אם אתם מתכננים טיול משפחתי לארצות הברית, אתם בטח כבר מודעים לכך שיש להוציא ויזה לארה"ב עבור כל חבר במשפחה. אך אחד הדברים הפשוטים הוא שכל האנשים המבוגרים (החל מגיל 14 בליווי הורה עד גיל 18 ואז עד גיל 80) יכולים להוציא ויזה בדיוק באותה הדרך. מדובר בהליך שגובש על ידי שגרירות ארצות הברית ומאפשר לכולם סיכוי שווה לקבל אשרת כניסה לארה"ב, החל מהפשוטה ביותר (ויזת תייר) ועד לויזה המורכבת ביותר הכוללת ביצוע עסקים במדינה וכו'.

הוצאת ויזה לארה"ב למבוגר

הוצאת ויזה לארה"ב למבוגר

הליך הוצאת ויזה לארה"ב

על מנת לקבלת ויזה לארצות הברית, יש לעבור שלושה שלבים עיקריים:

  1. מילוי טופס DS160 שמאפשר לשגרירות לקבל את כל המידע הרלוונטי עליכם
  2. תשלום האגרה לקבלת הויזה (הסכום משתנה בהתאם לסוג הויזה, כאשר ויזת תייר עולה בסביבות 180 דולר).
  3. ריאיון בשגרירות על מנת להוכיח את המהימנות שלכם (יש להגיע עם אישור תשלום האגרה)

לכל אחד מהשלבים יש את הקשיים הייחודיים לו, אך אחד מהדברים המפחידים ביותר זה ללא ספק מילוי הטופס, משום שהוא ארוך, דורש ידע בשפה האנגלית וכולל שאלות קצת פולשניות. אך מדובר בפרט חובה על מנת להוכיח לנציגים הרשמיים של השגרירות שאתם לא עומדים להפוך למסתננים ו לגרום לבעיות כלשהי על אדמתם. לאחר מילוי הטופס ותשלום האגרה, יש  להגיע לריאיון קצר בשגרירות שניתן לעבור בקלות יחסית עם הכנה ממוקדת.

כיצד עושים הארכת ויזה לארה"ב?

הארכת ויזה לארצות הברית זהו הליך הרבה יותר פשוט ונגיש מאשר הוצאת הויזה הראשונית. מדובר בחידוש על בסיס אותו מידע שמסרתם בפעם הראשונה, ואפשר לעשות זאת אפילו מבלי להגיע לשגרירות, אלא באמצעות שליחת מכתב בקשה רשמי בדואר רשום. ההליך הקליל יחסית מתאפשר בזכות התיקון לחוק שהתקבל ב-2015 על ידי שגרירות ארה"ב והקל באופן משמעותי על עומס העבודה בשגרירות ועל זמני ההמתנה הארוכים.

טיפים שיעזרו לכם לקבל את הויזה בוודאות

על מנת לעשות הוצאת ויזה לארה"ב בוודאות ובקלות, ניתן לפנות לחברות המתמחות בתחום זה שיעניקו לכם את ההדרכה הדרושה ואת ההדרכה הדרושה על מנת לעבור את הריאיון בקלות וללא כל דאגה. כמו כן, חשוב מאוד לדעת כיצד להתארגן כאשר אתם מגיעים לריאיון בשגרירות עצמה. חשוב מאוד לבוא ללא חפצים מיותר. והכי טוב – רק עם המסמכים הדרושים בשקית שקופה. כך תעברו את המבדק הכי מהר. כמו כן, חשוב להקדים לפחות כחצי שעה לפני הזמן שנקבע לכם.