הדרושה להוצאת ויזה לארצות הברית משתנה על פי סוג הויזה המבוקשת. הממשל האמריקאי מנפיק עשרות סוגי וויזות המשתנים על פי מטרת הביקור המוצהרת, הזיקה של המבקש אל ארצות הברית ועוד. הפרוצדורה הבסיסית להוצאת ויזת תייר לארצות הברית כוללת את השלבים הבאים:

 • מילוי טופס בקשה אינטרנטי: באתר השגרירות האמריקאית בישראל, תצטרכו למלא שלל טפסים והצהרות. בנוסף, תצטרכו לשלם אגרת טיפול רלוונטית.
 • קביעת תור: לאחר מילוי טופס הבקשה, תצטרכו לקבוע תור לקונסוליה האמריקאית בתל אביב או לשגרירות בירושלים.
 • ראיון: שלב הראיון הוא החותמת הסופית על אישור הבקשה שלכם. לפני הראיון תגיעו לשגרירות, ותצטרכו להפקיד מסמכים רלוונטיים. חשוב להגיע לראיון בצורה מכובדת ומאורגנת.

 

מהן הסיבות הנפוצות לעיכוב בקבלת הויזה

פעמים רבות, כדאי ומומלץ לשקול להיעזר בעורך דין לקבלת הויזה שלכם. לרוב, עורך דין עם ותק וניסיון בתחום יידע לסייע לכם להימנע מטעויות נפוצות אשר עשויות לגרום לעיכוב בקבלת הויזה. הסיבות הנפוצות לעיכוב בקבלת הויזה כוללות בין השאר:

 • זמן השהייה: כאשר אתם מגישים את המסמכים לקבלת ויזה, עליכם להגיש בקשה לזמן השהייה הדרוש לכם. במידה ואתם רוצים להוציא ויזת תייר, ייתכן בהחלט שתקבלו סירוב אם תבקשו אישור מעל חודש. הסיבה לכך היא שהייה של מעל חודש תגרום לפקידים בקונסוליה לפקפק בקשר שלכם אל מדינת המוצא ומקום העבודה או הלימודים.
 • הוכחת קשר למדינת המוצא: חשוב מאוד להדגיש בפני המערך הפקידותי האמריקאי את הקשר שלכם אל מקום העבודה או הלימודים. חשוב להדגיש נכסים וכסף אינם נחשבים כקשר למדינת המוצא, ולכן תצהירים על נדל”ן אשר נמצא ברשותכם לרוב אינם רלוונטיים לאישור הבקשה. פעמים רבות הסירוב לבקשה נובע מכך שהמבקש אינו מועסק בזמן הגשת הבקשה.
 • רושם ראשוני: מדובר במקרים נדירים יחסית, אבל חשוב לשים לב לרושם הראשוני שאתם משאירים בזמן הראיון בקונסוליה. יש להגיע לראיון בלבוש מכובד, לדאוג שלפקיד לא תהיה סיבה לחשוד בטוהר הכוונות שלכם במהלך הביקור בארצות הברית.
 • מילוי מסמכים: מדובר בסיבה הנפוצה ביותר לסירוב הבקשה. חשוב להבין שהפקידים האמריקאים בוחנים את הבקשות באופן מכני, ועליהם להתמודד עם מאות בקשות ביום. מילוי לא מלא של אחד מהמסכים הרלוונטיים יגרום כמעט באופן ודאי לסירוב מוחלט לבקשה שלכם.

 

מדוע כדאי לשקול להיעזר בעורך דין

חשוב להבין שעורך דין לצורך הוצאת ויזה הוא אמנם לא חובה, אך הוא יכול לסייע באופן משמעותי ולשפר את סיכויי אישור הבקשה שלכם. כדאי לשקול להיעזר בעורך דין מאחר והוא יכול לצמצם את הזמן שתאלצו לחכות עד אישור הבקשה, על ידי כך שיבטיח שתגיעו עם כל המסמכים הרלוונטיים, תגיעו מוכנים לראיון, ותמלאו את הניירת באופן מלא ושלם. בנוסף, עורך דין יכול לסייע לכם גם תכנון זמנים נכון יותר אשר יחסוך לכם זמן. חשוב לזכור שלמרות העלות של העברת הטיפול לעורך דין, ייתכן מאוד שהשירותים שלו יתבררו שמשתלמים כלכלית עקב חיסכון ניכר בזמן ומאמץ. כמובן, מעבר סיוע בעניינים בירוקרטיים של ויזה רגילה, עורך דין יכול בהחלט לסייע גם במקרים סבוכים יותר.

