טופס לבקשת ויזה לארצות הברית, ידוע גם כטופס ds160, הוא השלב הראשון בבקשה לויזת תייר לתושב ישראלי המבקש לבקר בארה"ב לתקופה קצובה, אם למטרת טיול, עסקים או טיפול רפואי. הטופס כולל רשימה של כ-80 שאלות הנוגעות לסטטוס הנוכחי של המבקש ולסיבת הביקור. הטופס נועד גם לוודא כי יש לפונה סיבה חזקה מספיק לחזור לארץ בתום הביקור.

 

טופס לבקשת ויזה לארצות הברית

טופס לבקשת ויזה לארצות הברית כדי לראות את הגשרים המהממים שארצות הברית מציעה

 

שאלות בנוגע לטופס בקשת ויזה לארה"ב

 

האם מספיק רק למלא את הטופס כדי לקבל ויזה? 

 

לא. תהליך קבלת הויזה מותנה באישור של קונסול לאחר ראיון שנערך בשגרירות ארה"ב. לאחר מילוי הטופס, תשלום אגרה והוספת תמונות פספורט לפי התקן האמריקאי, נקבע הריאיון בשגרירות האמריקאית בירושלים או בתל אביב. הפרטים אותם מבקש הויזה ממלא בטופס נועדו להיות הבסיס לראיון, ובאמצעותם הקונסול מקבל רושם ראשוני על הסטטוס של מגיש הבקשה.

 

מה אם יש טעויות במילוי הטופס לויזה לארה"ב?

 

התרבות האמריקאית בכלל, ובמיוחד בתחום ההגירה, קפדנית מאד בכל הקשור לתחום הבירוקרטי. אפילו טעות שנעשתה בתום לב במילוי הטופס עשויה להתפרש כניסיון לרמות את הקונסול, ולהשיג אשרת כניסה לארה"ב כתייר על מנת להגר אליה או כדי לעבוד במדינה ללא אישור. בעת מילוי הטופס חשוב להבין כל שאלה ולענות עליה בכנות. כמו כן, יש להכין אישורים ומסמכים מתאימים המעידים על חזקה בארץ, שיוצגו בראיון בקונסוליה בנוסף לטופס.

 

אילו אישורים ומסמכים כדאי לצרף לטופס הבקשה?

 

לטופס עצמו אין מצרפים מסמכים נוספים, אלא מציגים אותם בראיון עצמו מול הקונסול. מסמכים שיכולים לסייע לקבלת הויזה הם מכתב ממקום העבודה שנכתב על ידי גורם מוסמך, המעיד כי מגיש הבקשה יוצא לחופשה זמנית ומקום העבודה מחכה לו בשובו, תלושי משכורת אחרונים ותדפיסי בנק המעידים על מצב כלכלי יציב. כמו כן, חוזה שכירות המעיד על המשך מגורים בארץ לאחר החזרה מחו"ל עשוי לסייע, כמו גם כל רכוש בארץ כמו בית או רכב בבעלות הפונה.

 

למי שאינו דובר את השפה האנגלית כשפת אם מומלץ למלא את הטופס בעברית ולקבל משוב על טעויות אפשריות לפני שליחת הגרסה האנגלית לקונסוליה לשם תיאום הריאיון. למילוי טופס הבקשה לויזה לארה"ב לחצו כאן.