פטור ויזה לארה"ב לבעלי דרכון פולני

אמריקה מזכירה לפעמים סלקטור קשוח שעומד בכניסה למועדון וממיינת אנשים: אתה יכול להיכנס, אתה לא, אתם צריכים לחזור בפעם הבאה ולנסות שוב… ארצות הברית מחזיקה במדיניות ויזות קשוחה, שמטרתה למנוע מאנשים שאינם אזרחים להגיע לארצות הברית, להישאר יותר מהזמן המותר, לעבוד בה באופן בלתי חוקי ולאזרח את עצמם. לכן אם לא זכיתם להיות מברי המזל בעלי האזרחות האמריקנית, בכל פעם שרציתם לנסוע לדיסני בפלורידה, לבקר בלוס אנג'לס או בניו יורק, הייתם צריכים לעבור הליך מפרך שיכול להבהיל גם אנשים בעלי ותק של שנים בהליכים בירוקרטים: מילוי הרי ניירת, תשלום של לא פחות מ-160 דולר, ריאיון אישי בשגרירות האמריקאית והמתנה לויזה המיוחלת. גם אחרי כל התהליך, עדיין נדחות רבות מהבקשות לויזות בגלל סיבות ידועות יותר ופחות. בקיצור, לא הכי נעים.

פטור מויזה לארה"ב עם דרכון פולני

 

לאחרונה שוק הויזות קיבל ידיעה מטלטלת – ויזה לארה"ב עם דרכון פולני

הנשיא טראמפ הכריז ממש בימים האחרונים (אוקטובר 2019) בציוץ מגובה בהודעה רשמית על מימוש קבלת פולין לתוכנית הפטור מויזה.

למרות שהיה חשש שהפולנים לא יצליחו לעמוד בתנאי הסף, לפיו אחוזי הסירוב לויזה צריכים להיות נמוכים מ-3%, כנראה שהבית הלבן רואה בשוק התיירות הפולני אפיק רווחי ומשתלם במיוחד ולכן תוך שבועות בודדים ההחלטה התקבלה, ושערי "דוד סם" נפתחו בפני קרוב ל-38 מיליון אזרחים פולנים, מתוכם כ-50,000 – כמה מפתיע! אזרחים ישראליים בעלי אזרחות פולנית.

 

כן, הישראלים כמובן לא פראיירים, ובלי לבזבז את הזמן אזרחים ישראליים רבים, צאצאי יוצאי פולין, ניסו והצליחו להשיג דרכון פולני. יתרונות הדרכון הפולני כוללים גישה לאיחוד האירופי, עניין נחשק במיוחד – ולכן השגת הדרכון לא פשוטה. כיום הערך שלו עלה כפליים בזכות ההכרזה החדשה, ולכן שווה יותר מתמיד לנסות לקבל דרכון פולני.

 

כיצד לקבל דרכון פולני?

קודם כל עליכם לבדוק שיש לכם הורה או סבא / סבתא ילידי פולין, ושהמסמכים שמגבים זאת מבחינה חוקית נמצאים בידיים שלכם. לאחר מכן תצטרכו ליצור קשר עם סוכנויות או עורכי דין שמתעסקים בנושאי הגירה ואזרחויות זרות. לשמחתכם, לא חובה לדעת פולנית או אפילו לשהות במדינה כדי להיות זכאים לקבלת האזרחות. לאחר מכן תצטרכו לדאוג לכך שכל הדורות שקדמו לכם יהיו בעלי האזרחות, כלומר שאם לסבא או סבתא יש אזרחות פולנית יש צורך שאבא או אמא יוציאו דרכון לפני שאתם תוכלו להוציא אזרחות. גם אזרחים שיצאו ארצה בזמן השלטון הקומוניסטי וויתרו על האזרחות שלהם זכאים לקבל את האזרחות שהיתה להם בחזרה, מקרה רלוונטי לרבים מתושבי ישראל. אם בן המשפחה בעל האזרחות אינו בחיים יש להציג תעודת פטירה כדי להיות זכאים לאזרחות. אם קיימים עוד מסמכים שמוכיחים שהאדם התגורר בפולין – אספו אותם, ככל שיש יותר ניירת התהליך יהיה פשוט יותר.

 

בחרו מייצג שיעזור לכם בתהליך מול הרשויות הפולניות. שימו לב להיזהר ולא ליפול בפח של נוכלים רבים שינסו לסחוט מכם כסף רב במסגרת התהליך לקבלת האזרחות! השוק מלא בנוכלים שמנסים לעשות כסף קל על גב מבקשי האזרחויות. בדקו שהמייצג בעל המלצות לגיטימיות וניסיון בתחום.

 

בשלב זה, יחד עם המייצג, יתבצע בירור הזכאות שלכם לאזרחות, ולאחר האישור תתבצע חתימה על המסמכים עם נוטריון. ניתן לבצע זאת בישראל (זמן הבקשה עלול להיות ארוך מאוד) או בפולין (יקר יותר אך מהיר יותר). לאחר קבלת האישור המיוחל ומסמכי האזרחות תוכלו לגשת לשגרירות הפולנית בתל אביב ובשעה טובה להוציא את הדרכון לו חיכיתם 🙂

 

אילו יתרונות נוספים קיימים לאזרחות פולנית?

