אמריקה, ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות, הייתה תמיד יעד נחשק בקרב הישראלים. בין אם אתם מתכננים טיול מחוף לחוף בארצות הברית, או דווקא חולמים ללמוד באחד ממוסדות החינוך היוקרתיים שיש לארה”ב להציע, עליכם להוציא ויזת כניסה ושהייה בארצות הברית.

ויזת כניסה ושהייה לארה"ב

נכון להיום, אזרחים ישראלים המעוניינים להיכנס לאדמת ארצות הברית, מחויבים בהוצאת ויזה (אלא אם יש להם גם אזרחות נוספת והם עומדים בקריטריונים מסוימים המאפשרים להם להוציא ESTA). חשוב לדעת שללא ויזה בתוקף, לא תוכלו להיכנס לגבולותיה של ארצות הברית.

עוד על תוקף ויזה לארצות הברית.

יחד עם זאת, קבלת הויזה לא מבטיחה שתכנסו לארצות הברית. מי שבסופו של דבר נותן את האישור הסופי לכניסתכם למדינה הם משטרת הגבולות, אנשי המכס ואנשי מחלקת ביטחון המולדת בארצות הברית. גם לאחר שתקבלו אישור כניסה, זה יהיה תחת תנאים מסוימים ולמשך שהייה מוגבל מראש. אז אם אתם רוצים להגיע לארצות הברית, לפניכם מידע על תהליך הוצאת הויזה:

 

אילו סוגים של ויזות קיימים?
ניתן לחלק את הויזה לארצות הברית לשני סוגים עיקריים: ויזת הגירה לארה”ב שמיועדת לאנשים שמעוניינים להשתקע בארצות הברית ולחיות בה, וכן ויזת מבקרים שמיועדת לאנשים שמעוניינים לבקר בארצות הברית לפרקי זמן מוגבלים ולמטרות כמו תיירות, לימודים או עסקים. במאמר זה נעסוק בויזה המיועדת למבקרים.

למידע נוסף ומקיף – ויזה לארה”ב.

 

מילוי טופס בקשה לויזה
ראשית, עליכם למלא טופס ds160. יש למלא את הטופס בנפרד עבור כל מועמד לקבלת ויזה (כך שאם למשל אתם מתכננים לטוס עם הילדים שלכם, יש למלא לכל אחד מהם טופס בנפרד).

הקפידו על מילוי נכון של הטופס, ללא שגיאות וטעויות. בטופס תדרשו לקבוע את סוג הויזה שבה אתם מעוניינים (למשל ויזת תייר), ואת המקום שבו ברצונכם שיתקיים הראיון לויזה ארה”ב  לקבלת הויזה (בשגרירות ארצות הברית בתל אביב או בירושלים).

לאחר מילוי הטופס, יש להדפיס את דף האישור של מילוי הטופס ולהביא אותו איתכם לראיון בשגרירות.

 

תשלום אגרת ויזה
כעת עליכם לשלם אגרה הכרוכה בבקשת ויזה לארצות הברית. יש להיכנס לאתר לשירותי ויזות, לעקוב אחר ההוראות, למלא את הפרטים ולשלם את האגרה באופן מקוון באמצעות כרטיס אשראי. לחלופין, ניתן לשלם את האגרה במזומן באמצעות דואר ישראל. מחיר האגרה משתנה בהתאם לסוג הויזה הנדרש. כך למשל, מחיר אגרת ויזת תייר B1/B2 הינו 160 דולר.

למידע נוסף על מחיר הויזה – ויזה לארה”ב מחיר / ויזה לארה”ב עלות.

 

קביעת מועד לראיון לקבלת ויזה
בשלב הבא עליכם לקבוע לקבוע תור בשגרירות ארה”ב הממוקמת בתל אביב או בירושלים. יש להיכנס לאתר ולקבוע את המועד לפי התורים הפנויים הקיימים. חשוב לדעת שמאז התפשטות הקורונה קשה מאוד לקבוע תור בשגרירות בשל מחסור בכוח אדם. לכן, מומלץ לנסות כל יום להיכנס לאתר ולבדוק האם התבטלו תורים מוזמנים והתפנו תורים חדשים.

למידע נוסף – הקשיים בקביעת תורים להוצאת ויזה לארה”ב בתקופה שלאחר הקורונה.

מי שמחויב בראיון אלו מועמדים בגילאי 14 עד 80. מועמדים מתחת לגיל 14 אינם נדרשים לרוב להגיע לראיון ראה – ויזה לארה”ב לילדים עד גיל 14, אלא אם הם מתכננים לטוס עם הוריהם.

מי שמעוניין בחידוש ויזה לארה”ב ללא ראיון בזמן הקורונה ובעלי פטור מויזה לארה”ב גם כן פטורים מראיון ראה תכנית פטור מויזה לארה”ב.

מועמדים לקבלת ויזה מתחת לגיל 18 מחוייבים להגיע לראיון עם ההורה שלהם או עם האפוטרופוס שלהם.

