כניסה אל ארצות הברית למחזיקי דרכון הולנדי קלה יותר

אנשים רבים בישראל כיום מוציאים דרכון אירופאי אשר מקנה זכויות רבות ברחבי אירופה ומקל על הליכים ביורוקרטיים רבים ביבשת הזו. מלבד היתרונות שדרכון אירופאי מקנה במדינות אירופה, הוא מעניק לאלו שמחזיקים בו לא מעט יתרונות גם במסעות לארצות הברית. אם יש לכם דרכון אירופאי, לרבות דרכון הולנדי, אתם יכולים להוציא אשרת שהייה לארצות הברית בקלות ובמקרים מסוימים גם לטוס או לשוט לארצות הברית בלי ויזה כלל.

כניסה לארה"ב עם דרכון הולנדי

 

אילו זכויות מעניק דרכון הולנדי?

אם אתם מעוניינים לשהות בארצות הברית לתקופה ממושכת, אתם זקוקים לאשרת שהייה המוענקת על ידי השגרירות האמריקאית. כל מי שניסה להוציא אשרת שהייה מהסוג הזה (ויזה) יודע שמדובר בתהליך לא פשוט, אך עם דרכון הולנדי, תוכלו להקל על הוצאת ויזה במידה ניכרת.

באמצעות דרכון אירופאי מהסוג הזה ניתן לקצר תהליכים רבים בדרך לקבלת ויזה ולקבל אשרת שהייה בארצות רבות לאחר בחינה קצרה יותר של הבקשה שלכם.

 

אילו זכויות נוספות מעניק דרכון הולנדי?

אנשים המחזיקים בדרכון הולנדי יכולים לא רק להשיג ויזה לארצות הברית ביתר קלות, אלא גם לקבל אישור לשהייה קצרה עד 90 ימים כמעט בלי בעיה. אישורים מהסוג הזה נקראים אישורים אלקטרוניים, או ESTA, וניתן להנפיק אותם בקלות באתר של משרד ההגירה האמריקאי. לאחר מילוי טופס בקשה לקבלת ESTA ותשלום אגרה בסך 14$, הבקשה שלכם תיבחן ואתם תקבלו תשובה תוך 72 שעות.

אישור ESTA הוא אישור המקנה זכות כניסה לארצות הברית בלי צורך באשרת שהייה ובלי לעבור תהליכים ביורוקרטיים ארוכים, כמו ראיונות בשגרירות ותשלום של אגרות יקרות. האישור הייחודי הזה הוא אישור מקוון שניתן לקבל בקלות בנוחות של ביתכם, כך שאם יש לכם דרכון אירופאי, מומלץ לשקול הוצאת ESTA.

 

אילו זכויות מעניק אישור ESTA?

אם יש לכם דרכון הולנדי או דרכון מאחת מ-36 המדינות שחתמו על הסכםVisa Waiver  Program VWP, תוכלו לקבל אישור כניסה מקוון אשר תוכלו להשתמש בו באופן הבא:

  1. שהייה בארצות הברית למשך תקופה של 90 ימים או פחות
  2. נסיעות לארצות הברית ללא צורך בהוצאת אישור נוסף (למשך תקופה של שנתיים)
  3. נסיעות לארצות הברית לצורכי עסקים/פנאי (לא ניתן להשתמש ב-ESTA למטרות שונות מאלו)

 

קבלת אישור מקוון לכניסה לארצות הברית באמצעות דרכון הולנדי מקנה זכויות מסוימות, אך יש לה מספר מגבלות: בעלי עבר פלילי, מסורבי ויזה, ואנשים המתכננים לעבוד בארצות הברית אינם יכולים לקבל אישור מהסוג הזה. אם אתם רוצים לשהות בארצות הברית לתקופה ארוכה יותר משלושה חודשים או אם אתם מעוניינים לעבוד באחת המדינות באמריקה, תצטרכו להוציא אשרת שהייה ולא אישור ESTA.

כניסה לארצות הברית עם דרכון הולנדי היא פשוטה כיום, בין שאתם רוצים לשהות במדינה לתקופה קצרה או ארוכה. באמצעות מילוי של טופס מקוון, תוכלו לקבל אישורי נסיעה ושהייה לארצות הברית בקלות ולטוס למדינה בלי לעבור תהליכים מורכבים.