קודם כל, החל מ-2004 פולין משתייכת לאיחוד האירופאי, ולכן דרכון פולני מאפשר מעבר בין הגבולות באירופה בצורה חופשית ונותן יכולת שהייה בלתי מוגבלת באירופה. עם הדרכון ניתן לקבל הנחות וסבסודים בשכר הלימוד במדינות אירופאיות רבות, לרכוש קרקעות עם הנחה במס, לרכוש נכסי נדל"ן בלי להזדקק למשקיע אזרח המקום, להתיישב בפולין באופן קבוע ולהוות אזרחים מן המניין.

 

יש לכם אזרחות פולנית? נפלא! כעת יש לכם גם אישור ESTA (פטור מויזה לארה"ב).

 

מה צריך לעשות כדי לממש את אישור הכניסה לארצות הברית עם דרכון פולני?

  • קודם כל, שימו לב שאורך תקופת השהייה המותרת היא 90 יום.
  • מותר להשתמש באשרה לצרכי טיול או עסקים. לא תוכלו לעבוד בארצות הברית ללא אישור עבודה.
  • עליכם להחזיק בדרכון ביומטרי עם שבב אלקטרוני.
  • ספקו מידע מבוסס על מקום העבודה הנוכחי או הקודם שלכם.

אנו מזמינים אתכם להעזר בשירותי לקבלת אישור ESTA ופטור מויזה לארה"ב במסגרת התוכנית לפטור מויזה Visa Waiver Program.
היכנסו עם כל הפרטים (יש צורך לבצע את תהליך חידוש האשרה מדי שנתיים) לטופס באתר, מלאו את פרטי הבקשה, שלמו 117 ש"ח עבור השירות + אגרה של 14$ לממשלת ארה"ב ותקבלו אישור כניסה אלקטרוני = ESTA. בחלק מהמקרים בהם מגיש הבקשה סורב לויזה לארה"ב תצטרכו לגשת לשגרירות להוציא ויזה רגילה ולא תספיק הגשת הבקשה באינטרנט.

 

אז מה הסיכוי שישראל תצטרף לפולין בקרוב והמעקף ייחסך לכל תושבי מדינת ישראל? לא מזהיר.

מדוע?

קודם כל, בואו נכיר את תוכנית הפטור מויזה היוקרתית: מדינות שחברות בתוכנית (שנקראת VWP – Visa Waiver Program) מעניקות לאזרחיהן את הזכות להיכנס לארצות הברית תחת אישור שהייה חלופי לויזה, שדורש כאמור הרבה פחות זמן, מאמץ וכסף. בתוכנית חברות 38 מדינות (ופולין מצטרפת אליהן בימים אלו) בהן אוסטרליה, בריטניה, יפן, ספרד, איטליה, שוודיה, צרפת ועוד. האישור ניתן למדינות אלו מתוך הכרה באינטרס של ארצות הברית ושל המדינה לקיים ביניהן תיירות חופשית. שוק התיירות העולמי מגלגל סכומי עתק מדי שנה, ומדינות שמצליחות לקבל כמות גדולה של תיירים זוכות למקור תעסוקה ופרנסה יעיל ומשגשג למיליוני עובדים. קבלת תיירים רבים עשויה לעזור לכלכלה האמריקאית להתפתח. לשם הדוגמה, בשנת 2017 תיירים שהגיעו ממדינות עם הסכמי כניסה חופשית הכניסו לארצות הברית כ-190 מיליארד דולר. סכום נכבד לכל הדעות 😉

 

בו בזמן, ארצות הברית מנסה להימנע בכל מחיר מהגירה לא חוקית לגבולותיה: כולנו מכירים את יחסו של טראפ למהגרים ואת הפחד מקליטת כמות גדולה של אוכלוסיות חלשות שתעמוד כנטל על כתפי המדינה. בין אם יש אמת בחששות ובין אם לא, המצב בשטח הוא שארצות הברית מסרבת להסתכן ולקבל תיירים שהיא חושדת שהם עלולים להיות מהגרים בלתי חוקיים.

 

ישראל אמנם משתוקקת להיכנס לתוכנית הפטור מויזה – במשך שנים רבות מתקיימים מגעים מדיניים עם הממשל האמריקני בניסיון לפתוח את שערי אמריקה לישראלים – אך ארצות הברית טוענת שישראל לא עומדת בתנאי הסף לקבלה לתוכנית: אחוזי הבקשות הנדחות לויזה גבוהים מדי (ואף ממשיכים לגדול) עקב בעיות ביטחוניות, בעיות פליליות, וייתכן שאחת הבעיות היא גם התופעה נפוצה של העגלות: ישראלים שנוסעים לארצות הברית כדי להרוויח כסף בדוכני מכירה.

 

כידוע, האמריקאים לא רואים בעין יפה את תעשיית העגלות, שמשנוררת דולרים רבים מידי האמריקאים התמימים שנופלים בפח מערך השיווק הישראלי המיומן, ולכן הגיוני שלא מתחשק לממשל האמריקאי להכניס באופן חופשי תיירים ישראלים. (מי יודע באיזה שלב הם ישלפו מהכיס חבילת מוצרי ים המלח וילכו למכור אותם בקניונים בלי להשיג אשרת עבודה…)

 

בכל מקרה, כל עוד מדינת ישראל לא חושפת בפני ארצות הברית גישה למאגרי מידע על עבריינים, וכל עוד אחוזי הסירובים ימשיכו לגדול, כנראה שלא נקבל גישה חופשית בקרוב.

 

תתחילו לחפש את מסמכי הסבתא הפולנייה, חברים!

דברו איתנו לכל שאלה הנוגעת לפטור מויזה לארה"ב עם דרכון פולני ונשמח לסייע עם שירות מעולה בטלפון 055-889-1032