הליך הוצאת ויזה לארה"ב עשוי להיראות מאוד מפחיד ומאיים במבט ראשון, אך בפועל מדובר בהליך ברור ביותר שיש לו התחלה, אמצע וסוף. ועל מנת לעבור את כל התהליך בהצלחה, צריך להיות מוכנים לקצת בירוקרטיה. זאת למרות שלכאורה מדובר ביותר מטופס אחד – טופס להוצאת ויזה אמריקאית – DS160 שמגישים על מנת להיות מועמדים לקבלת ויזה לארה"ב. מהו הטופס הזה ולמה כולם כל כך מפחדים ממנו?

טופס להוצאת ויזה אמריקאית

טופס להוצאת ויזה אמריקאית לארה"ב

מהו טופס DS160 ומה הקשיים החבויים במילואו?

טופס DS160 לויזה לארה"ב מרכז למעשה את כל המידע ששגרירות ארה"ב דורשת לקבל על מנת להגיע להחלטה האם המועמד לקבלת הויזה זכאי לה או לא. מטרת הטופס לבדוק האם המבקש הוא אדם מספיק אמין וחסר כל רקע בעייתי. הסיבה לכך שהשגרירות מתייחסת לנושא בחומרה ורצינות שכזאת טמון בחשש לכניסת גורמים בלתי רצויים למדינה. בעיית המהגרים הבלתי חוקיים הייתה רלוונטית מאז ומתמיד, ועל מנת למנוע כניסה של אנשים שלא מתכננים לעזוב בזמן המובטח – כל אדם עובר בדיקת רקע לפני בדיקת המועמדות שלו. חשוב מאוד לציין שעל מנת לקבל סיכוי כלשהו לכניסה לארצות הברית, יש למלא את הטפסים בדיוק ובשקיפות מלאה. מדובר בנתונים שקל מאוד לבדוק, וניסיונות ללבן או להחביא פרטים חשובים מהביוגרפיה שלכם רק יפגעו בכם. הקושי העיקרי במילוי טפסים לויזה לארצות הברית זה השפה האנגלית שלא כולם שולטים בה במידה המספקת.

הדרכים להקל על תהליך מילוי טפסים לארה"ב

על מנת לעבור תהליך הוצאת ויזה לארה"ב בקלות ללא ידיעה טובה של השפה או של הדקויות החבויות בתהליך הוצאת המסמך הרשמי – ניתן ואף מומלץ לפנות לגורמים מקצועיים שיכולים לסייע לכם למלא את הטפסים, להעביר אותם במהרה לשגרירות ואף להדריך אתכם בדבר השלבים הבאים. כמובן שתמיד יש אפשרות לפנות לקרוב משפחה שמבין אנגלית ברמה יותר גבוהה מכם, אך בסופו של דבר מה שקובע זה הדיוק של הנתונים בטופס והיכולת שלכם להוכיח את הנאמר בהם גם בשלבים הבאים.

מה קורה אחרי סיום מילוי הטופס

על מנת לסיים להוציא ויזה לארצות הברית בהצלחה, יש להגיע גם לריאיון קצר שנעשה בשגרירות. לשם כך צריך להיות רגועים ולשדר שפת גוף נינוחה, לא להביא לשגרירות חפצים אסורים (טלפונים ומכשירים אלקטרוניים אחרים, מים, תיקים גדולים). על מנת לקבל את ההנחיות המלאות ואף לתרגל את השאלות שסביר להניח שיישאלו, כדאי לפנות לשירותיה של חברה מקצועית המיועדת להכין אתכם לכל מה יעמוד לפניכם לאחר שליחת הטופס. במידה והכל נעשה בצורה תקינה, תקבלו את התשובה החיובית כבר לאחר סיום הריאיון הקצר.