אתם מתכננים טיול לארצות הברית, רוצים אולי לבקר מכר או משפחה או שיתכן ויש כנס שחשוב לכם להיות בו. כל הסיבות מובילות לכך שעליכם להוציא ויזת שהיה לארצות הברית. לא ניתן להיכנס לארה"ב ללא ויזה בתוקף. לרוב ויזה ניתנת ל-10 שנים למעט מקרים חריגים ופרק זמן זה ניתן להשתמש בה ללא הגבלה. באופן כללי חשוב שתדעו שלא מומלץ לרכוש כרטיסי טיסה עד שנושא הויזה לא מוסדר. למען הסדר הטוב קודם מוציאים ויזה ואחר כך עורכים את ההכנות לנסיעה. אז איך מתחילים?

איך מתחילים הליך להוצאת ויזה לארה"ב?

תהליך הוצאת ויזה לארה"ב

ראשית, וודאו כי הדרכון שלכם בתוקף לפרק זמן ארוך. אם התוקף של הדרכון עומד להסתיים בקרוב אולי תשקלו להוציא חדש. אם הדרכון עוד תקף לפרק זמן יחסית ארוך, ניתן יהיה להגיש בקשה לויזה לארה"ב אך כשתוקף הדרכון יסתיים ותוציאו חדש תיסעו לארה"ב עם 2 דרכונים. שנית, עליכם להצטלם. זוהי לא תמונת פספורט שגרתית אלא תמונה בגודל 5*5 על רקע לבן. על האוזניים להיות גלויות ואין לחבוש כיסוי ראש או להרכיב משקפיים. כן, אפילו לא משקפי קריאה.

ועכשיו למילוי הטפסים, יש למלא את טופס ה- DS—160 באנגלית באתר המקוון של השגרירות. זהו טופס בעל 16 עמודים בו עליכם למסור את הפרטים האישיים שלכם כגון מקום מגורים, פרטי העסקה, שירות צבאי וכדומה. לאחר מכן יש להשלים את הבקשה, לשלם אגרה ולתאם מועד לראיון בשגרירות. לפני מועד הראיון יש להצטייד במסמכים שהכנתם ולצרף מסמכים נוספים בכדי להפגין ולהדגיש את הקשר שלכם למולדת. מומלץ לעשות רשימה מסודרת ולוודא לפחות יום לפני שהכל מצוי ברשותכם. יהיה זה מאד לא נעים לעמוד בתור של השגרירות ואחר כך לגלות שאתם לא מוכנים כהלכה. אי הבאת כל המסמכים יוציא אתכם מהתור ולא תוכלו לגשת ביום בקבעתם.

לידיעה, ניתן להגיש בקשה לויזה באופן עצמאי מול אתר השגרירות ולהתמודד עם כל הבירוקטיה לבד. אבל יש אפשרות נוספת.

חברת VISA-USA מסייעת ללקוחותיה בהוצאת ויזה לארה"ב באופן קצר ובעברית. חוסכים את הכל הבירוקרטיה וכל המשתמע מכך.

לפרטים נוספים- 0558891032