כניסה לארה"ב עם דרכון איטלקי

ארצות הברית היא אחד היעדים הפופולריים ביותר לנסיעות טיולים ועבודה בקרב ישראלים, אך התהליך המסורתי של קבלת אשרת שהייה במדינה הוא ממושך, סבוך, ודורש לא מעט כסף. על מנת להקל על התהליכים הללו, ישראלים רבים משתמשים בדרכון האירופאי שלהם המקנה להם לא מעט זכויות בארצות הברית ולא רק במדינות אירופה. אם יש לכם דרכון אירופאי, לרבות דרכון איטלקי, אתם יכולים ליהנות מפטור מוויזה ואפילו לטוס לאמריקה בלי לצאת מהבית כדי לקבל את האישורים הנדרשים.

כניסה לארה"ב עם דרכון איטלקי

 

פטור מויזה לארה"ב לבעלי דרכון איטלקי

ארצות הברית פתחה את דלתותיה בפני תיירים ואנשי עסקים בעלי אזרחות אירופאית אשר מחזיקים דרכון באחת מ-36 מדינות אירופאיות שנכנסו איתה להסכם Visa Waiver Program (VWP). במסגרת ההסכם הזה, בעלי דרכון אירופאי יכולים להוציא אשרת שהייה (ויזה) לארצות הברית בהליך מקוצר ופשוט יותר לעומת ההליך המסורתי.

אישור מהסוג הזה ניתן לתקופה של 2 שנים או עד פקיעת תוקף הדרכון – הקצר מבינהם, אך מלבדו יש אישור ייחודי נוסף שניתן לקבל באופן מקוון ובלי לעבור את התהליך של קבלת ויזה. האישור הייחודי הזה, הקרוי ESTA, ניתן לבעלי דרכון אירופאי, ואין צורך לצאת מהבית אל השגרירות האמריקאית כדי לקבלו אותו!

 

כיצד מקבלים אישור ESTA?

כאמור, כדי לקבל אישור ESTA צריך לא יותר מדרכון אירופאי וגישה לאינטרנט; אם יש לכם דרכון איטלקי למשל ואתם מעוניינים לטוס לארצות הברית, תוכלו להנפיק אישור כניסה מקוון באתר של משרד ההגירה האמריקאי. במהלך התהליך הזה תצטרכו לשלם אגרה של $14 לקבלת האישור וגם למלא טופס מקוון עבור אישור ESTA. לאחר שתגישו את הטופס באתר של משרד ההגירה, המערכת האוטומטית שפיתחה ארה"ב תבחן את הטופס ובמידת הצורך גם נציג אנושי ייבחן את הבקשה שלכם. אם תעמדו בתנאים לקבל אישור כניסה אלקטרוני, תקבלו ESTA לאחר עד 72 שעות מרגע הגשת הטופס.

 

מהם התנאים לקבלת אישור כניסה אלקטרוני לארצות הברית?

מלבד דרכון אירופאי, אתם צריכים לעמוד בתנאים הבאים כדי שיוענק לכם אישור ESTA שיאפשר לכם להיכנס לארצות הברית:

  1. אתם לא תשהו במדינה למעלה משלושה חודשים – אישור ESTA ניתן לבעלי דרכון אירופאי שלא מתכננים לשהות בארצות הברית לתקופה ארוכה יותר מ-90 יום.
  2. אתם לא נוסעים למטרות עבודה – אישור כניסה אלקטרוני לארצות הברית לא יינתן לאנשים שמתכננים לטוס למדינה כדי לעבוד בה. ESTA ניתן רק למטרות טיול או עסקים, ואתם תצטרכו להצהיר שאלו הכוונות שלכם כאשר תמלאו את הטופס המקוון.
  3. אין לכם עבר פלילי – בעלי עבר פלילי אינם זכאיים לקבל אישור ESTA.
  4. לא היו לכם בעיות בקבלת ויזה בעבר – אם בעבר סירבו להעניק לכם ויזה, לא תוכלו להנפיק אישור ESTA.

אזרחות אירופאית מקנה זכויות רבות ברחבי אירופה, וגם בארצות הברית. אם יש לכם דרכון איטלקי ואתם מעוניינים לטוס לארצות הברית כדי לטייל בה או לעשות בה עסקים (לתקופה שלא עולה על שלושה חודשים), תוכלו להשיג בקלות אישור כניסה אלקטרוני לאמריקה בלי ימי המתנה רבים.