נציגות ממשלת ארצות הברית בישראל כוללת את שגרירות ארה"ב הממוקמת בתל אביב, את הקונסוליה הכללית הממוקמת בירושלים ואת המחלקה הקונסולרית הממוקמת בחיפה. בכל שלוש הנציגויות ניתנים שירותים קונסולריים לתושבי ארה"ב, אך רק בתל אביב ובירושלים מספקת המחלקה לעניינים קונסולריים שירותי בקשת ויזה לארה"ב שלא למטרות הגירה. בעוד הקונסוליה האמריקאית הכללית בירושלים משרתת את תושבי ירושלים, הגדה המערבית ועזה, מספקת השגרירות בתל אביב שירותי קונסוליה ארה"ב לכלל תושבי הארץ במסגרת פעילות מחלקת היחידה לויזת מבקרים.

 

קונסוליה ארה"ב

קונסוליה ארה"ב להוצאת ויזה

המחלקה הקונסולרית לשירותי ויזה לארה"ב

שגרירות ארה"ב, הממוקמת ברחוב הירקון 71 בתל אביב, פתוחה בימים ב' עד ו' בין השעות 7:00 ל-16:30. השגרירות מקבלת לראיונות אישיים עד השעה 14:00 והחל מהשעה 07:00. ניתן לפנות לשגרירות בשאלות בנושאי ויזות שאינן להגירה דרך המייל בכתובת nivtelaviv@state.gov. הקונסוליה הכללית בירושלים ממוקמת ברחוב אגרון 18 וגם היא פתוחה באותן השעות. הקונסוליה בירושלים מאפשרת ליצור עימה קשר דרך הסקייפ, באמצעות שם משתמש USvisajerusalem.
רבות מהשאלות בנושאי בקשת אשרת כניסה לארצות הברית למטרות תיירות ועסקים קשורות קרוב לוודאי לתהליך הבקשה. למרות שאתרי קונוסליה ארה"ב מתורגמים לעברית וכוללים הוראות מפורטות לגבי תהליך הבקשה, כולל פרישת התהליך לשלביו השונים והפנייה לקישורים המדוייקים שבהם ניתן למלא את הטפסים, להעלות תמונות ואף לקבוע ראיון אישי בשגרירות, עדיין מהווה מילוי שאלון הבקשה לויזה את החלק המרכזי של התהליך. בשלב זה מאפשרת קונסוליה ארה"ב את מילוי השאלון באנגלית בלבד. עבור ישראלים רבים מדובר במכשול מרכזי להשלמת התהליך באופן מוצלח.

שירותי VISA USA

בדיוק לצורך כך הוקם אתר VISA USA – לאפשר לישראלים למלא את שאלון הבקשה לויזת תיירות או עסקים לארה"ב בעברית, ולהשלים את מרבית התהליך במקום אחד, עם הוראות ברורות ופשוטות ועם אפשרות ליצירת קשר במקרה של שאלות נוספות. דרך האתר ניתן לענות על השאלון בעברית, להעלות את התמונות ולבסוף לקבוע תור לראיון האישי בשגרירות ארה"ב בתל אביב, ואם מדובר במבקש ויזה שהוא תושב ירושלים, ניתן יהיה להציע לו לקבוע את הראיון עבורו בקונסוליה הכללית בירושלים.
את תהליך הבקשה לויזה לארה"ב נדרש לעבור כל מבקש כניסה למדינה, בכל גיל שהוא, למרות שהתייצבות בקונסוליה לצורך ראיון אישי נדרשת רק ממבקשים בגילאי 14-79. האתר הוא אתר עצמאי ואינו פועל מטעם שגרירות ארה"ב.

להבהרה, האתר פועל עצמאית ואינו פועל מטעם שגרירות ארה"ב.
צוות VISA USA ויזה לארה"ב