 

מהם המקרים בהם עורך דין יכול לסייע

עורך דין יכול לסייע בהוצאת ויזה במקרים מורכבים יותר, כמו גם בעיקובים קלים הדורשים רק טיפה התאמות ושינויים. המקרים בהם כדאי מאוד לפנות לעורך דין לצורך סיוע כוללים בין השאר:

 • הגירה לארה”ב: במידה ואתם רוצים להגר לארצות הברית כמעט תמיד תרצו שעורך דין ילווה אתכם ויגיש את בקשתכם בצורה הטובה ביותר עם כל המסמכים הנדרשים מאורגנים וחתומים כראוי.
 • גרין קארד: הוצאת גרין קארד לארצות הברית היא תהליך ארוך ומייגע, אשר כמעט בלתי אפשרי לעשותו באופן עצמאי. העיסוק בנושא עשוי בהחלט להימשך חודשים ארוכים ולעיתים אף שנים, ואדם מן השורה אשר צריך להמשיך לעבוד ולנהל חיים פרטיים יתקשה מאוד להשלים את התהליך בכוחות עצמו. אפילו הוצאת גרין קארד עבור בן או בת זוג של אדם עם אזרחות אמריקאית עשוי להיות תהליך בלתי אפשרי ללא תמיכה מבחוץ. עורך הדין יידע להתמודד עם הררי הניירת הדרושים, להכין אתכם לכל שלב בתהליך, ולוודא שעד כמה שזה תלוי בכם, המסע דרך סבך הבירוקרטיה האמריקאית יהיה חלק ככל האפשר.
 • ויזה לבעלי עבר פלילי: עבר פלילי בארץ המוצא הוא פעמים רבות חסר מוחלט לכניסה לארצות הברית. הסיבה לכך היא אי רצון של הממשל האמריקאי בכניסת גורמים עברייניים אשר עשויים לייצר הפרות סדר. עם זאת, חשוב מאוד להבין שגם בתוך האיסור הנ”ל, קיימים לעיתים דרכים לשנות את גזרת הגורל ולהצליח להשיג את האישור המיוחל. עם זאת, חשוב להבין שעל מנת להצליח בכך, אתם צריכים אדם שילחם בשבילכם. מערך הפקידות האמריקאי איננו בעל אינטרס לסייע לכם, ועליכם להכיר היטב את כללי המשחק על מנת להשיג את הויזה הנחשקת.
 • ויזה לבעלי חותמת שחורה: במקרים של עבירות על חוקי ארצות הברית או גירוש מתחומי המדינה, אתם עשויים לקבל חותמת שחורה בדרכון ואיסור כניסה לצמיתות. מדובר במצב סבוך ומורכב לפתרון, הסיכויים להצליח להוציא ויזה במקרה זה הם נמוכים ביותר. עם זאת, על ידי ייצוג משפטי רלוונטי מנוסה ונחוש, תוכלו לעיתים לערער לרשויות החוק, לבטל את איסור הכניסה.
 • ויזה ללימודים: לימודים גבוהים בארצות הברית יפתחו עבורכם פתח לכמה מהמוסדות האקדמיים המפורסמים והאיכותיים ביותר בכל העולם. עבור מועמדים נחשקים כמו מצטייני אוניברסיטאות למיניהן, מדובר בהליך פשוט באופן יחסי. עם זאת, עבור רוב הקהל, השגת ויזת לימודים עשויה להיות קשה, ולכן כדאי מאוד לשקול להיעזר בשירותי עורך דין. נוסף על כך, ניהול נכון יכול להעניק לכם אישור עבודה מצומצם, כחלק מהלימודים שלכם.

 

איך לבחור עורך דין לויזה לארה”ב

למרות שלכאורה כל הנושא מתנהל בצורה שקופה על פי חוקים כתובים וידועים, עדיין יש מרחב גדול לתמרון. בחירת עורך הדין המושלם עשויה להיות ההבדל בין הגשת ויזה מוצלחת לדחייה על הסף. חשוב לדעת כיצד לבחור את עורך הדין המתאים לכם ביותר, ויש לעשות זאת על פי מספר דגשים עיקריים:

 • ניסיון: ניסיון בתחום המשפטי איננו מספיק. גם עורכי דין מצטיינים אשר עבדו במשרדים הנחשקים ביותר יהיו לא יעילים בעליל אם אין להם ניסיון רלוונטי. רק עורך דין בעל ידע בנוגע לחקיקה האמריקאית בנושא, למנטליות ולאופן הלוגיסטי בו מתנהל תהליך מיון הבקשות יוכל להעניק לכם את הסיוע הנדרש.
 • שורה של לקוחות מרוצים: חפשו עורך דין אשר ניהל בהצלחה תיקים עבור אחרים. תוכלו לעשות זאת על ידי חיפוש אינטרנטי פשוט שיראה לכם במהירות תיקים קודמים וסיפורי הצלחה או כישלון של עורך הדין.
 • ביטחון: בחרו בעורך דין שתוכלו לבטוח בו. זכרו תמיד של עורך הדין המנהל עבורכם את המאבק לקבלת הויזה תהיה גישה כמעט חופשית למידע אינטימי עליכם ועל בני המשפחה שלכם.

 

האם כדאי לנסות שנית

לעיתים קרובות אנשים אשר בקשת הוויזה שלהם סורבה מתייחסים לכך גזירה משמיים ונמנעים מלנסות לעבור שנית את התהליך. הסיבות לכך מובנות, וכוללות את ההשקעה העצומה של זמן ומאמץ שלכאורה ירדה לטמיון. היעזרות בשירותי עורך דין יכולה בהחלט להפוך את הגלגל. ניסיון שני לקבלת ויזה הפעם בצירוף סיוע של עורך דין מנוסה, יכול להגדיל את סיכויי הקבלה שלכם פי כמה וכמה. החשש מבזבוז זמן גם הוא יהיה פחות רלוונטי מאחר וחלק ניכר מהעבודה והבירורים כבר נעשו על ידכם בסבב הקודם, וכעת נשאר רק לתקן ולשפר.

אין תגובות - להיות הראשון

כתיבת תגובה