 

יום הריאיון

מסמכים נדרשים
ביום הריאיון עליכם להגיע עם אישור טופס בקשה לויזה DS 160, אישור על תשלום אגרה, אישור על קביעת מועד הריאיון, דרכון בתוקף ועם תמונת פספורט עדכנית המצולמת לפי הדרישות של רשויות ההגירה: יש להצטלם בלבוש רגיל ולא במדים, תמונה בגודל 5 ס”מ X 5 ס”מ שצולמה בחצי השנה האחרונה ומשקפת את המראה העדכני של המועמד, תמונה צבעונית עם רקע לבן, תמונה ברורה עם תאורה טובה, תמונה חזיתית המציגה את כל הפנים ואת האוזניים, אין להרכיב משקפיים בתמונה או לחבוש כובע וכיסוי ראש (אלא אם מדובר בכיסוי מסיבה דתית בתנאי שאינם מסתירים את הפנים), התמונה צריכה להיות ללא עריכה דיגיטלית, ומימדי הפנים בתמונה צריכים להיות בין 2.5 ס”מ ל – 3.5 ס”מ מהחלק העליון של הראש שלכם ועד תחתית הסנטר.

בנוסף, עליכם להגיע עם מסמכים המעידים על הזיקה שלכם לישראל, ומוכיחים שבכוונתכם לחזור לארץ לאחר הביקור בארצות הברית: תלושי שכר ממקום העבודה שלכם במידה ואתם שכירים, דוח הכנסות מהשנה האחרונה אם יש לכם עסק עצמאי, אישור על לימודים בישראל, תדפיס של העובר ושב של חשבון הבנק שלכם משלושת החודשים האחרונים, אישור על קבלת קצבאות אם ישנן כאלו ודרכונים ישנים אם יש לכם.

 

כניסה לשגרירות
מומלץ להגיע לשגרירות רבע שעה לפני מועד הריאיון כדי למנוע עיכובים. שימו לב שישנם חפצים שלא תוכלו להיכנס איתם לשגרירות כמו טלפונים סלולאריים, תיקים גדולים, מזוודות, אבקות, נוזלים, מצתים וכלי נשק. ניתן להשאיר את החפצים האלה ברכב שלכם או באחת מהחנויות לשמירת חפצים הפועלות בסמוך לשגרירות וגובות תשלום על כך. שימו לב שהשגרירות אינה לוקחת אחריות על אובדן חפצים שמופקדים באותם בתי עסק.

בעת כניסתכם לשגרירות תידרשו לעבור בידוק בטחוני על ידי המאבטח. לאחר מכן, יהיה עליכם להציג את טופס הבקשה לויזה DS 160, ואישור על זימון הריאיון. אז צוות השגירות יבחן את המסמכים שלכם, ובינתיים יהיה עליכם לתת טביעות אצבעות ולהמתין לתורכם לראיון.

 

הריאיון האישי
כאשר ממלאים טופס קביעת ראיון, ניתן לבקש להתראיין מול עובד הדובר עברית, רוסית, ערבית או אנגלית. בדרך כלל הבקשה הזאת מאושרת. הריאיון נערך מספר דקות, ובמהלכו המראיין ישאל אתכם מהי מטרת הנסיעה שלכם, כיצד בכוונתכם לממן את הנסיעה, ומהו מקור הפרנסה שלכם. שימו לב לענות באופן מדויק ואמין לשאלות. יש מקרים בהם תידרשו להביא עמכם מסמכים נוספים בטרם תאושר הבקשה שלכם לקבלת הויזה. המראיין יעדכן אתכם אילו מסמכים נדרשים והדרכון שלכם יוחזר עד שתגישו לשגרירות את המסמכים הנוספים.

טיפול בבקשה לויזה
מרבית הבקשות לקבלת ויזה לארצות הברית מאושרות, אך ישנן בקשות שמקבלות סירוב בשל מגוון סיבות: דרישה למסמכים נוספים, היעדר קשר וזיקה לישראל, הגשת מסמכים כוזבים, שהייה לא חוקית בארצות הברית, קיום הליך פלילי של המועמד המתקיים בישראל או בארצות הברית, או עבר פלילי.

אם בקשתכם להוצאת ויזה אושרה, אתם תקבלו עדכון על כך במקום. הדרכון שלכם יישאר בשגרירות עד שתונפק עבורכם הויזה. לאחר מכן, יישלח אליכם הדרכון בחזרה באמצעות דואר ישראל. בדרך כלל זמן הנפקת הדרכון נמשך בין 7 ל-14 ימי עסקים ממועד הריאיון בשגרירות. כך או כך, מומלץ שלא לרכוש כרטיס טיסה לארצות הברית לפני קבלת הויזה.

בהצלחה!

נשמע לעמוד לשירותכם וללוות אתכם בתהליך.

אלפי לקוחות כבר ממליצים עלינו.

דברו איתנו: 055-889-1032

להתחלת מילוי הטופס עצמאית >>

 

 

אין תגובות - להיות הראשון

כתיבת תגובה